Skocz do zawartości

Jaka maszyna polerska dla początkującego ?


Rekomendowane odpowiedzi

Chłopaki poratujcie. Znalazłem na allegro polerkę K2 ze stabilizacją (niby) i z regulacją obrotów (od 600) za 199 zł + wysyłka. Niczego o niej nie mogę się dokopać, bo jak wpisuję model L5315 w googlu to nic nie znajduje. Jeśli ona ma rzeczywiście stabilizację i działa ona tak dobrze jak w silverline to byłaby to jak myślę alternatywa dla niej (łatwiej z reklamacją) i dla Euroteca (który nie ma stabilizacji). Czy ktoś mógłby na to zerknąć doświadczonym okiem? Może ktoś nawet zna ten sprzęt?
nie zawracaj sobie nawet głowy tą maszyną, jak chcesz to mam jednego walającego się Silverline-a po zrobieniu dokładnie połowy auta i drugiego po parunastu... albo najprościej kup na amazonie i po kłopocie...sprzęt na początek naprawdę dobry...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

potrzebuje zakupic polerke/szlifierke tego typu do polerowana malych, waskich powierzchni jak np. listwy chromowane. jaka polecicie i czy wogole dostane jakies pady/tarczki do tego??

 

[ Dodano: 6 Wrzesień 2011, 13:38 ]

sorry, zapomnialem dodac link.. :oops:

http://allegro.pl/miniszlifierka-dremel ... 91525.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo poczytałem i chciałbym kupić pierwszą polerkę do ~200 zł.

Wiem co polecacie. Natomiast niema nic napisane o tej polerce.

Falon tech

http://allegro.pl/polerka-samochodowa-z ... 05852.html

 

wiem że jest w tej samej obudowie co power up tylko inny kolor, ma większą moc o 550W a to dużo, i w power up jest wolny rozruch a w falon tech jest elektroniczny nadzór prędkości.

Jedno i drugie przydatne tylko co bardziej ? Rozważam tylko te 2 polerki bo są do odbioru w Warszawie.

Power up

http://allegro.pl/polerka-1400w-power-u ... 81577.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Na amazonie znalazłem taki zestaw:

Dynamo Power

Parametry ma podobne do Silverline i waży prawie kg mniej, dodatkowo ma poręczną walizeczkę do przechowywania.

Co sądzicie o niej jako sprzęcie na początek? i czy te dodatkowe akcesoria coś mogą byc warte?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano dokładnie nie to samo w 100%, ale kolega kuflik nadal złośliwie swoje...

widocznie wie więcej od nas o tym sprzęcie ;) chociaż na oczy go jeszcze nie widział :)

(pomijając fakt że sam jest użytkownikiem ShineMate'a EP801 z prywatnego importu :D )

 

Co do ceny, nam także się wydaje że, cena jest OK - a zainteresowanie klientów to potwierdza :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano dokładnie nie to samo w 100%, ale kolega kuflik nadal złośliwie swoje...

widocznie wie więcej od nas o tym sprzęcie chociaż na oczy go jeszcze nie widział

(pomijając fakt że sam jest użytkownikiem ShineMate'a EP801 z prywatnego importu )

Nie jestem użytkownikiem, miałem na testy- ja mam metabo.

 

 

Nadal twierdzę, że ta maszyna jest bardzo fajna, ale wypieranie się na siłe jej pochodzenia jest męczące.

 

Za dużo podobieństw. Skoro to jest inna maszyna, to jakim cudem ma ten sam błąd konstrukcyjny co shine mate? Na drugim obrazku masz wrysowaną blokadę zębatki(służy do zdejmowania pada bez użycia klucza) jednak obudowa nei ma otworu pozwalającego z niej skorzystać.

OPISepl11.jpg

 

 

 

Raz jeszcze powtórzę, maszyna jest dobra jak za tą cenę, nie promuję żadnej innej maszyny będącej na rynku ani nie robię nikomu na złość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już tłumaczyłem to komuś zdaje się koledze TMW,

inne przekładnie, inne silniki, inna elektronika...

 

te składowe są wynikiem, jakości, trwałości i ceny... :)

 

ale Pan kuflik nadal ogląda szczegółowo zdjęcia i nadal wię więcej od nas - bo przecież na monitorze dokładnie widzi że, "to - to samo" :lol:

 

[ Dodano: 6 Październik 2011, 18:46 ]

Skoro to jest inna maszyna, to jakim cudem ma ten sam błąd konstrukcyjny co shine mate? Na drugim obrazku masz wrysowaną blokadę zębatki(służy do zdejmowania pada bez użycia klucza) jednak obudowa nei ma otworu pozwalającego z niej skorzystać.

 

to nie żaden błąd konstrukcyjny, obudowę głowicy ściąga się w moment, można z nią pracować lub nie... :-] zależy jak komu wygodnie

 

poza tym - po co używać nagminnie blokady wrzeciona skoro do każdej polerki dodajemy GRATIS BP 125mm do mocowania padów NA RZEP 150mm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam inne pytanie czy te polerki grzeją się podobnie do tych EP 800??? bo EP 800 po 2-3 godzinach pracy jest tak gorąca, że nie da się jej wziąć do ręki a nawet 1,5 godziny przerwy jej nie studzi co bardzo mocno utrudnia prace, bo w tym czasie możnaby spolerować więcej elementów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LARE, podałem konkretne pytania a Ty znowu prześmiewczo odpowiadasz.

 

Pytałem o błąd konstrukcyjny, skoro to wasza super maszyna - nie chińska to dlaczego go posiada?

 

Ja się nie upieram, że to jest to samo bo jak dobrze zauważyłeś widzę tylko obrazki.

Ale jeśli ktoś ta maszynę dorwie w mojej okolicy, i okaże się, że to jest to to samo wszystko, to trochę będzie komuś głupio:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napewno EPL-11 się aż tak nie nagrzewa, najmniejsza polerka EPL-21 jak i pewnie EP800 z założenia zostały stworzone do polerowanie mniejszych elementów czyli i znacznie krócej. W obu tych modelach są zupełnie inne "wnętrzności" niż w EPL-11 i stąd chyba te ciepło... ;)

 

[ Dodano: 6 Październik 2011, 18:59 ]

kuflik, chyba masz na nas uczulenie... :D

 

napisałeś o błędzie konstrukcyjnym, a ja po prostu odpowiedziałem że moim zdaniem to żaden błąd,

przychylę się do twoich porównać i powiem że obudowy są te same... i nie uważam tego za jakiś minus, bo na pewno sam się już przekonałeś z resztą Justyna też, że są OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

LARE, kuflik, chłopaki dajcie sobie po razie i będzie OK!

Tak na poważnie to wg mnie i nie tylko ( prawda LARE, ?) to prawdopodobnie ta sama maszyna. Rozmawialiśmy o tym swego czasu na GG. Pamiętasz?

Oczywiście jeśli to ta sama maszyna to tylko chwalić bowiem jestem użytkownikiem EP-801 czy jak kto woli ShineMate i jestem bardzo zadowolony.

Justyna, Miałem na testy EP800 i EP801 i grzanie w 800 jest masakryczne. W 801 ten problem nie istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arekkaz, ależ my się wcale nie kłócimy :)

to prawda, słyszałem o tej rozmowie przez GG, akurat to nie ze mną...

nasze maszyny mają dużo współnego z ShineMate a i nasze firmy również, ale myślę że to

juz ostatni raz wspomnę że, mamy nieco zmienioną konfigurację poszczególnych produktów... ;)

nam zależy na trwałości produktu i dobrych parametrach, a nie tylko na najniższej cenie...

tanich polerek na rynku mamy już full :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.