Skocz do zawartości

Seat Ibiza 6L


pawelkoralus

Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszam na małą relację z zimowych porządków, jest to mój pierwszy post w tym temacie.

 

 

Pomocnicy

SHINY GARAGE CAR WASH

POORBOY'S WORLD NATURAL LOOK

NIELSEN APC CYCLONE

VALETPRO MINI ROUND DETAIL BRUSH

K2 BOLD

Biały smar

Mikrofibry

 

4m9j.jpg

 

 

:pies:

 

xgmb.jpg

 

 

Na początku ogólny widok pacjenta, po dwutygodniowej mokrej i brudnej jeździe

 

6ntr.jpg

 

Najpierw mycie na dwa wiadra, pędzelkowanie szczegółów.

 

k95g.jpg

 

xgek.jpg

 

sgf5.jpg

 

4zc9.jpg

 

my5w.jpg

 

5vg1.jpg

 

Kołpakom również się dostało

Potraktowałem je APC 1:10 plus odpowiednie szorowanie

 

6l18.jpg

 

g44d.jpg

 

Wjazd do garażu, suszenie i kolejne detale

 

Koła potraktowane również APC, po wyschnięciu nałożony BOLD od K2

 

07ts.jpg

 

lzhk.jpg

 

Komora silnika

Miało być mycie silnika, wyszło częściowe czyszczenie

 

xtpk.jpg

 

mm1v.jpg

 

uybj.jpg

 

ny5w.jpg

 

agwv.jpg

 

Czas przejść do środka

Czyszczenie zakamarków (APC1:10) dressing PB Natural look

 

1guy.jpg

 

2sys.jpg

 

chba.jpg

 

c2gk.jpg

 

n32s.jpg

 

yy9s.jpg

 

Nakładki na pedały wyszorowane + nałożony PB NL

 

t8zp.jpg

 

Końcówki też odżyły ;-)

 

etsl.jpg

 

Na końcu nałożony biały smar

 

ej0r.jpg

 

Odświeżacz California Scents jako "wisienka" w Ibizie

 

s0py.jpg

 

 

Małe przed/po

 

 

fi3p.jpg

 

ryps.jpg

 

 

Odświeżanie zajęło mi 8 godzin roboczych rozłożonych na dwa dni.

Na pewno mogłem zrobić więcej, jednak ograniczał mnie czas oraz aura, robotę zrobiły też odpowiednie środki użyte pod którymi jestem pod wrażeniem ;-)

Dzięki za pomoc i dyskusję na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Do kol czy lakieru to rozumiem, ale do czyszczenia elementow luzem, tak jak tutaj pokrywa silnika to oklejanie to juz pewien fetysz :P

 

Tak czy siak relacja delikatnie mowiac, skrocona do maksimum, ale regulamin jak najbardziej spelnia... :D

 

pawelkoralus, co siedzi na lakierze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pedały po PB nie zrobiły się śliskie? Sprawdź to sobie, szczególnie przy kontakcie z wodą - żeby nie było później niemiłej niespodzianki.

Z mojego skromnego doświadczenia najlepiej w takich miejscach sprawdzą się 303 Aerospace Protectant

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna praca i miło popatrzeć w taką pogodę jak dziś :)

Były wnęki, chromy, komora silnika, wnętrze - nie można powiedzieć że nie było robione :D

Jak dorobisz coś (letnie felgi, nadkola, wosk na wiosnę) to też wrzucisz zdjęcia, bo temat już masz, a ja będę zaglądać :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...kolega dzinkins tak zawiesił poprzeczkę hehe że teraz "spokojniejsze'' relacje zalewa krytyka :-]. Zgadzam się, że kolega nie przesadził z ilością etapów :kox: ale zaczął (2 wiadra były, 50/50, pędzelki)., możliwe, że temat rozwinie, także trzymam kciuki :ad:

 

PS. Propsy za fajnego psa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna praca i fajny efekt.

Do wszystkich narzekających - bez przesady Panowie !! To nie jest forum tylko dla super profesjonalistów z profesjonalnym sprzętem fotograficznym !! Nie każdy ma czas i forsę na rozbieranie całego auta i wymienianie połowy jego elementów, czy też na robienie 500 zdjęć profesjonalnym aparatem. Detailing to nasza pasja i nie róbmy z tego religii tylko dla wybranych !!

Takie relacje są jak najbardziej o.k. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomasns, nie wiem, nie znam się na fotografii i znać się nie zamierzam, bo mnie to nie rajcuje 8-) Pasjonuje mnie detailing, a nie fotografia. Natomiast na tym forum już nie raz w tym dziale można było przeczytać, że a to słaba jakosc zdjęć, bo słaby sprzęt itp. A co to kogo obchodz, ja sie pytam ??!! To nie jest forum pasjontów fotografi, tylko detailingu ! Jeśli ktos chce pochwalić się swoją pracą (jedni mniej inni bardziej profesjonalną) to ma do tego prawo.

Co więcej powiem ci, że takie podejście niektórych, odstrasza od tego forum sporo ludzi którzy siedzą w temacie, ale nie mają ochoty wysłuchiwac pod swoim adresem, że źle zrobili zdjęcie, albo za mało zdjęc wstawili, albo ze nie ma 50/50 czy też pół samochodu nie zostało wymianione podczas procesu, bo chyba nie o to w detailingu chodzi.

Jeśli takie będzie podejście niektórych, to straci na tym całe forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomasns, nie wiem, nie znam się na fotografii i znać się nie zamierzam, bo mnie to nie rajcuje 8-) Pasjonuje mnie detailing, a nie fotografia. Natomiast na tym forum już nie raz w tym dziale można było przeczytać, że a to słaba jakosc zdjęć, bo słaby sprzęt itp. A co to kogo obchodz, ja sie pytam ??!! To nie jest forum pasjontów fotografi, tylko detailingu ! Jeśli ktos chce pochwalić się swoją pracą (jedni mniej inni bardziej profesjonalną) to ma do tego prawo.

Co więcej powiem ci, że takie podejście niektórych, odstrasza od tego forum sporo ludzi którzy siedzą w temacie, ale nie mają ochoty wysłuchiwac pod swoim adresem, że źle zrobili zdjęcie, albo za mało zdjęc wstawili, albo ze nie ma 50/50 czy też pół samochodu nie zostało wymianione podczas procesu, bo chyba nie o to w detailingu chodzi.

Jeśli takie będzie podejście niektórych, to straci na tym całe forum.

 

Podpisuję się pod tym. Mój temat też poleciał, ponieważ miałem za mało zdjęć...;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kkobus1, nie zawsze chodzi o małą ilość zdjęć - ja osobiście wolałbym relację gdzie jest kilkanaście konkretnych fotek ale autor opisze co robił, czym robił, z czym miał problem itd. Zawsze można się wtedy czegoś dowiedzieć, nauczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Big, widzisz gdzieś chodź jedno moje zdanie na temat poziomu prac ? ja tylko napisałem ze zdjęcia autora tego tematu są raczej na wysokim poziomie, a było to w odpowiedzi na Twój komentarz o niskim poziomie zdjęć. też jestem zdania ze forum jest dla amatorów i profesjonalistów więc każdy może coś tu dodać. Do bardziej rozbudowanych relacji jest 'PSB' a do mniej 'Co dziś zrobiłem przy swoim aucie' i po prostu trzeba to różnicować. więc bez spiny a będzie lepiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie relacje są jak najbardziej o.k. :good:

 

... w temacie "Co dzisiaj zrobiłem ...".

 

Inaczej każde sobotnie mycie kończyło by się relacją w PSB.

 

Jak na mycie - solidnie :good:

Kołpaki widać nie domyte do końca ale to pewnie wynika z ograniczonego arsenału jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.