Skocz do zawartości

Zabezpieczenia garazu.


Rekomendowane odpowiedzi

Moje zbiory powoli rosna i pewna czesc musi pozostac w garazu ktory trzeba go jakos zabezpieczyc.

Garaz jest czescia domu i ma dosc solidna brame rolowana sterowana z pilota.

Niestety ktoregos wieczora wyszedlem z psem i brama byla do polowy uniesiona.

Teraz na wszelki wypadek zasilanie silnika bramy jest wylaczane na noc.

Po ostatnich wydarzeniach(okradli mi sasiadow mimo ze byli w domu) zaczalem sie zastanawiac nad dodatkowym zabezpieczeniem garazu.

Nie chce robic jakis wielkich inwestycji bo garaz nie jest moj.

Moge tez go dodatkowo ubezpieczyc, ale zeby spac spokojnie szukam jakiegos mechanicznego lub elektronicznego zabezpieczenia.

Jako ze nie mam w tej dziedzinie zadnego doswiadzenia bede wdzieczny za wszelkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że fajnym rozwiązaniem będzie czujka ruchu (zamontowana w środku garażu) podpięta pod bardzo głośną syrenę (lub dwie) ;) + dodatkowe oświetlenie :idea:

Czujnik podpięty pod włącznik i załączany wedle potrzeb ;) czyli na noc lub na wyjazdy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz trochę talentu elektronicznego (którego ja nie posiadam :D) to pokombinuj z dodatkową krańcówką na bramie, jak się otworzy, to po przykładowo 10 sekundach odpali jakąś jebutną syrenę. A wyłącznik odcinający zasilanie gdzieś skitrać. W sumie to niewiele roboty, tanio, a myślę że skutecznie by odgoniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zostawil tak jak jest wole zeby brali co chca z garazu niz wchodzili do domu ...

Nie ma przejscia do domu z garazu.

 

Tylko prosty alarm

Tak wlasnie pomyslalem

 

poczytaj o czyms takim:

-Ropam np.3.5 lub 4.0

-Satel GPRS-T2 lub Micra

Nie wszystko zrozumialem, ale liczylem ze ta impreza bedzie troche tansza.

Cos jak ten Satel

http://allegro.pl/warszawa-idealny-alar ... 73864.html

Nie wiem tylko czy to ma szanse sie sprawdzic .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj już zestawu z satelem ale CA5, nie dużo droższy a lepszy i pozostawiający więcej opcji do rozbudowy alarm.:)

Może kiedyś cały dom sobie czujkami obłożysz to zawsze lepiej mieć więcej opcji niż nie mieć.

No i CA5 jest nowsze a chyba kosztuje tyle samo z tego co widzę na alledrogo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarekrk, czytam o sprzecie ktory mi podsylasz i ostatecznie Micra wychodzi najtaniej bo o ile zestaw kosztuje troche wiecej to mozna oszczedzic na okablowaniu co wymaga materialu i czasu.

Garaz nie jest moj, wiec na dzien dzisiejszy Micra to moj faworyt :)

 

Fancivi, kurcze troche "drut". Wyjade na niedziele i bedzie wylo pol dnia bo cos mu sie po......

Jak to czasem slychac w samochodach :/ a ja sie na tym nie znam i stawiam na bezpieczne dla amatora gotowce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzien dzisiejszy Micra to moj faworyt

+ 1,i dodatkowo masz powiadamianie na kom...pamiętaj tylko ze do konfiguracji potrzebny jest kabel do laptopa,ktory najlepiej jakby jeszcze miał RS 232..

Konfiguracja banalna,a w razie "W" ,to dam Ci nr kom i "poprowadzę" przez tel

Mogę też załatwić Ci to na fajnym rabacie :)

jedno tylko dość istotne pytanie-ten garaż jest szczelny,brama,okna?ogrzewany?jeśli nie to jaka temp.najnizsza może w nim być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej stacjonarny(lub Skype) i jesli to ja zadzwonie, bo inaczej polaczenia beda drozsze jak sprzet ;)

Mogę też załatwić Ci to na fajnym rabacie

Robi sie ciekawie. :-]

Garaz nie ma ogrzewania, ale temp nie spada ponizej zera bo rury zasilajace w wode i odprowadzajace nie zamarzaja.

Jest zlew przy samej bramie i zimy go nie ruszaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.