Skocz do zawartości

4nano Tire Shine


g.pajak

Rekomendowane odpowiedzi

."Oj żono, pot leje się po jajkach dzisiaj" - powiedział wieszcz do żony zasiadając pod gruszą (lub innym drzewem - nie pamiętam teraz).

 

Wieszcz musiał zasiąść pod gruszą w cieniu, ponieważ nie miał garażu. :o W sumie normalne, bo niby po co mu garaż, skoro nie miał samochodu :o Generalnie wtedy nie było samochodów w ogóle. Ludzie (szczególnie wieszcze) siedzieli wszyscy pod gruszami i myśleli jakie by tu wiekopomne dzieło napisać, co by dzieciom za kilkaset lat w podstawówkach i liceach życie utrudnić.

Wróćmy po tym małym wstępie do dawnych czasów. Samochodów jak pisałem wcześniej nie było, były za to wozy drabiniaste, które niestety nie miały opon, a skoro nie miały opon, to taki wieszcz nie mógł siedzieć w garażu i próbować dressingu do opon.

Ja na szczęście opony mam, a skoro mam opony, normalnym jest, że muszę nałożyć na nie jakiś dressing.

(... w tym miejscu proponuje zwrócić uwagę jak płynnie autor testu przeszedł od literatury epoki romantyzmu do tematu autodetailningu... przyp. red. :-] )

 

I tu pojawia się odwieczny problem, starszy nawet niż motoryzacja. Dressing jest produktem który przeważnie nakładamy na końcu, i przynajmniej w moim przypadku, nie chce się poświęcać zbyt dużo czasu na jego aplikację. Przyznam się, ze ja osobiście, od dawna szukam czegoś, działającego w systemie: "spray & forget".

Dlatego też ucieszyłem się gdy podczas zakupów kilku drobiazgów od 4nano zapytano mnie "co naprawdę w życiu chciałbyś robić..." - hmmm, a może to nie było to pytanie :idea: ...A, już wiem. Pytanie brzmiało: "czy nie chcesz wypróbować nowego dressingu do opon?".

Jak może się domyśleć każdy, nawet średnio rozgarnięty czytający, moja odpowiedź brzmiała: "tak" - dla tych którzy jednak się nie domyślili, tłumaczę że skoro piszę te nędznych parę słów, to musiałem powiedzieć "tak".

 

No dobra, miałem pisać o dressingu, więc piszę:

Zanim jeszcze napiszę, uprzedzam, że zdjęcia robione były książką "Kamasutra dla seniorów" (pierwszą jaką miałem pod ręką), stąd ich nie najlepsza jakość :mrgreen:

Sam dessing jest biały i wodnisty. Nie ma w zasadzie zapachu. Oto fotka buteleczki:

 

tftm.jpg

 

W każdym szanującym się teście jest opis producenta, także ja tez wstawiam, co by test do kosza nie trafił:

 

 

4nano Tire Shine to rewelacyjny środek do pielęgnacji opon i gumy. Dzięki swej płynnej formule produkt osiąga niesamowitą wydajność, a jednocześnie jest bardzo łatwy i szybki w aplikacji. Wystarczy spsikać oponę 4nano Tire Shine bez konieczności zamartwiania się o jego nadmiar, gdyż sam rozprowadzi się po zabezpieczanej powierzchni tworząc równomierną warstwę bez zacieków. Dzięki dużej zawartości olejku silikonowego produkt jest wyjątkowo trwały i zapewnia świetne efekty wizualne.

 

Instrukcja stosowania :

 

Zabezpieczana powierzchnia powinna być czysta, sucha i wolna od brudu. Przed użyciem mocno wstrząsnąć. Nanieść niewielką ilość środka na oponę tak, aby stworzyć równą i szczelną warstwę, a następnie pozostawić do wyschnięcia. W przypadku dostania się preparatu na felgę wytrzeć suchą czysta szmatką.

 

Czad! 8-)

 

Jak wynika z opisu, dressing należy psiuknąć i nie ruszać :shock: Tak więc też zrobiłem.

Ale zanim zrobiłem, umyłem porządnie oponę. Do tego użyłem specyfiku z serii "mocna rzecz i cieszy", czyli Tenzi Truck, 1:4 z wodą :evil: Potej operacji, powtórzonej 2 razy, bród powiedział całkowicie pa pa, i opony wyglądały tak:

 

exm2.jpg

f8lp.jpg

nvq6.jpg

 

Trochę nie dowierzałem w zapewnienia że produkt jest serii "psiknij i spadaj", no ale o tym dalej. Teraz psikanie. Co by było widać efekt, nakleiłem kawałek taśmy. Zamiast 50/50 wyszło z tego jakieś 5 /100, ale zawsze coś:

 

0qiq.jpg

hlm5.jpg

 

Odczekałem sobie 15 minut, mówię sobie, akurat się wchłonie... 8-) Niestety, produkt po 15 minutach dawał widoczne plamy tam gdzie psiuknąłem go za dużo :/

Ale mówię sobie dam mu odpocząć, docierać go nie będę, bo nie takiego produktu szukam :song:

Poszedłem więc na dwie godziny do domu poczytać sobie dzieła wieszczów z epoki romantyzmu.

Po dwóch godzinach zastałem taki widok, który trwa do teraz:

 

m05y.jpg

qlvb.jpg

sf78.jpg

3x2u.jpg

 

Nie wiem czy to widać na zdjęciach, ale Tire Shine dał jak dla mnie super efekt nowej, świeżej opony! :good: O to mi właśnie chodziło. Na cztery opony 16-tki, przy jak się okazało zbyt bogatym psikaniu, zeszło mi ok 25 ml produktu.

Dodatkowo przy odrobinie wiary i cierpliwości oraz wprawie w niezbyt bogatym psikaniu naprawdę jest produktem typu: "psiknij i zapomnij" 8-)8-)

 

Poczekam jeszcze na cenę Tire Shine'a oraz zwrócę uwagę na trwałość. Jeśli oba te czynniki będą satysfakcjonujące, na pewno zaprzyjaźnię się z tym dressingiem :song::good:

 

Pozdawiam :evil:

 

PS> strasznie gorąco dziś i głowa nie funkcjonuje zbyt dobrze :kox::kox::kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

g.pajak, widze ze humor dopisywal, az sie na poezje zebralo :P

 

Dziekujemy za test :good: Dresing w ofercie 4nano znajduje się juz od ponad pół roku, tylko jakoś nie było czasu zająć się promocją :oops:

 

PS> strasznie gorąco dziś i głowa nie funkcjonuje zbyt dobrze :kox: :kox: :kox:

 

W biurze max 20C więc upałów nie odczuwam, acz kolwiek jak zobaczyłem to:

 

Na cztery opony 16-tki, przy jak się okazało zbyt bogatym psikaniu, zeszło mi ok 25 ml produktu.

 

to też mnie rozbolała :P:D:D:D

 

Na komplet nie powinienies zuzyc wiecej jak 10ml ;) ale przyznaje bez bicia, że ja również pierszym razem przesadziłem, choć może nie aż tak bogato :P

 

Oczywiście czekamy na update z trwałości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W biurze max 20C więc upałów nie odczuwam, acz kolwiek jak zobaczyłem to:

 

g.pajak napisał/a:

Na cztery opony 16-tki, przy jak się okazało zbyt bogatym psikaniu, zeszło mi ok 25 ml produktu.

 

 

to też mnie rozbolała :P:D :D :D

 

Dlatego też zaznaczyłem, że to były pierwsze koty za płoty :kox:

Jakoś tak mi sumienie nie dawało przejść na następną oponę, widząc, że nie wszędzie dokładnie pokryłem :D Jak się później okazało przesadziłem :P Produkt, jeśli można tak to nazwać, dosyć fajnie się "rozchodzi" po oponie w czasie.

 

Dresing w ofercie 4nano znajduje się juz od ponad pół roku, tylko jakoś nie było czasu zająć się promocją :oops:

Należy się nagana z wpisem do akt :thumbdown::acute:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z płynem który wylądował na feldze (czego przy atomizerkach/triggerkach chyba nie da się uniknąć)? tłuste plamy które trzeba usuwać qd czy jakoś sam znika?

 

To może być coś czego szukałem, bo AF satin który kupiłem jest dla mnie za gęsty i zbyt czasochłonny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z płynem który wylądował na feldze (czego przy atomizerkach/triggerkach chyba nie da się uniknąć)?

Dużo tego nie było na feldze, ale starłem to od razu.

 

Nie wiem, jak AF Satin, ale miałem Auto Finesse Gloss tyre dressing i od tego jest delikatnie żadszy. TS jest w zasadzie jak woda.

 

[ Dodano: 8 Sierpień 2013, 21:34 ]

No dobra spons, wjechałeś mi na ambicję i wygoniłeś do garażu :P

 

Tym razem auto żony. Opony również umyte Tenzi Truckiem wczoraj wieczorem.

 

Przed:

9t7z.jpg

 

vizc.jpg

 

7ywd.jpg

 

 

 

 

Po:

 

ai6v.jpg

 

tsb6.jpg

 

sjfn.jpg

 

6ymc.jpg

 

tnxu.jpg

 

jvg7.jpg

 

uzph.jpg

 

h9ev.jpg

 

3o3o.jpg

 

 

Na ostatnim zdjęciu na lewej przedniej oponie widać że dressingu jest za mało, nie dopsikałem. :?

 

Tak czy inaczaj reszta opon wygląda całkiem nieźle. Zużycie jak widać 10 gramów :evil:

 

Muszę się jeszcze z ilością wstrzelić i będzie git :good::song:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spons napisał/a:

Dresing w ofercie 4nano znajduje się juz od ponad pół roku, tylko jakoś nie było czasu zająć się promocją :oops:

 

Należy się nagana z wpisem do akt :thumbdown::acute:

 

Ciiiiiiiiii, bo to juz nie będzie pierwsza :P

 

No i patrz, wystarczyło wjechać na ambicję :P

 

:good::good::good:

 

Choć i tak większość klientów nakłada go pędzelkiem bo schodzi mniej :P

 

 

Świetny test, czekamy na relację po weekendzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

g.pajak dobre :D

 

Poczekam jeszcze na cenę Tire Shine'a oraz zwrócę uwagę na trwałość. Jeśli oba te czynniki będą satysfakcjonujące, na pewno zaprzyjaźnię się z tym dressingiem :song::good:

 

Skoro padło to pytanie to śpieszymy z odpowiedzią...

 

CENA :

 

100ml - 29 zł http://sklep4nano.pl/153-tire-shine-100ml.html

250ml - 49 zł http://sklep4nano.pl/154-tire-shine-100ml.html

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, czas na mały update, dziś byłem na bezdotyku.

 

Auto przejechało od czasu nałożenia dressingu w zeszły czwartek ok 1700km. W sumie mało, ale trochę się zdążyło przybrudzić. Była jazda w deszczu oraz jazda na drogach gruntowych podczas dojazdu do domku letniskowego pod Białobrzegami. :mrgreen:

 

Poniżej wstawiam kilka zdjęć, przedstawiających opony umyte bezdotykowo proszkiem i spłukane wodą.

 

 

Wyraźnie widać miejsce po taśmie klejącej, zaraz za literą "A" :song:

42og.jpg

 

g2ul.jpg

 

xevc.jpg

 

7dxk.jpg

 

7dxk.jpg

 

A tu już na suchej oponie:

 

9yut.jpg

 

xsq8.jpg

 

 

Jak widać nawet po 1700 km z dużymi prędkościami, trochę w deszczu, trochę w piachu, Tire Shine siedzi jak zły i na razie nigdzie się nie wybiera 8-):good:

Przy tym daje efekt świeżej nowej opony, bez zbędnego "szajnu".

Niestety zdjęcia trochę tego wyglądu z rzeczywistości nie oddają, ale niestety mam aparat tylko w telefonie :dontknow:

 

Powiem szczerze, że Tire Shine naprawdę pozytywnie mnie zaskoczył swoją wytrzymałością, a to jeszcze nie koniec jak widać :evil: Po takim samym czasie, podobnego w konsystencji AF Gloss Tyre Dressing dawno już nie było na oponach :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To znowu ja :mrgreen:

 

Śpieszę napisać, że wczoraj auto potraktowane proszkiem oraz ostatnim programem na bezdotyku.

Minęło ok 3000km i muszę stwierdzić, że dresingu na oponie już nie stwierdziłem.

 

Moim zdaniem wynik naprawdę niezły :song::good:

 

PS> zdjęcia nie wstawiam, bo każdy wie jak wygląda opona bez dressingu :D:ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znowu ja :mrgreen:

 

Śpieszę napisać, że wczoraj auto potraktowane proszkiem oraz ostatnim programem na bezdotyku.

Minęło ok 3000km i muszę stwierdzić, że dresingu na oponie już nie stwierdziłem.

 

Moim zdaniem wynik naprawdę niezły :song::good:

 

PS> zdjęcia nie wstawiam, bo każdy wie jak wygląda opona bez dressingu :D:ad:

No to pozamiatane :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pozamiatane :dontknow:

Oj tam, oj tam :D

 

Fakt jest faktem, że pomiędzy myciami było 1300 km ;) Po 1700 dressing ładnie jeszcze siedział. Przy 3000 już go nie było.

Kiedy dokonał żywota, nie wiem: po 1750 km, może po 2000 może po 2500... :dontknow:

Muszę jeszcze dobrze wyczuć jak aplikować, aby było jak najwydajniej :oops: Jedynym minusem jak dla mnie jest to że trzeba chwilę (do godzinki) odczekać aż się ładnie rozprowadzi... no chyba, że przecieramy fibrą po jakimś czasie.

 

Tak czy inaczej, jeden z fajniejszych, wytrzymalszych i prostych w nakładaniu dressingów do opon!! :song::good: Naprawdę szczerze polecam!

 

PS> bardzo chętnie chciałbym poznać opinie innych o tym produkcie :good:

 

Kubik, jak chcesz, mogę ci podesłać trochę, zrobisz porównanie z koreańcem :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co dzięki,teraz u mnie skończyły się dzikie km i sporo jazdy po szutrach,więc niestety to zabójstwo dla dressingów :dontknow: jak znajdę chwilę to Ci podeślę trochę Geyona i Perla,to porównasz trójkę.

Te 2 to moi faworyci,jeżeli chodzi o trwałość,żebym się czymś nowym zainteresował,to musiałoby u Ciebie przynajmniej z 2tygodnie wytrzymać(3,5-4kkm),czyli tyle ile u mnie w miesiąc :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W czwartek użyłem ten produkt po raz pierwszy na Auris i muszę powiedzieć, że pod względem łatwości aplikacji i wyglądu opony jest to super produkt. Nakładałem tak: ok. 8 psików na opone (po okregu) i potem rozprowadzenie dokładne pędzlem. Nie wiem czy zuzylem 5ml, mysle, że mniej. Opony wyglądają dobrze, jak nówki sztuki (choc mają ze trzy lata). Nie ma blysku ale jest fajny mat. Ciekawe jak wygląda faktyczna wytrzymałość i zdolność do odpychania brudu ;)

 

Jak wytrzyma kilka tygodni (auto mam szanse widziec co jakis czas) to stanie sie to moim podstawowym produktem do opon, ze wzgledu na latwosc aplikacji, czystosc i wyglad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • Moderator

Znalazłem dziś w moich zbiorach ten dressing. Bardzo fajny produkt, ale ja nie potrafiłem obejść sie bez gąbeczki. Zostawały mi suche ślady. Nie mniej jednak błysk budzi moje oczy i ta łatwość aplikacji. Ciekawe jak z trwałością :)

 

th_853364835_2014_07_0810.33.31_122_149lo.jpg

th_853350402_2014_07_0810.32.33_122_527lo.jpg

th_853337253_2014_07_0810.32.30_122_244lo.jpg

th_853323620_2014_07_0810.32.28_122_373lo.jpg

th_853306206_2014_07_0810.32.24_122_184lo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj miałem przyjemność użycia tego środka (kupiony chyba z prawie rok temu umknął mi w arsenale przyznam bez bicia) i jestem zadowolony :)

+ łatwość aplikacji

+ satynowy/matowy wygląd

 

na 12 opon zużyłem 20-30ml

 

inkqo.jpg

nug4.jpg

n9wh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Twoich spostrzeżeń no się nimi zgodzę, aplikacja i look są bardzo OK, jestem ciekaw natomiast czy uda Ci się osiągnąć zadowalającą trwałość- jestem bardzo ciekawy.

Ja po drugim opakowaniu już się nie skuszę na ten środek.

 

Podziel się później jak to u Ciebie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia: Dobrze zaaplikowany (i na naprawdę czyste opony - warto przed aplikacja uzyc jeszcze IPA lub czegos podobnego) produkt wytrzymuje spokojnie około miesiaca i nawet więcej gdy mniejsze przebiegi i/lub dobra pogoda. Na Jazz mojej małżonki kładłem ok. 3 miesiące temu, w tym czasie auto przejechało ok. 3500 km (doszedl wyjazd wakacyjny ;)), ale pogoda była cały czas w miarę sprzyjająca. W tym czasie były 3 mycia (jakie jest opisane w wątku o Gyeon CanCoat). Produkt nadal lezy, widać ciemniejsza linię i są kropelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aplikowałem spokojnie na 10 jak nie więcej różnych kompletów opon. Były stare, dwu- trzy letnie i nówki.

Myte zawsze Rim Cleaner+ wraz felgą, następnie Bilberry VoletPRO 1:4 wypracowany szczoteczką do dłoni, na sam koniec rękawica i szampon. Spłkiwane obficie wodą pod ciśnieniem- ustawione na 65st.

Po wysuszeniu i przetarciu na świeżej, białej pielusze tetrowej nie zostaje żaden ślad brudu.

 

Produkt wcząśnięty, zaaplikowany, koła wyleżakowane (bo szła zawsze powłoka na felgi) i sorry ale dłużej jak tydzień i 600 km to nie jest wstanie trzymać.

 

Jakikolwiek deszcz przyspiesza w tempie błyskawicznym zejście środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobne mam spostrzeżenia jak SpiderS - równie dobrze przygotowuje oponę na początku czyszcząc ją Duragloss'em 703 potem aktywna piana na całe auto i przy okazji na opony, potem mycie szamponem i suszenie. Nigdy nie przecierałem opon IPĄ ale przy najbliższej okazji spróbuję. Po całkowitym wysuszeniu nakładam 4nano i zostawiam na noc w garażu. Jeżeli pogoda jest dobra to się nawet trzyma ale jeżeli tylko spadnie deszcz tak u mnie znika i opona robi się taka jak by na niej nic nie siedziało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.