Skocz do zawartości

Jak wybrać 'halogen' led???


kamilgt

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje kupić około 8 sztuk takich halogenów:

 

images?q=tbn:ANd9GcTmoTCjfdqW1_jA7VwsRNxqMl4dUwzlL05d56qmbyMzwHqZQqF6BQ

 

10-20W z czujnikami ruchu, na zewnątrz.

 

Tylko nie wiem jakie wybrać, na allegro są od 20 zł do ponad 100zł :dontknow::dontknow::dontknow: rozumiem, że mają mieć jak najwięcej lumenów, ale na co jeszcze zwracać uwagę?

 

Ktoś podpowie? :o

 

dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Zwróć uwagę na to czy sprzedający wystawia FV. Wtedy masz 2 lata gwarancji.

 

Poza tym wszystkie tego typu naświetlacze prawie niczym się od siebie nie różnią...

 

Jako pracownik hurtowni elektrycznej wiem, że chińczyk może taką lampę zrobić za 3 dolary ale może zrobić dokładnie tak samo wyglądającą lampę za 6 dolarów.

 

Warto przemyśleć zakup tej tańszej bo może okazać się, że napisy na opakowaniu nijak mają się do faktycznych parametrów lampy, która poświeci 2 miesiące.

 

Od siebie dodam, że mam w ofercie między innymi taką lampę: http://www.kanlux.pl/pl/18480 w cenie 94 zł brutto.

 

Pozdr Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więszkość tych chińskich naświetlaczy nadaje się do poprawek termiki. Zwykle pomiędzy ledem a obudową jest gruba warstwa pasty termoprzewodzącej, skutecznie utrudniająca radiację ciepła na obudowę. Bez tego zabiegu multichip będzie się gotował oraz zmaleje żywotność.

 

Po poprawce żywotność powinna się znacznie wydłużyć.

 

http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=9600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli farba będzie znajdować się pod ledem to trzeba usunąć. Można się posłużyć na przykład papierem wodnym nałożonym na jakimś klocku. W moim przypadku nie było farby, ale powierzchnia nie była zbyt równa więc również została spolerowana. Pasty ma być jak najmniejsza ilość. Po nałożeniu cienkiej warstwy diodę można docisnąć palcami i poruszać na boki tak aby pasta ładnie przylegała.

 

Po takim zabiegu obudowa naświetlacza powyżej 10W powinna się dość dobrze nagrzewać.

 

IMG_51e3d67440a538588.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że już jest taki wątek więc dołączę się do niego jeżeli mogę.

Mam możliwość zakupić takie halogeny w cenie 130 zł. Może ktoś z Was wie czy jest to tej kwoty warte czy nie? Nie znam się na tym więc jeżeli ktoś może mi pomóc to było by super.

 

lr2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu z chińskimi naświetlaczami trochę droższy. Nie wiem co znajduje się w środku obudowy (jakie wykonanie).

 

Jeżeli chodzi o parametry podane na naklejce to tak:

6000-6500 odpowiednik cool white czyli światło białe zimne. Może trochę zalatywać niebieskim.

Trzeba samemu stwierdzić czy taki kolor jest odpowiedni.

CRI 65 czyli odwzorowanie kolorów jest na bardzo niskim poziomie. Jako dodatkowe oświatlenie do car detalingu lepsza będzie lampa MH. Cena porównywalna a więcej światła o lepszym CRI.

Mleczna szybka zapewne będzie bardziej rozpraszać światło. Reasumując do oświetlenia zewnętrznego to jak najbardziej się nadaje, do Car Detalingu średnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Naszły mnie myśli, żeby zakupić sobie 2-3 takie led huligany. Nieraz dłubię coś przy autach i potrzebowałbym doświetlenia miejsca pracy. Ostatnio czyściłem środek i musiałem wytężać wzrok przy świetlówce 8W a było już ciemno. Mam MH ale to do pracy z :ad: nad garażem mam halogen 130W ale nie jest to zbyt wiele światła. Zwykłe halogeny na stojakach nie są zbyt ekonomiczne.

Chodzą mi po głowie takie 20W. Dobry to pomysł, to takie raczej punktowe-stanowiskowe oświetlenie ma być. Teraz po popołudniu jest już ciemno a mam do rozkręcenia tylny zacisk, więc podkładam sobie takie światełko i pracuję :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Zastanawiam się nad zamontowaniem kilku halogenów LED'owych 50W w garażu. DO pracy na zewnątrz i wewnątrz pojazdu. Dodatkowo oczywiście na statywie mam MH do korekty jednakże wiadome że prz woskowaniu itp. nie biegać się będzie do okoła ze statywem. Jażeniówki nie wiem czemu ale jakoś nie przemawiają do mnie za bardzo. Punktowe światło jednak działa jak dla mnie lepiej bo jest ciągła kontrola (np. czy nie powstały jakieś swirle przy docieraniu itp.)

Miałem na próbę jeden halogen led 50W jednakże był barwy 6500K dla mnie jest to nieprzyjemne światło do pracy bo wpada w niebieskie. LED'y widzę głównie występują w kolorach 3-4 tys kalwinów a później powyżej 5,5- 6,5 tys. kalwinów. Znalazłem jedne które mają barwę 4500K dający ok. 4800 L. Myślę że była by to najbardziej odpowiednia barwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zamontowaniem kilku halogenów LED'owych 50W w garażu. DO pracy na zewnątrz i wewnątrz pojazdu. Dodatkowo oczywiście na statywie mam MH do korekty jednakże wiadome że prz woskowaniu itp. nie biegać się będzie do okoła ze statywem. Jażeniówki nie wiem czemu ale jakoś nie przemawiają do mnie za bardzo. Punktowe światło jednak działa jak dla mnie lepiej bo jest ciągła kontrola (np. czy nie powstały jakieś swirle przy docieraniu itp.)

Miałem na próbę jeden halogen led 50W jednakże był barwy 6500K dla mnie jest to nieprzyjemne światło do pracy bo wpada w niebieskie. LED'y widzę głównie występują w kolorach 3-4 tys kalwinów a później powyżej 5,5- 6,5 tys. kalwinów. Znalazłem jedne które mają barwę 4500K dający ok. 4800 L. Myślę że była by to najbardziej odpowiednia barwa.

 

Cześć,

 

Mam w ofercie np coś takiego http://www.kanlux.pl/pl/19202

 

Jak coś to pisz PW.

 

Pozdr Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Odkopię temat, zastanawiam się nad zakupem lampy led 12v, lampa ma służyć do oświetlenia zewnętrznego przy jakiś pracach, powiedzmy na placu. Posiadam do tego akumulator 240Ah i tak myślę czy nie kupić czegoś takiego https://allegro.pl/oferta/led-420w-halogen-szperacz-lampa-robocza-12v-24v-8653614130

Miał ktoś styczność z czymś takim ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.