Jump to content

Trochę inne pytanie z gatunku: którą pastę wybrać ?


Recommended Posts

Witam, nasunęlo mi się pytanie, na które nie znalazłem odpowiedzi.

Mianowicie, jak wypada porównanie w efektywności pracy oraz łatwości osiąganych efektów pomiędzy środkami polerskimi megsa z serii detalicznej (Uc, swirlX) a serią profesjonalną? O ile bezpieczniejsze jest użycie UC od #83 etc.?

Wydawać by się mogło, iż seria pro będzie agresywniejsza, czyli efekty bedą osiągane szybciej, ale z wiekszym ryzykiem uszkodzenia lakieru, ale UC też jest przedstawiany jako agresywna pasta, jak więc wygląda to w praktyce? Na ile UC jest faktycznie bezpieczniejszy dzieki rozpadającym się cząsteczkom ściernym etc? Polerka oczywiście maszynowa. No i jak wygląda porównanie jakość/efektywność/bezpieczeństwo do innych środkow np poorboys ssr, M3 itd?

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Każdą pastą polerską użytą maszyną rotacyjną możesz wyrządzisz szkody jeżeli nieumiejętnie posługujesz się głównie maszyną. To nie środki wyrządzają szkody, ale ich złe zastosowanie.

 

W FAQ masz link do porównania agresywności produktów Megsa w danej kolejności (niestety w tym zestawieniu są środki SMAT i MDAT). To mniej więcej powinno nakreślić Tobie jak wygląda taki podział.

 

Seria profesjonalna przeznaczona jest dla profesjonalistów gdyż jest większy wybór i zakres agresywności środków. Dla klienta detalicznego są właśnie UC i SX, które to głównie zostały zaprojektowane aby używać ich ręcznie. Maszynowo efekty pracy nimi można na pewno przyrównać do dwóch podobnych środków z serii PRO.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ridley, tutaj http://www.detailer.pl/ masz więcej o środkach ściernych

 

Dzieki, juz odwiedzalem ta stronkę, a swoją drogą pomysł jak i samo tłumaczenie, kawał dobrej roboty. :good:

 

Może źle sformułowałem pytanie, ale chodziło mi o Wasze doświadczenia z tymi środkami i przede wszystkim porównanie z M3 poorboys etc. Na zasadzie które mniej pylą, gradacja których jest dobrana najodpowiedniej, gdzie rozpad czasteczek faktycznie poprawia wykonczenie juz po mocnościenej paście i potem pozostaje tylko dopieszczenie, z którymi sie pracuje najprzyjemniej, najwygodniej itp.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.