Skocz do zawartości

Czy jest tu ktoś z WORD'u


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 94
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A wytłumaczył Ci chociaż co zrobiłeś źle?? Ja bym się kłócił jeżeli uznajesz, że było wszystko w porządku. Możesz wnioskować o wgląd do filmiku z jazdy, bo chyba po to są te pieprzone kamerki. Chyba, że oczekiwał, ze "posmarujesz". Mojej małżonce po skończonych jazdach przynajmniej wskazali błędy i wytłumaczyli co zrobić by się nie powtórzyły. Fakt, że były znaczące i nikt by jej nie przepuścił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

barteq161, stary ja zwróciłem na skrzyżowaniu tylko ten koleś mi powiedział ze to jest źle , pytałem się już o to 5 osób które mają prawko od 3msc i 2,2,3,4lat i wszystkie mówią ze zrobiły by tak jak ja , więc ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damianldz, weź narysuj...

https://maps.google.pl/maps?q=Waltera-J ... dukt+(1292),+%C5%81%C3%B3d%C5%BA&hl=pl&ie=UTF8&ll=51.742327,19.420942&spn=0.001657,0.005284&sll=51.74793,19.418592&sspn=0.006576,0.021136&oq=waltera,+%C5%81%C3%B3d%C5%BA&t=h&hnear=Waltera-Janke+-+wiadukt+(1292)&z=18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

barteq161 ja chce zdać jak najszybciej prawko , żeby zobaczyć taśmę musisz pisac odwołanie ,oni muszą je rozpatrzeć i obejrzeć , mój kolega czekał na to 3 tyg,ale fakt że było na jego korzyść ,

 

LoozaQ,super pomysł dzięki , teraz jade na zakupy , ale jak wrócę zrobier screena ,narysuję i wrzucę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz odwołanie, egzaminator składa wyjaśnienia. Możesz wtedy obejrzeć nagranie, egzaminator także. Jeżeli skarga jest bezpodstawna tzn. miał prawo Cię za to oblać przepraszasz za kłopot i tyle. Jeżeli to egzaminator popełnił błąd w stosunku do niego są wyciągane konsekwencje a ty albo masz zaliczony egzamin albo zdajesz kolejny raz ale nie płacisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna epicka historia a propo odwołania, która trafiła mi się w WORD'zie to jak jakaś kobieta płaciła za kolejny egz. praktyczny. Pan z okienka poinformował ją, że za kilka tygodni (3?) kończy się termin ważności egz. teoretycznego. Na co ona zareagowała tym, że kazała wezwać sobie kogoś z kierownictwa? czy coś koło tego.

Po kilku minutach przyszedł Pan w gajerku i pyta się jej co się stało.

Rozżalona zaczęła mu tłumaczyć, że żąda obejrzenia nagrania z kamery, ponieważ podczas skręcania kołami na łuku tylne koła też jej "skręcały i uciekały". Twierdzi że auto było technicznie nie sprawne ect.

Pan z roześmianą miną dał jej kartkę i kazał całą sytuację opisać, po czym nie mając wyboru przybił pieczątkę i zabrał wniosek informując że skontaktuje się z panią telefonicznie w ciągu 2 tyg.

 

Chyba nie muszę tłumaczyć co się działo na poczekalni :mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zawsze tylko przeglądam forum, tak teraz się wtrące.

Odnośnie egzaminów teoretycznych- wtrące się, gdyż temat nie jest mi obcy. Ja również styczność z autem mam odkąd pamiętam( od zawsze się samochodami interesowałem) i prawo jazdy było formalnością.

Teoria- nie zgadzam się, że ma być bardzo trudna. Dlaczego? Ano dlatego, że przychodzą za przeproszeniem dupy wołowe, typy inteligencji, i wszystko w teorii wiedzą perfekt... W praktyce NIE UMIEJĄ tego zastosować. Wiedzą, kto ma pierwszeństwo, jednak ruch ich gubi... Teoria zdana za pierwszym, praktyka za x'tym razem, i zero drygu do przewidywania sytuacji i takiej pewności w kierowaniu. Ja teorie zdałem za 2gim- jedną odpowiedź zaznaczyłem błędnie, na pozostałe ( 1-2 pytania) nie wiedziałem jak odpowiedzieć- dwuznaczne odpowiedzi, niejasne pytania i sytuacje.

 

Odnośnie Twojego egzaminu- zawracanie na egzaminie również jest jasno opisane. Nie należy się kierować tym, co mówi 20letni kierowca. Jazda egzaminacyjna, a jazda z posiadaniem uprawnień znacznie się różni. Nie można stosować ułatwień, ma być tak jak jest w kodeksie o ruchu drogowym, i tak ma być wykonane. Napewno wykonujesz ten manewr źle (nie tak, jak chcą instruktorzy). (Dojeżdżasz do osi, włączasz kierunek i wykonujesz go tak, jakbyś chciał wykonać manewr skrętu w lewo?)

 

Najczęściej oblewają Ci, którzy już jeździli- zapamiętałeś nauke sprzed lat. "Lewusy" nie umiały jeździć, nauczyli sie na kursie jak mają zrobić na egzaminie i często bezmyślnie manewr powtarzają. I tyle...

Powodzenia w egzaminie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damianldz,

 

Przyjrzałem się tej nawrotce na street view i przyznam że wbrew pozorom jest bardzo trudne, teoretycznie wg mnie składa się tak naprawdę z 6 skrzyżowań, w dodatku bardzo źle albo wcale nie oznaczonych, w dodatku przez brak wymalowanych pasów trzeba je traktować na wyczucie. Na egzaminie bardzo łatwo zrobić tam błąd pod tytułem:

-za blisko osi jezdni

-za daleko osi jezdni

-zjazd ze złego pasa ruchu

-nieprawidłowa sygnalizacja

 

Zdecydowanie jako egzaminator gdybym chciał na kogoś znaleźć haka, to bym tam go zabrał ;) Ale to nie wina obecnych przepisów. Jak ja zdawałem lata temu to też instruktorzy zabierali kursantów w takie miejsca i dokładnie tłumaczyli (co tu zrobić i jak) - każde miasto ma takie śliskie miejsce (np. w Siedlcach to dworzec autobusowy, chwila zagapienia i lecisz pod prąd). Bo potem na egzaminie zawsze egzaminator tam zabierał. Dziwne że twój instruktornie uczulił cię na to miejsce :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to zrobił tak:

dojazd lewym pasem do skrzyżowania - ustąp pierwszeństwa - wjazd na "rondo" i dojeżdżając bliżej lewej krawędzi kierunkowskaz w lewo - ustąp pierwszeństwa - skręt w lewo (180 stopni) z włączonym kierunkowskazem - dojeżdżając do wyjazdu z "ronda" bliżej prawej krawędzi wyłączam kierunkowskaz - ustąp pierwszeństwa - opuszczam skrzyżowanie.

Prawo jazdy mam od 08.1996 i zaznaczam, że JA tak bym zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do odwoływania to się nie dziwie że tyle czasu trzeba czekać bo odwoływałem się i ja jak osioł pojechał na pamięć i mnie ciachnął za 64km/h na 70km/h :D

 

Tam tych pism leży kupa i co mi ten szefo cały mówił, że 1 na baaaardzo dużo odwołań jest w miarę sensowne, a reszta dotyczy sytuacjy gdy ptak nasrał na szyby albo szyny były złe, itp... :|

 

Co do ronda to ciekawe czy to foto jest aktualne bo jest tak zagmatwane że olaboga. Z dwupasmowego robi się trzy, żaby skończyć na jednym pasie :o Ale jedziem lewym pasem z lewym kierunkiem, po minięciu pierwszego zjazdu zmieniamy pas na prawy z prawym kierunkiem i tyla, jak tak źle to bym się kłócił :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotr13 zgadzam się, to nie jest skrzyżowanie o ruchu okrężnym - dlatego napisałem "rondo" ;)

Dlatego też włączyłbym kierunek tak jak napisałeś przy skręcie w lewo (po pierwszym przejechaniu Janke) i wyłączyłbym po zajęciu pozycji do zjazdu ze skrzyżowania ;)

 

Dokładnie jak na filmiku - tylko nie wiem po co ten kierunek odrazu, przecież w pierwszą w lewo nie wjedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubi78, No tak chyba bedzie prawidłowo.

 

http://www.youtube.com/watch?v=uojXiAeOxZY

 

 

Dokładnie i mój błąd z tego co poinformował mnie instruktor był taki że ja nie dałem w lewo do tej wysepki tylko byłem równo z linią przerywaną i skręcałem (oczywiście z lewej strony nikogo nie było ,pierwszeństwa nie wymusiłem)

Donatel

 

mnie właśnie zgubiło to ze tam zaasranych oznaczeń nie ma a powinny być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damianldz, No to Twój błąd, zawraca się zawsze z lewego skrajnego, chyba, że znaki stanowią inaczej. Musisz się zapisać jeszcze raz na egzamin. Na spokojnie i trochę więcej pokory. Lepiej grać " pokorne ciele" niż " co to ja nie umiem". Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No juz sie zapisałem i czekam na niego , zapamiętam sobie ten błąd i teraz już bd dobrze wiedział , pokore to ja mam ale jak mnie nieraz obleje za gówno to mam ochotę wyciągnąć go i tak mu naj... że .... Wszytko się okaże niebawem

 

 

I dzięki chłopaki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Rozwala mnie stwierdzenie że zawracanie to podwójny skręt w lewo :lol::lol:

 

Nie pojmuje też używania lewego kierunkowskazu wjeżdżając na rondo i chcąc jechać w lewo lub zawracać :dontknow:

Z tego co słyszałem w wawie za nie zrobienie tego oblewali :lol: Jakby mnie ktoś za to oblał to bym go wyśmiał dup*... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubi78, No tak chyba bedzie prawidłowo.

 

http://www.youtube.com/watch?v=uojXiAeOxZY

 

 

Dokładnie i mój błąd z tego co poinformował mnie instruktor był taki że ja nie dałem w lewo do tej wysepki tylko byłem równo z linią przerywaną i skręcałem (oczywiście z lewej strony nikogo nie było ,pierwszeństwa nie wymusiłem)

Donatel

 

mnie właśnie zgubiło to ze tam zaasranych oznaczeń nie ma a powinny być

 

Nie wiem jak jest tam teraz, ale z powyższego filmiku wynika (w przeciwieństwie do tego co jest na Street View) że najważniejsze linie są jednak namalowane . Jeśli skręcałeś nie z pasa bezpośrednio przy wysepce, tylko kolejnego to musiałbyś po skręcie zajmować pas środkowy na nowej drodze. Potem dopiero zmieniać na lewy i kolejny skręt w lewo. Karkołomne ale z punktu widzenia przepisów poprawne. Jeśli skręciłeś z prawego pasa i od razu zająłeś ten przy wysepce...sorry Vinne Tou, zająłeś zły pas. Z drugiej strony kierunek miałeś cały czas w lewo włączony więc ja bym polemizował czy to był błąd na miarę oblania :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.