Skocz do zawartości

Mycie karoseri między literkami


19Urban94

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki problem, posiadam Renault Megane Classic i są tam 4 napisy i teraz mam problem, jak dokładnie i czym wyczyścić lakier znajdujący się pomiędzy literkami... Kiedyś z tatą byłem na myjni ręcznej to panowie czymś spryskali i przepłukali... Niewiem czy to było zdrowe do lakieru... Proszę o rady..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety,ale taka pasta nie zda się zbyt dużo jeżeli napisy są plastikowe, nie chromowane lub w ten deseń ...

 

autosol doskonale sie sprawdza do plastiku pokrytego nazwijmy to "chromem", czyli do wiekszosci znaczkow i napisow w popularnych autach, skoro jest to pasta do chromu i metali to normalne chyba ze do innych znaczkow sie nie nadaje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autosol doskonale sie sprawdza do plastiku pokrytego nazwijmy to "chromem", czyli do wiekszosci znaczkow i napisow w popularnych autach, skoro jest to pasta do chromu i metali to normalne chyba ze do innych znaczkow sie nie nadaje ;)

o tym też mówiłem ;) ,że tylko tam gdzie jest ta warstewka " chromu" inaczej nie zadziała na czystym plastiku :)

 

[ Dodano: 2 Styczeń 2010, 08:55 ]

przy okazji czym dobrze ożywić plastiki o kolorze innym niż czarny , np. niebieski itp ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kanar napisał/a:

kiedys wypolerowalem autosolem wyswietlacz w telefonie ;)

 

Ja co parę miesięcy poleruję swój telefon PlastX'em z Meg'sa. Bardzo ładnie schodzą wszystkie ryski i znów (na jakiś czas) Nokia jest jak nówka nieśmigana. :D

osobiście od nowości stosuję folię ochronną z poliwęglanu :) super sprawa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys wypolerowalem autosolem wyswietlacz w telefonie ;)

Ja co parę miesięcy poleruję swój telefon PlastX'em z Meg'sa. Bardzo ładnie schodzą wszystkie ryski i znów (na jakiś czas) Nokia jest jak nówka nieśmigana. :D

 

ja pojechałem UC dwuletni wyświetlacz Samsunga i zrobił się jak nowy :) a rysy miałem bardzo głębokie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mogę zamiast APC zmieszać sobie w jakimś stosunku szampon z wodą i wlać do spryskiwacza .? Czy to może jakoś pomóc.? :dontknow: Może jak spryskam tym ten napis i wyczyszcze pędzelkiem to bedzie ok.? Kurcze, bo chciałbym raczej jakimś domowym sposobem to zrobić, gdyż muszę innych kilka kosmetyków do autka kupic... :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19Urban94, na twoje pytanie ci nie odpowiem ale może inni coś doradzą, a mam jeszcze jedno pytanie, czy można by to potraktować aktywną pianą w stężeniu takim jak do większych zanieczyszczeń zaleca producent??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo widziałem w temacie o glince, że można do niej użyć szamponu rozcieńczonego z wodą w stosunku 1:3... Niewiem jak "po swojemu" zrobić APC.. :dontknow:

 

Jedno nie ma związku z drugim. Metysowi chodziło o to ,że spryskujesz znaczek szamponem rozrobionym z wodą za pomocą opryskiwacza, bierzesz pędzelek i czyścisz - cała filozofia.

APC się nie robi samemu tylko kupuje - nie musi meg'sa - może być jakiś inny. Ja używam to bardzo zabrudzonych miejsc jakiegoś polskiego "Uniwersalnego środka czyszczącego" który nam kupują w pracy i działa - ale tak jak metys pisał - nie ma gwarancji,że nie porysujesz lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.