Jump to content

Gloria FM10


moog
 Share

Recommended Posts

Potrzebuje pomocy z pianownicą FM10. Z miesiąc temu pękł mi oring przy tłoku. IMG_3565.JPG

 

Wymieniłem go z zestawu naprawczego kwazara. Niestety mam problem bo nadal nie nabija ciśnienia. Zupełnie nie działa. Potrzebowałbym kogoś na tyle uprzejmego jakby pokazał od zera jak to wszystko poskładać do kupy. Bo jak rozbierałem całość do przesmarowania to wielce prawdopodobne że coś źle składam :dontknow:

Link to comment
Share on other sites

moog, A może zła uszczelka? :o
ja mam pewne obawy do tego czy tam przy przycisku dobrze to poskładałem choć to żadna filozofia... przecież. A co do oringa to napewno dobry bo z tego co na forum czytałem to juz kilku osobom taki zonk się trafił i własnie tym zestawem z kwazara udało się reanimować. Siedzi ciasno, dobrze jest spasowany.
Link to comment
Share on other sites

moog, tu raczej nie da się tego źle poskładać. Jeśli nowy oring jest taki sam jak ori to powinno nabijać :dontknow:

To że siedzi ciasno nie znaczy, że jego grubość jest odpowiednia. Jeśli będzie za cienki, czyli jego średńica zewnętrzna będzie za mała, to możesz mieć problem z nabiciem ciśnienia.

Link to comment
Share on other sites

heh cyrk :) rano wstaje idę dalej walczyć z glorią a tu patrzę dysza jest przełamana ta nakręcana gdzie filce się wkłada. :lol: a nikt tego nie dotykał a przecież to jest twardy materiał. Wiecie gdzie coś takiego dokupić? :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

moog, napisz maila a na pewno pomogą. Co do obsługi u nich to jestem bardzo zadowolony.

Swoją drogą to nie jest pierwszy przypadek na forum pękniętej "dyszy". Chyba powinna pojawić się w sklepach jako akcesoria do Glorii.

Link to comment
Share on other sites

No to będę miał motywację by złozyć zamówienie na braki w arsenale. No nic zobaczymy co odpiszą. Pozostaje jednak problem z nabijaniem pianownicy. Naprawie najpierw dyszę.

Link to comment
Share on other sites

alchemic, była taka partia wadliwa chyba, moja została wymieniona na gwarancji i od tamtego czasu ( rok) spokój a tak samo użytkuje ;)

 

 

Aaa tego nie wiedziałem... Moja też pękła chyba przy trzecim pianowaniu gdy testowałem glorie, epoce i przerobionego kwazara i jeszcze jedną pianownicę...

Ponieważ mam jeszczę pa i 2 inne do myjek problem zszedł na drugi plan ale co otwieram szafkę z pianownicami i aktywnymi pianami to mi ciśnienie skacze! ;) też kupowałem w PA

Link to comment
Share on other sites

A Ja kupiłem kiedyś odpowiedni uszczelki w jakiejś internetowej firmie 10szt za 6 zł, i są dużo lepiej wykonane niż te oryginalne od 5 miesięcy mam założoną jedną i nic sie z nią nie dzieje :-] a nawet jej niczym nie smarowałem.

Link to comment
Share on other sites

http://www.gum-sil.pl/ U nich zamawiałem najlepiej napisać maila, albo zrobić zamówienie grupowe, bo poniżej 10 sztuk to raczej trudno coś kupić bo nie chcą się bawić w detal po 2-3 sztuki.

Trzeba prosić o rozmiar 18,5x2 (taki podaje producent) oni robi taki na zamówienie. Materiał jest troche inny wydaje się, że przekrój seryjnej glori jest jakby większy, ale wszystko działa ładnie i z nową uszczelką jest nawet mniejszy opór w trakcie "pompowania" ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.