Skocz do zawartości

Czy da sie uratowac ta lampe?


Siwy

Rekomendowane odpowiedzi

Poleciałbym od papierka 800 na mokro. Później 1000, 1200, 1500, 2000, 2500, 3000 i później UC. Ja Robiłem tak jak napisałem tylko zamiast UC użyłem PlastX-a na lampkach z Vectry C - wrzucę później zdjęcia jak wyszło ale uwierz, że Twoje reflektory przy tych które były w Viki to są idealne :kox:

 

Wyszło miodzio ale na same papierki ponad 3h na lampę mi zeszło... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To coś Ty z nimi robił

 

Ano widzisz - lampa wyglądała naprawdę fatalnie więc musiałem się dobrze przyłożyć do każdej gradacji. To było moje pierwsze podejście do polerowania reflektorów i musiałem się postarać, żeby czasami bratu nowych lampek (a są ksenony) do Viki nie kupować 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam papierki 240, 320, 600, 800, 1000, 1200, 1500, 2000, 2500. Zaczalem od 600, fajnie obtarcie zeszlo, ale widac jeszcze najglebsze rysy, wynika z tego, ze potrzebne sa jeszcze papierki o grubszej gradcji. Mam 320 i potem dopiero 600. Moge zadzialac taka konfiguracja czy lepiej dokupic 360, 400, 500. Pytam dlatego gdyz w mojej miescinie nie mam mozliwosci nabyc brakujacych gradacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku zmęczonych lamp zaczynam właśnie od 320, dalej 500 i cała reszta, ryski nigdy nie zostały a jest wyraźnie szybciej.

Oczywiście jesteś w stanie usunąć wszystko co jest po zewnętrznej stronie :)

Przykład dość zniszczonej lampy:

Przed i po

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki za odpowiedzi :) W ogóle zastanawiam się czy nie wystarczy od 1200 zacząć, ale po prostu trzeba spróbować i wtedy będę wiedział :-]

 

Za dużo zabawy moim zdaniem lepiej zacząć od 800, polecieć kilka etapów i tyle, wypracowanie 800 na twardym padzie nie jest wcale trudne a efekty bedą dobre ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja wyznaje taką zasade, że czym mniej zdarte (lakieru/tworzywa) tym lepiej ;)

 

Zgadza się, ale lampy w każdym aucie robi się inaczej. Np. w Mercu W211 trzeba zaczynać od papieru 800, niekiedy nawet 600. Gdyby zacząć jak piszesz od 1200 to można by było bawić się 2 dni i nie wiem czy by ładnie wyszło. Z kolei lampy w niektórych Kiiach czy Hyudaiach wystarczy zacząć od 1500 i jest malina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.