Skocz do zawartości

Mazda 6 GH Sport 2009


Popo

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Tak patrzę na relację i brakuje mi zdjęć pod lampą albo w pełnym słońcu. Moje doświadczenia z czarną Mazdą CX-7 mówią, że lakier z jednej strony jest strasznie miękki - można spokojnie zarysować paznokciem bez przykładania dużej siły, a z drugiej strony mało podatny na polerowanie - podejrzewam, że za miękki i krawędzie rys się nie zaoblają tak, jak przy twardych lakierach.

 

Poza tym arsenał słuszny i fajnie wygląda efekt końcowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Jako, że miałem okazję wieźć brata do ślubu, postanowiłem znowu trochę odświeżyć lakier.

Trzy miesiące wcześniej była przeprowadzona dekontaminacja oraz glinkowanie. więc oczyszczenie lakieru sprowadziło się tylko do umycia auta na dwa wiadra oraz wysuszeniu go ręcznikami z mikrofibry.

 

1. Tym razem do korekty lakieru użyłem pasty mocno ściernej Menzerna 500 na padach Lare 85mm niebieskim oraz 150mm pomarańczowym.

 

e2203f310cc64709med.jpg

 

102689f8abfc39b1med.jpg

 

 

2. Następnie wypolerowałem Menzerna 3000 na padach Lare 85mm pomarańczowym oraz 150mm białym

 

0fb92b567fee2b65med.jpg

 

7905c0e97e438f5amed.jpg

 

Koliste zarysowania oraz większość rysek została usunięta i efekt był o wiele lepszy niż w przypadku Ultimate Compound Megsa. Niestety polerowanie to czasochłonna praca i zrobiłem tylko Dach i tylne drzwi.

 

Nie potrafiłem jakoś lepiej ująć 50/50, po lewej stronie.

 

ad1d09fa4abed157med.jpg

 

 

3. Na miękim padzie Menzerny rozprowadziłem cleaner Dodo Juice Lime Prime.

 

4. Następnie na czarnym miękkim padzie Lare 150mm naniosłem Glaze PoorBoys Black Hole, który dodał wet look całej karoserii.

 

5. Na koniec nawoskowałem auto Collinite 915.

 

6. Skóre wyczyściłem AutoGlym leather cleaner i zabezpieczyłem Zymol Leather Conditioner.

 

7. Plastiki wewnętrzne wyczyściłem AutoGlym interior shampoo i zabezpieczyłem Meguiars Ultimate Protectant.

 

8. Plastiki zewnętrzne Auto Finesse Revive.

 

9. Szyby umyłem Meguiars Glass Cleaner, potem IPA i nałożyłem RainX-a.

10. Felgi umyłem AutoGlym Custom Wheel Cleener i nawoskowałem FK 1000P.

 

 

c744066bd3baa683med.jpg

 

bea36f2b6dbbb25bmed.jpg

 

c3c6aae61d96feabmed.jpg

 

67984a9df7be7230med.jpg

 

5b588008d7628a6amed.jpg

 

4b0ab556ac44f27fmed.jpg

 

110f2d922e3ee5ffmed.jpg

 

fff433ef3e80022dmed.jpg

 

261168063298ed6bmed.jpg

 

743b89c756107db2med.jpg

 

e5f3416bed9efd01med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 3 miesiącach nie odważylbym się ruszać lakieru bez glinki i pricka. To niemożliwe zeby lakier po takim czasie nie mial nic na sobie. Fajnie jednak ze masz chęci i działasz przy furce booo masz zacny wozik :) 6 bardzo mi się podobają :song::good: Genialne wozy :-]

Jakie wrażenia po Coli ? sam używam i bardzo go sobie chwalę, uważam go za malo docieniany wosk w naszych kręgach a szkoda bo robi robote.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 3 miesiącach nie odważylbym się ruszać lakieru bez glinki i pricka. To niemożliwe zeby lakier po takim czasie nie mial nic na sobie. Fajnie jednak ze masz chęci i działasz przy furce booo masz zacny wozik :) 6 bardzo mi się podobają :song::good: Genialne wozy :-]

Jakie wrażenia po Coli ? sam używam i bardzo go sobie chwalę, uważam go za malo docieniany wosk w naszych kręgach a szkoda bo robi robote.

 

No ja sprawdziłem dokładnie lakier, był gładziutki bez żadnych zanieczyszczeń. Ja nie robię dużych przebiegów. A Coli bardzo chwalę ze względu na łatwość aplikacji, wydajność i trwałość.

 

 

 

Chyba najpierw powinna być 4. dopiero później 3

 

Tak, już poprawiłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 2 lata później...
  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.