Skocz do zawartości

Zakup używanego auta


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

mi się coś książeczka serwisowa nie podoba...

 

pieczątki wyglądają na pizzerie po trasie? :mrgreen:

 

Podjechać, sprawdzić, obejrzeć kilka sztuk z mniejszym/większym przebiegiem/stanem licznika :mrgreen:, nie szukać okazji - model działania taki sam jak zawsze. :dontknow:

 

Druga sprawa, to kupując od handlarza masz ochronę w/g przespisów prawa przed ewidentną przewałą (przebieg, bezwypadkowość) - zapytaj/zażądaj takich informacji na fakturze. Uczciwy handlarz nie będzie oponował..... btw kupując od "Jana Kowalskiego", jeden metr za bramą silnik może odpaść od auta i możesz najwyżej mu nagwizdać - pod warunkiem że będziesz miał ze sobą gwizdek. :P;)

 

p.s. po tą sztukę więcej jak 20 km na oględziny bym nie jechał 8-)

 

p.s. 2 podrzuć link szwagrowi :mrgreen:

 

http://www.magazynauto.pl/uzywane/opini ... nId,963128

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie już odradziłem szwagrowi to auto, bo po pierwsze wpisy w książeczce wydają mi się dość "ciekawe", po drugie z tego co wyczytałem instalacje bi-fuel są dość kosztowne w serwisowaniu, po trzecie auto (widać po pieczątkach) przyjechało z włoch a tam raczej nie dbają o auta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, szwagier napalił się na volvo jak łysy na grzebień. :dontknow:

w dodatku szuka starszych i tańszych roczników. on myśli, że jak kupi starsze auto to się nie będzis psuć a jak już to koszty będą jak dwa puszkowe żywce :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już to koszty będą jak dwa puszkowe żywce

 

Mój szwagier jakiś czas temu pracował w salonie Skancar (aktualnie Euroservice).

Dealer Volvo...

 

Poruszał się najpierw 850, później S70.

Jedak dosyć szybko zmienił na BMW serii 5 E39, bo stwierdził, że ceny części eksploatacyjnych do Volvo są zbyt drogie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję małego dostawczaka typu opel combo, tak mniej więcej do 15 tys. Ktoś, coś może polecić? Czego szukać w takiej kasie a czego raczej się wystrzegać? Mam na oku właśnie Combo 1,7 z 2008 roku, jakieś informacje o tym modelu?

A może ktoś z forum ma jakieś autko na zbyciu?

 

Z góry dzięki za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do V70 to prezes miał '04 D5, modelowo '05 czyli patrząc na przykład to lampy przód po lifcie, inne zdarzaki, sprzedaliśmy z przebiegiem 450 k km nie atoryzowanemu serwisowi pod wawą, biorąc kolejna V70. Historia serwisowa czysta ani 1 wpisu pomimo serwisowaniu w ASO za granicą, powiedzieli ze oni nie mogą sobie pozwolić na sprzedaż ale mają "człowieka" od takich egzemplarzy.

Przez ten przebieg z poważnych awarii to ASB padła, za naprawę dostałem fv na 4,5 k euro, oraz przekładnia kierownicza robiona w powyższym serwisie - ok. 2,5 k pln.

Ceny serwisu zagranicznego chore, ale na to wpływu nie miałem.

 

Ogólnie fajny samochód, ale mi pozycja za kierownica jakoś nie pasowała - za wysoko, bagażnik niby duży - fajne schowki, podwójna podłoga. Wymiana żarówki z przodu zajęła mi 1,5 h - obecne V70 ma pomyślane jak mondeo - 2 "śledzie" i lampa w ręku a tam ręka z gumy by się przydała - nie dziwiłem się później jak za wymianę prezes płacił 50 Eur :D

 

Wnętrze i skóra nie ujawniały przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, moi Rodzice zaczynają myśleć o zmianie auta. Wieki temu jezdzili Laguną MK1FL, potem Passatem i teraz z powrotem z sympatia zerkają w stronę francuskiej myśli motoryzacyjnej. U naszego forumowego kolegi Sucre stoi Peugeot 407 SW z silnikiem benzynowym 2.0 140KM.

LINK

O ile HDI są dośc znane (i lubiane) to o peżotowych benzynach nie wiem nic. Warte to zachodu? Coś specjalnego na plus/minus tych samochodów?

 

Proszę, podzielcie się z potrzebującym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :)

Panowie i Panie 8-)

Poszukuje dla siebie Passata > koniecznie kombi - najlepiej biały kolor ale rozważam tez inne, diesel 2.0 tdi 170 km, z jak najciekawszym wyposażeniem, i jak najmniejszy gwarantowany przebieg a cenowo max 35 tys zl.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :)

Panowie i Panie 8-)

Poszukuje dla siebie Passata > koniecznie kombi - najlepiej biały kolor ale rozważam tez inne, diesel 2.0 tdi 170 km, z jak najciekawszym wyposażeniem, i jak najmniejszy gwarantowany przebieg a cenowo max 35 tys zl.

Pozdrawiam

 

Twój budżet pozwoli na zakup passta w DE z ceną MAX : 7500Euro

 

Kalkulator_auta_z_Niemiec

 

Wybrałem opcje 170KM tylko od właścicieli prywatnych, rocznik od 2008 w górę:

 

Passaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy chce kupić BMW e46 328.

Znalazł fajną sztukę na allegro ( z niemiec ) po opłatach, handlarz mówił że pozostało do opłat - recykling + rejestracja = 750zł ~

 

Podobno auto nie bite, szyby w oryginale itd.

Jedyny "minus" to luz na wale, z tego co słyszałem(od handlarza) objawia się to "stukiem / luzem" przy ruszaniu z jedynki / wstecznego.

 

Poza tym wszystko OK.. auto jest w miejscowości 86-065 Łochowo

I moje pytanie, po pierwsze czy jest ktoś kto się zna na BMW i mógł by mi doradzić na co zwrócić uwagę / co ile orientacyjnie kosztuje.

 

Drugie pytanie czy przypadkiem nikt nie mieszka w okolicy i nie mógł by mi sprawdzić auta ( jeśli by ktoś mieszkał blisko to nawet nie chodzi mi o jakieś profesjonalne sprawdzanie tylko ogólnie czy nie jest składana z 3, czy silnik chodzi ok itd ).

 

Mam 500km do przejechania, po rozmowie telefonicznej auto wygląda bardzo fajnie .. jednak trochę kasy za paliwo wychodzi.

Sprawa stosunkowo pilna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotto0, ten luz na wale to wada fabryczna każdego E46. Miałem to w mojej i nie udało mi się tego wyeliminować, kilka innych kolegów w E46 też to mają, niestety to wada fabryczna tego auta i masa ludzi o tym pisze. Najczęściej usterka spowodowana jest luzem na krzyżaku w okolicy tylnego mostu, ale dochodzą do tego luzy na półosiach, lekki luz na mechanizmie w skrzyni i to razem powoduje duże uderzenie przy zmianie biegów. Z tego powodu sprzedałem właśnie E46, bo miałem już dość tego walenia przy zmianie biegów, wymieniłem wszystkie możliwe gumy, poduszki, tylny most, a waliło tak samo jak zaraz po zakupie. Sprawdźcie przy okazji czy nie jest wyrwane mocowanie wózka z podłogi, bo w BMW to norma.

 

http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 3e#p497523

 

spinball_69, przesadziłeś grubo z tą ceną. Za R6 z rocznika 1999,2000 to się daje ok. 15 tyś. maksymalnie, za 20 tyś. to masz już polifta po 2001 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

s3b, zdecydowanie pozostanę przy swoim ;) Poliftowy R6 za 20 tys. zł? Bezwypadkowy, serwisowany i z potwierdzonym przebiegiem? Odejmij od 20 tys. zł koszt opłat, sprowadzenia i zarobku handlarza. Ile zostanie na samo auto? 3-3,5 tys. euro? Dziękuję za taki wózek, naoglądałem się ich dość. Oczywiście można kupić i władować na dzień dobry 5k złotych, bo przecież taka perełka będzie miała wszystko na tip-top. Polecam popatrzeć na średnie ceny na mobile.de i ceny perełek z niemieckiego syndykatu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

s3b, zdecydowanie pozostanę przy swoim ;) Poliftowy R6 za 20 tys. zł? Bezwypadkowy, serwisowany i z potwierdzonym przebiegiem? Odejmij od 20 tys. zł koszt opłat, sprowadzenia i zarobku handlarza. Ile zostanie na samo auto? 3-3,5 tys. euro? Dziękuję za taki wózek, naoglądałem się ich dość. Oczywiście można kupić i władować na dzień dobry 5k złotych, bo przecież taka perełka będzie miała wszystko na tip-top. Polecam popatrzeć na średnie ceny na mobile.de i ceny perełek z niemieckiego syndykatu :)

 

 

w koncu ktos normalny na forum i trzezwo myslacy odnosnie cen aut :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.