Jump to content

Dylemat Micro Restore Detergent czy Sonus Der Wunder Wasche?

Markoss

Recommended Posts

Panowie mam dylemat co do wyboru środka do prania mikrofibry, padów i tego typu rzeczy po robocie.

Co wybrać Micro Restore Detergent czy Sonus Der Wunder Wasche

Zaznaczam że nie miałem z nimi jeszcze do czynienia.

Sonus kosztuje ok 35zł za 500ml większych jak 500ml nie widziałem w każdym razie średnio opłacalnie to wychodzi bo Micro Restore Detergent można zakupić w 3,8L za 200zł

dodatkowo co nieco słyszałem ze Micro Restore Detergent jest lepszy od sonusa czy to prawda?

W niewiele wyższej, od Białego Jelenia, cenie można kupić płyn do prania odzieży sportowej Dr Reiner- ok. 10 zł za litrową flaszkę w sieci hipermarketów na R. Producentem jest ta sama firma tj. Pollena Ostrzeszów. Wydaje mi się, że dopiera o wiele lepiej niż B. Jeleń, a dodatkowo można prać ciuchy termoaktywne i z membranami.

Mi chodzi bardziej o to żeby ta MF była utrzymywana w dobrej kondycji (jednak dobre MF to koszt i wydatek kilkuset złotych więc trzeba dbać) a biały jeleń moim zdaniem jest słaby lepiej działa mydło z Auchan ze słynnym kciukiem za 1,79 za 500ml z moich obserwacji lepiej wyciąga brud. Ale wracając do tematu potrzebuje konkretnych opinii osób które miały z tymi środkami styczność.

[ Dodano: 22 Listopad 2013, 13:29 ]

A i jeszcze jedną rzecz zauważyłem jeśli chodzi o pady z flexipads po ostatniej robocie nie mogłem domyć z pasty menzerny padów z psikałem je Valet Pro Carpet Cleaner i pasta ładnie puściła wyglądają jak nowe praktycznie sam byłem zdziwiony łatwością domycia.

Może i do pralki wlać trochę koncentratu VP HD CC i sprawdzić jak sobie poradzi z MF:)

Ja używam drugą buteleczkę Sonusa i chyba ostatnią. Mam wrażenie ze nie dopiera fibr z past, wosków itp.

Każda świeża fibra po praniu nie chce przyjmować wody, zachowuje się jakby była zaimpregnowana :). Trzeba ją trochę zmęczyć, aby zaczęła chłonąć.

• Moderator

Używałem obu preparatów. W działaniu są podobne, dopierają i zostawiają szmatki miękkimi. Trzeba tylko lać trochę więcej niż wynika z etykiety - 50 ml na pełną pralkę jest w sam raz.

Ja brałbym galon MR ze względu na ekonomie.

Osoby które polecają Białego Jelenia muszą wypróbować któryś z ww preparatów. Pod względem ekonomii Biały Jeleń wygrywa bez dwóch zdań ale tylko w tej kategorii.

Ostatecznie zrezygnowałem z Sonusa jak i też z MR-a.

Sprawdzę inny patent znacznie tańszy i wdaje mi się bardziej obiecujący: VPHDCC+mydło rubis zmielone i pralka:)

P.S. W ilu stopniach prać np. mikrofiby WWL Aladdin i WWL Tao BIG oraz cały arsenał MF najlepiej i czy prać razem czy osobno ręczniki do osuszania i MF?