Skocz do zawartości

Gloria FM10


moog

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje pomocy z pianownicą FM10. Z miesiąc temu pękł mi oring przy tłoku. IMG_3565.JPG

 

Wymieniłem go z zestawu naprawczego kwazara. Niestety mam problem bo nadal nie nabija ciśnienia. Zupełnie nie działa. Potrzebowałbym kogoś na tyle uprzejmego jakby pokazał od zera jak to wszystko poskładać do kupy. Bo jak rozbierałem całość do przesmarowania to wielce prawdopodobne że coś źle składam :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moog, A może zła uszczelka? :o
ja mam pewne obawy do tego czy tam przy przycisku dobrze to poskładałem choć to żadna filozofia... przecież. A co do oringa to napewno dobry bo z tego co na forum czytałem to juz kilku osobom taki zonk się trafił i własnie tym zestawem z kwazara udało się reanimować. Siedzi ciasno, dobrze jest spasowany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moog, tu raczej nie da się tego źle poskładać. Jeśli nowy oring jest taki sam jak ori to powinno nabijać :dontknow:

To że siedzi ciasno nie znaczy, że jego grubość jest odpowiednia. Jeśli będzie za cienki, czyli jego średńica zewnętrzna będzie za mała, to możesz mieć problem z nabiciem ciśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alchemic, była taka partia wadliwa chyba, moja została wymieniona na gwarancji i od tamtego czasu ( rok) spokój a tak samo użytkuje ;)

 

 

Aaa tego nie wiedziałem... Moja też pękła chyba przy trzecim pianowaniu gdy testowałem glorie, epoce i przerobionego kwazara i jeszcze jedną pianownicę...

Ponieważ mam jeszczę pa i 2 inne do myjek problem zszedł na drugi plan ale co otwieram szafkę z pianownicami i aktywnymi pianami to mi ciśnienie skacze! ;) też kupowałem w PA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ja kupiłem kiedyś odpowiedni uszczelki w jakiejś internetowej firmie 10szt za 6 zł, i są dużo lepiej wykonane niż te oryginalne od 5 miesięcy mam założoną jedną i nic sie z nią nie dzieje :-] a nawet jej niczym nie smarowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.gum-sil.pl/ U nich zamawiałem najlepiej napisać maila, albo zrobić zamówienie grupowe, bo poniżej 10 sztuk to raczej trudno coś kupić bo nie chcą się bawić w detal po 2-3 sztuki.

Trzeba prosić o rozmiar 18,5x2 (taki podaje producent) oni robi taki na zamówienie. Materiał jest troche inny wydaje się, że przekrój seryjnej glori jest jakby większy, ale wszystko działa ładnie i z nową uszczelką jest nawet mniejszy opór w trakcie "pompowania" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.