Skocz do zawartości

4nano Lack Protect 3D mini


Rubio

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Na początku dziękuję firmie 4nano za możliwość przetestowania ich produktu.

 

Jak do tej pory zawsze stosowałem woski czy sealanty i pierwszy raz pracowałem z tego typu produktem :) Wyda mi się jednak, że na okres zimowy będzie to strzał w 10 :-]

 

Najpierw opis ze strony producenta:

 

4nano Lack Protect 3D to nowatorskie trójkomponentowe zabezpieczenie lakieru dla waszych ukochanych samochodów. Wszyscy doskonale wiemy na co narażony jest lakier w naszym samochodzie : szkodliwe promienie UV, deszcz, brud, zanieczyszczenia, drobne ryski i odpryski. Powoduję to, iż samochód wyraźnie traci swój pierwotny blask i urok, a lakier o który tak pieczołowicie dbamy i tak daleki jest od stanu o jakim byśmy marzyli. Dzięki 100% nanotechnologii wykorzystywanej w naszych produktach będziecie w stanie zapewnić swojemu lakierowi idealny wygląd. Pierwsze dwa komponenty tworzą niewidzialną warstwę wiążąco-ochronną, działającą cały czas tak, aby chronić go przed wszystkimi szkodliwymi czynnikami środowiska. Trzeci komponent nadaje lakierowi niespotykanej śliskości oraz głębi, dzięki temu lakier odzyskuję swój blask, brud oraz owady nie przywierają tak łatwo, a czyszczenie jest proste i szybkie.

 

 

 

Zalety produktu 4nano Lack Protect 3D :

 

nieustanna ochrona przed negatywnymi wpływami środowiska

zmniejszona liczba rysek

łatwe i szybkie mycie

zadbany i błyszczący lakier

 

Trwałość : do 24 miesiecy w zależności od przebiegu i warunków użytkowania

Pojemność : 3x 60ml

Wydajność :

 

komponent 1+2 - 5-7ml na metr kwadratowy

 

komponent 3 - 3-4ml na mert kwadratowy

 

Po rozpakowaniu przesyłki byłem bardzo zdziwiony ponieważ liczyłem na tester który wystarczy na jeden czy dwa elementy a tu dostałem pełnowartościowe opakowanie produktu:

oro0.jpg

 

 

kmgc.jpg

 

 

Samochód został umyty ;)

etp6.jpg

 

 

lvzn.jpg

 

 

Pomimo, że niedawno robiłem korektę to jednak jakieś ryski się pokazały :o

Więc maszyna w ruch żeby było idealnie

68ph.jpg

 

 

Wyszło tak

knrp.jpg

 

 

0zqd.jpg

 

 

kwd0.jpg

 

 

4g44.jpg

 

 

Potem wszystko przeleciałem IPA

 

Składniki 1 i 2 zmieszane 15 min odczekane i jedziemy

f7ql.jpg

 

Fakt, że wosk czy sealent aplikatorem nakłada się szybciej...ale coś za coś.

 

Tu chyba trochę za grubo

e7ig.jpg

 

 

Kilka godzin później ścieramy mikrofibrą delikatnie zwilżoną IPA

vnoy.jpg

 

 

No i ostatni składnik

ygo8.jpg

 

Duży plus za kropelnik :-]

qt1u.jpg

 

Pamiętam jak rok temu nakładałem na szyby Premium Vision i połowa mi się wylała. Tutaj koledzy zabezpieczyli nas przed takimi wypadkami :)

 

Komponent 3 jest dużo łatwiejszy w pracy ponieważ zaraz po nałożeniu widać mgiełkę i dokładnie wiemy gdzie produkt już nałożyliśmy.

W pierwszej fazie gdzie kładłem komponent 1 i 2 było dużo trudniej.

 

Na koniec pozostał do nałożenia jeszcze 4 komponent ;)

ruzi.jpg

 

 

No i efekt końcowy

ait8.jpg

 

zb37.jpg

 

y5lu.jpg

 

qi8f.jpg

 

1gz7.jpg

 

1xcp.jpg

 

4zal.jpg

 

tyfr.jpg

 

 

Faktycznie trzeba poświęcić więcej czasu na cały proces zwłaszcza, że komponenty potrzebują sporo czasu na związanie się z lakierem i potem na utwardzenie.

W instrukcji nie ma informacji, że podczas ścierania nadmiaru komponentów 1 i 2 możemy wspomóc się delikatnie IPA ale znalazłem takie info na filmiku i to faktycznie bardzo mi pomogło. Podczas docierania komponentu 3 również można delikatnie zwilżyć mikrofibrę wodą i wtedy jest dużo łatwiej naprawić miejsca gdzie produktu było nałożone za dużo.

 

W najbliższych dniach wrzucę filmiki z odprowadzania wody i kropelki po pierwszym deszczu.

Oczywiście na bieżąco będę wklejał zdjęcia i filmy po większych przebiegach.

Jak na razie na duży plus zasługuje powłoka ponieważ po deszczu zostało sporo water spotów i spłukaniu na bezdotyku ostatnim program wszystko ładnie zeszło :good:

Prawdę mówiąc po żadnych woskach i sealentach do tej pory nie udało mi się pozbyć water spotów na bezdotyku.

Zobaczymy jak powłoka będzie się zachowywać w zimie która już powoli nadciąga.

 

Dziękuję za uwagę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 74
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Rubio dzięki za relację ;)

 

Po rozpakowaniu przesyłki byłem bardzo zdziwiony ponieważ liczyłem na tester który wystarczy na jeden czy dwa elementy a tu dostałem pełnowartościowe opakowanie produktu:

Hehe lubimy zaskakiwać :-] a tak całkiem poważnie to naszym zdaniem właśnie takie testy są najbardziej miarodajne - zrobienie sobie całego auta i sprawdzenie jak powłoka działa w codziennej eksploatacji, jak łatwo się myję, jak długo się utrzymuje w normalnych warunkach etc. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko teścik, ciekawe jak będzie po zimie :) Jakie przebiegi robisz? Ile Ci zeszło łącznie na samą aplikację powłoki, mówię o samej pracy, bez czekania oraz o pracy łącznie z czekaniem?

 

Do kolegów 4nano:

Czym się różni wersja "mini" od "full"?

 

Tylko i wyłącznie pojemnością?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie przebiegi robisz

Jakieś 2tyś miesięcznie

Ile Ci zeszło łącznie na samą aplikację powłoki, mówię o samej pracy, bez czekania

Około 5 godzin

oraz o pracy łącznie z czekaniem?

Ciężko policzyć ;) powiedzmy że 1,5 dnia ;)

Z tego co wiem to tylko pojemnością.

W sumie super bo za dużą mniejszą kasę kupujesz zestaw w sam raz na swój samochód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko teścik, ciekawe jak będzie po zimie :) Jakie przebiegi robisz? Ile Ci zeszło łącznie na samą aplikację powłoki, mówię o samej pracy, bez czekania oraz o pracy łącznie z czekaniem?

 

Do kolegów 4nano:

Czym się różni wersja "mini" od "full"?

 

Tylko i wyłącznie pojemnością?

 

bez czekania to max 1h z czekaniem ok 5h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto fajne, ale chyba pora zainwestować w jakiś lepszy aparacik :( Bo niestety ale nie za wiele widać na zdjęciach. Fakt zdjęcia z aplikacji coś pokazują, ale zdjęcia przed i po są dokładnie takie same, zero różnicy.

Nic, czekamy na aktualizację jak się to będzie sprawować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto fajne, ale chyba pora zainwestować w jakiś lepszy aparacik Bo niestety ale nie za wiele widać na zdjęciach. Fakt zdjęcia z aplikacji coś pokazują, ale zdjęcia przed i po są dokładnie takie same, zero różnicy.

 

Mam lustrzankę ale akurat jej nie zabrałem ;) jednak na samochodzie po korekcie wiele nie zobaczysz.

Bardziej tu chodzi o odprowadzanie wody, łatwość mycia i wytrzymałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powłoka nałożona , :D pięknie się świeci :mrgreen: ....i jeszcze sporo zostało :)

Czy na powłokę można nakładać wosk ?? bo nie doczytałem takiej informacji ...pytam z czystej ciekawości :)....szykuje się kolejne auto do zrobienia :D

IMG_1435.JPG.d4c3dbaafb1e280b50b288ef290cd1d0.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

u mnie ta powloka siedzi na aucie od listopada, i do dzisiejszego dnia ma się dobrze. W okresie zimowym brud calkiem dobrze schodzil, nie trzeba bylo nawet używać gąbki ;) Aktualnie na powloce siedzi WetCoat i efektów ubocznych brak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Panowie możecie mi wyjaśnić co się stało z 3 miesięczną (nakładana 26-27 kwietnia)powłoką LP3D ???

Po umyciu na aucie tafla wody...

 

http://youtu.be/b_hmhI5CZm4

 

Powłoka nakładana 27 kwietnia, od tego czasu auto myte dwa razy na bezdotyku i może ze 5razy ręcznie. Nie stosowałem agresywnej chemii ani nie wspomagałem niczym powłoki.

Auto garażowane pod chmurką.

WTF ??? :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek gdybym robił to sam to tak bym pomyślał.

Ale robiliśmy to w dwie osoby, z odpowiednim przygotowaniem lakieru, w odpowiednich warunkach, z odpowiednimi odstępami pomiędzy komponentami...

Więc dwie osoby popełniły błąd ?? Raczej wątpię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.