Skocz do zawartości

Serwis klimatyzacji- łódzkie


weglus

Rekomendowane odpowiedzi

Ja na samą diagnostykę to jechałem do Pawłówka(chyba), po prawej stronie od Pabianic, za Rydzynami, tam mi sprawdzili, wytknęli gdzie jest nieszczelność i nie wzięli ani grosza, jak tłumaczyli za usługę niewykonaną nie biorą pieniędzy. A tak to klimę i sprawy mechaniczne załatwiam w DACAR-ze na Łaskiej, jeśli potrafią serwisować moje nietypowe autko to mogę polecić. A i od klimy są też nieźli na Jutrzkowickiej za cmentarzem, po lewej stronie w stronę Bełchatowa, numeru nie pamiętam :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weglus to zobacz w tym Pawłówku, oni tam robią tylko klimę, żadnych napraw, sprawdzają jeśli wszystko dobrze, to nabijają, jeśli nie informują o nieprawidłowościach, a kasy nie biorą, sam się zdziwiłem obsługą jak tam zajrzałem. Zajmują sie klimatyzacjami aut osobowych i ciężarowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem w Zgierzu. facet mi zalecił wymiane osuszacza(150zł za osuszacz i 50zł robocizna) i przeczyszczenie rurek klimatyzacji(150zł). stwierdził, że najpierw szuka sie mechanicznych usterek, a później elektrycznych. zdziwiło mnie, że nie podłączył komputera, który przecież pokazuje ciśnienie w układzie, temperature jaką podaje czujnik wewnętrzny itp.

czy on mnie nie chciał naciągnąć? podobno jak sa przytkane te elementy to powietrze leci za ciepłe itp. zmierzył mi na wylocie temperature powietrze i wynosiła ona 8stopni. w czasie jazdy mówił, że osiągnie 6-7stopni. a w aucie dalej ciepło :dontknow:

auto to Megane II tak dla przypomnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmierzył mi na wylocie temperature powietrze i wynosiła ona 8stopni. w czasie jazdy mówił, że osiągnie 6-7stopni. a w aucie dalej ciepło :dontknow:

Może zamknij szyby :mrgreen: Dziwne, że nie chłodzi przy takiej temperaturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

damianTDCi, tzn chłodzić chłodzi, ale nie tak jak powinna wg. mnie

 

pawelszakal a jakie ceny?:D

 

w poniedziałek jade na renówkowy komputer. zobaczymy co wyjdzie

 

[ Dodano: 14 Czerwiec 2013, 17:00 ]

native, wypada co roku podjechać na dobicie czynnika, odgrzybienie.

na takim serwisie wyciągają Ci czynnik, osuszają układ i wprowadzają czynnik ponownie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co roku odgrzybienie? Wg mnie to bez sensu, był test w pewnej gazecie i na bank tego nie trzeba robić. Tak samo jak co roku dobicie czynnika. Jeżeli komuś ulatuje znikome ilości w ciągu 12 miesięcy (mam tu na myśli wartość góra 100mg czynnika) to nie fatygowałbym się do serwisu. Aha- i serwis serwisem nie równy. Wolę podjechać do mechaników co jako tako się znają niż robić to w np wulkanizacji (bo ma specjalną maszynę do tego). Wiele mechaników odwiedziłem i wiem co piszę. Jak ojciec miał climatronica w Passacie B5 to u niektórych wywalało błąd na climatroniku po serwisie a u innych nie (i lepiej chłodziła o dziwo).

 

Ostatnio w Golfie 4 naprawiali mi klimę (połowę czynnika uciekało co roku, mam 750mg w układzie standardowo, nie jest to łódzkie ale dla zobrazowania tematu). Zostało zrobione:

- likwidacja wycieku (ponoć tylko 2 oringi puszczały),

- wymiana osuszacza (na mój wniosek),

- wypompowanie i dobicie czynnika (odzyskali 440mg),

- odgrzybianie i wymiana filtra (zwykły, węglowy wg mnie to pic skoro co roku zmieniam go)

 

W sumie wyniosło mnie 360zł.

 

I co do samego osuszacza- z wyczytanych różnych art. wywnioskowałem, że osuszacz jest ok jeśli układ klimy jest szczelny. Wiadomo, z wiekiem też pewnie szwankuje ale szczelność układu to podstawa. Dlatego śmieszą mnie aukcje z używanymi osuszaczami :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarekcw, osuszacz z tego co czytałem powinno sie wymieniać na nowy po każdym rozszczelnieniu układu. a profilaktyczny serwis (ewentualne dobicie czynnika i oleju, osuszenie układu i odgrzybenie) wg mnie przy cenie ~150zł nie jest dużym wydatkiem. jedziesz sobie co roku i jesteś spokojny o prace układu. takie jest moje zdanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dość nowym aucie (a Megane II stary nie jest, chociaż zależy jaki rocznik) to ograniczyłbym się do odwiedzin raz na 2 lata jeśli wszystko jest ok.

 

osuszacz z tego co czytałem powinno sie wymieniać na nowy po każdym rozszczelnieniu układu.

A wejdź w allegro i wpisz w szukajkę "osuszacz megane" i zobacz, ile używanych, zdemontowanych osuszaczy oferują ludzie. Czy kupujący to debile i biorą czy co? Nie pojmuję tego w ogóle... Ty masz rację w 100% ale pokazuję paradoks w naszym kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarekcw, biorąc pod uwagę, że nowy osuszacz to koszt paru setek to niektórzy idą po taniości. jak to w naszym kraju ;) ale zobacz jakie tanie są te części. 30-50zł, bo towar raczej mało chodliwy, a każdy chce zarobić i może ktoś sie trafi kto kupi za psie pieniądze.

 

MII jest już 10letnie ;) w Taty i30 robimy co 2lata, bo auto 3letnie od nowości u nas więc wiem jakie jest 'zagrzybienie' :D

 

ja w poniedziałek jade na komputer ze swoim i zobaczymy co wyjdzie. temperatura ustawiona na 22C, a w środku 27C :/ mam nadzieje, że to tylko padnięty termometr wewnętrzny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.