Skocz do zawartości

Dylemat Micro Restore Detergent czy Sonus Der Wunder Wasche?


Markoss

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam dylemat co do wyboru środka do prania mikrofibry, padów i tego typu rzeczy po robocie.

 

Co wybrać Micro Restore Detergent czy Sonus Der Wunder Wasche

 

Zaznaczam że nie miałem z nimi jeszcze do czynienia.

 

Sonus kosztuje ok 35zł za 500ml większych jak 500ml nie widziałem w każdym razie średnio opłacalnie to wychodzi bo Micro Restore Detergent można zakupić w 3,8L za 200zł

 

dodatkowo co nieco słyszałem ze Micro Restore Detergent jest lepszy od sonusa czy to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niewiele wyższej, od Białego Jelenia, cenie można kupić płyn do prania odzieży sportowej Dr Reiner- ok. 10 zł za litrową flaszkę w sieci hipermarketów na R. Producentem jest ta sama firma tj. Pollena Ostrzeszów. Wydaje mi się, że dopiera o wiele lepiej niż B. Jeleń, a dodatkowo można prać ciuchy termoaktywne i z membranami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi bardziej o to żeby ta MF była utrzymywana w dobrej kondycji (jednak dobre MF to koszt i wydatek kilkuset złotych więc trzeba dbać) a biały jeleń moim zdaniem jest słaby lepiej działa mydło z Auchan ze słynnym kciukiem za 1,79 za 500ml z moich obserwacji lepiej wyciąga brud. Ale wracając do tematu potrzebuje konkretnych opinii osób które miały z tymi środkami styczność.

 

[ Dodano: 22 Listopad 2013, 13:29 ]

A i jeszcze jedną rzecz zauważyłem jeśli chodzi o pady z flexipads po ostatniej robocie nie mogłem domyć z pasty menzerny padów z psikałem je Valet Pro Carpet Cleaner i pasta ładnie puściła wyglądają jak nowe praktycznie sam byłem zdziwiony łatwością domycia.

 

Może i do pralki wlać trochę koncentratu VP HD CC i sprawdzić jak sobie poradzi z MF:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam drugą buteleczkę Sonusa i chyba ostatnią. Mam wrażenie ze nie dopiera fibr z past, wosków itp.

Każda świeża fibra po praniu nie chce przyjmować wody, zachowuje się jakby była zaimpregnowana :). Trzeba ją trochę zmęczyć, aby zaczęła chłonąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Używałem obu preparatów. W działaniu są podobne, dopierają i zostawiają szmatki miękkimi. Trzeba tylko lać trochę więcej niż wynika z etykiety - 50 ml na pełną pralkę jest w sam raz.

Ja brałbym galon MR ze względu na ekonomie.

 

Osoby które polecają Białego Jelenia muszą wypróbować któryś z ww preparatów. Pod względem ekonomii Biały Jeleń wygrywa bez dwóch zdań ale tylko w tej kategorii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie zrezygnowałem z Sonusa jak i też z MR-a.

 

Sprawdzę inny patent znacznie tańszy i wdaje mi się bardziej obiecujący: VPHDCC+mydło rubis zmielone i pralka:)

 

P.S. W ilu stopniach prać np. mikrofiby WWL Aladdin i WWL Tao BIG oraz cały arsenał MF najlepiej i czy prać razem czy osobno ręczniki do osuszania i MF?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.