Skocz do zawartości

flex 3401 vs rupes bigfoot 15/21


szymekk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 131
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W tym ze jest dobrze reklamowana, wykonana i sie nie psuje.

A jak chcesz przyrownywac do rotacji to tak obie są na prad :D

Ja się troche rupesem zawiodlem. Do rotacji mógłby startowac jakby mial 2x mocniejsze silniki.

Rotacje to może zastępować na miękkich japoncach, albo srednio miekkich ale tylko w najmocniejszej tnacej kombinacji pad/pasta jeśli chodzi o wycinke.

Zaoblenia, ciezej dostępne miejsca - zapomnij

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak trochę off top. Zastanawia mnie czym tak różni się np. DA Rupes LHR15/21 od Kraussa S21/15 lub Lare EPL-61/62? Czy tak rzeczywiście Bigfoot wykańcza lepiej powierzchnie od tamtych DA? Nawet po cięciu twardą gąbką i tnącą pastą nie zostawia hologramów nie wysokim nakładem techniki a tamte DA zostawią hologramy lub trzeba użyć odpowiedniej techniki aby było ładnie? Czy zasada ta sama, wykończenie na lakierze czy to cięcie czy finisz to samo czy to tylko promocja i marka robi taką reklamę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dane techniczne co do wykonywanych ruchów oscylacyjnych są identyczne, a różnią się mocą silnika. Odpowiedź zostawiam już do własnej interpretacji :) Większość różnic może występować w doborze samych materiałów, lub dodatkowym wyposażeniu ( w tym przypadku rupes ma pasty i gabki w standardzie )

 

Ja dzisiaj trochę przeprosiłem się z kraussem DB, po tym jak wykończył maskę :D Fakt żółty flexi został praktycznie zmiażdżony, ale wykonczenie bajka. Rotacja robi na cuttingowym hexie, a kraus wykańcza. Wszystko jest robione na 90/95%

Ale zdecydowanie brakuje mi czegoś mocniejszego jak VRG. Wielką stope odpuszczam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wątpię aby XCE był następcą VRG ze względu na różnicę skoku. XCE może być ciut droższy od VRG ale wątpie aby cena VRG jakoś drastycznie spadła. Sam stoję przed wyborem kupna maszyny ale mnie jakoś VRG nie urzekła bo miałem jak dotąd tylko styczność z małym Kraussem i w porównaniu do VRG czuć, że ta maszyna ma wibracje i wcale nie jest taka skora aby nie prowadziła ręki z czym nie ma mowy przy zwykłych DA. Stoję przed wyborem Rupes Mark II 15, ten Flex DA 15mm co ma wyjść lub coś z Kraussa S15 albo nowa linia Lare.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flex XCE to lekko zliftingowana maszyna XC3401, czyli znane i lubiane VRG. Różni się obudową, upodabniającą ją w przedniej części do rotacji PE 14-2 itp.

 

Flex XFE 7-15 to kompletnie inna konstrukcja względem VRG.

 

Miałem okazję pracować tymi maszynami pod koniec ubiegłego roku. XCE niczym nie różni się w pracy od obecnych XC3401 VRG. Czy inny "nosek" jest lepszy ? Ile osób, tyle opinii... Faktem jest, że maszyna wydaje się bardziej subtelna i dzięki krótszemu "dziobowi" udaje się dotrzeć w nieco więcej miejsc, niż obecnemu modelowi (np pod lusterka boczne...)

 

XFE zrobiła na mnie pozytywne wrażenie. Cicha, bardzo mocna, zgrabna, chętnie popracuję nią dłużej.

 

Jest to typowe DA z dużym skokiem, podczas gdy VRG to kombinacja maszyny DA i klasycznej rotacji. VRG to jedyna maszyna polerska na rynku z wyrzutem bocznym (oscylacja) i wymuszoną rotacją (bezpośredni napęd talerza zębatką).

 

VRG z tego względu nie jest tak łatwe w prowadzeniu jak polerki DA - każde odchylenie wrzeciona od pionu względem obrabianej powierzchni będzie powodowało "ściąganie" maszyny - dokładnie jak w rotacji. Dodatkową "ciekawostką" jest fakt, że maszyna kręci się w odwrotną stronę :ad:

 

W kwestii łatwości pracy maszyny można ustawić tak: DA z małym skokiem (np 6mm) -> DA ze średnim/dużym skokiem (np 15mm) -> DA z dużym skokiem (np 21mm) -> VRG -> rotacja

 

Jeśli chodzi o skuteczność usuwania defektów z lakieru, kolejność jest dokładnie identyczna :)

 

XCE, nie oszukujmy się, powstała jako bezpośrednia odpowiedź na system BigFoot Rupesa. Flex pracował nad tą maszyną dość długo, skupiając się na dostępności wysokiego momentu obrotowego , którego (nie oszukujmy się) brakowało w systemie BigFoot. W międzyczasie Rupes wypuścił maszyny Mark II, które stanowią spory krok naprzód. Kto jest lepszy ? Poczekamy na produkcyjne wersje 220V i będziemy testować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem okazje na sonax&flex detailing day w katowicach w sobote pobawic sie vrg. w sumie to sie wkurzylem ze 2 msc temu wybralem rupesa duetto + mini. a tak mi sprzedawcy doradzali vrg to ja jak zwykle postawilem na swoim i teraz mam....

vrg wzgledem duetto

- wibracje sporo wieksze niz w Duetto

- 1010W poboru mocy wzgledem 400W w duetto

- prowadzenie trudniejsze niz duetto

- glosnosc sporo wyzsza jak duetto

ale jak ona tnie.... gdyby tak cofnac czas o 2 msc... :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Mam dokładnie ten sam dylemat. Planuję zakup polerki, problem jest jednak w tym że nie chce inwestować w DA i rotacje. Dlatego kusi mnie vgr jako taka maszyna do wszystkiego. Będę robił max 2-3 auta w miesiącu więc nie potrzeba mi mnogości sprzętu jak u profesjonalisty. Zastanawiam się też nad kraussem shinemaster s15. Wiadomo że nie wytnie tak jak vrg, i zajmie to więcej czasu, no ale parę stawek tańszy a to zawsze coś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Również zastanawiam się nad Flex-em VRG, będzie to moja pierwsza plerka, nie chce narobić sobie szkód dlatego zdecydowałem się na ten typ DA. Polerka będzie mi służyła do własnych potrzeb, do zrobienia korekty na czarnym lakierze VW i później nakładanie clenerów i glaze/politura.

Możecie podpowiedzieć jakie pady do niej dokupić i jakie pasty są optymalne dla tej maszyny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

FLEX XC 3401 VRG

 

Czy ta maszyna ma wymienny talerz na rzep, żeby założyć pad o mniejszej średnicy? Czy uda się tam założyćtakie coś:

http://www.detailer.pl/sklep/-talerze-t ... t-m14.html

Czy tylko oryginalne z flexa 115 mm które na teraz są niedostępne?

Rozważam zakup polerki i dobrze było by gdyby miał możliwość montażu mniejszej tarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.