Skocz do zawartości

Zakup używanego auta


Rekomendowane odpowiedzi

Miał ktoś doczynienia z Peugot 407 w PB/LPG?

W internecie jest sporo negatywnych opinii, jednak odnosze wrażenie że są mocno przesadzone.

 

W internecie jest sporo negatywnych opinii na każdy temat. Nie znasz się na lpg? Wejdź na lpg-forum i tam poszukaj gazownika, wtedy nie będziesz narzekał ;) 407 bez problemu znosi lpg, oczywiście pod warunkiem montażu odpowiedniej instalacji i dokładnego strojenia :)

Znam forum lpg, faktycznie można tam dobrych fachowców znaleźć.

Chodziło mi bardziej o awaryjność samochodu, jak i różnych jednostek napędowych, elektroniki. Zastanawiam się również nad Volvo S60.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

buka, wiesz ze do tego jest duża akcyza?

Ze sprowadzeniem, zjazdówki, duży przegląd w ASO, ubezpieczenie, opony zimowe itd itp sumarycznie pewnie z 200k.

 

Auto jak auto. Na mnie akurat audi nie robi wrażenia.

Jedzie normalnie. Sapalanie x2 licz wg tego co napisane.

Auto z holadni wiec nie zdziwił by sie jak by na rolniczym paliwie jeździło.

Serwis dość drogi.

Pewnie pare lat pojeździsz.

 

Edit:

dobry do lawety jak się dużo lata.

Na miasto bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Szwagierka napaliła się na Hondę HRV (jeszcze miesiąc temu miał to być Scenic z 2001r) Budżet na zakup to max 10 tyś + 2,5 tyś na ewentualne założenie LPG Rocznikowo to co zauważyłem w tych $$$ można kupić z rocznika 1999r Szczerze to nie wiem nic ta temat tego auta żeby jej pomóc a chce mnie zabrać na oględziny.

 

Czym się różni Honda HR-V od CR-V?

Jaki silnik wybrać i rodzaj napedu do miasta?

• 1.6 i 16V 2WD (105KM)

• 1.6 i 16V 4WD (105KM)

• 1.6 i 16V 4WD (124KM)

Czy Hrv rdzewieje, jak jest z kosztami serwisowania (zawieszenie, hamulce, osprzet silnika) czy śmiało można zalozyć LPG bo spotkałem się z różnymi opiniami. Na co w szczególności zwrócić uwagę przy kupnie? Nigdy nie miałem Hondy i nie jeździłem hondami więc proszę o wyrozumiałość.

Ile średnio paliła by LPG miasto/cykl mieszany?

Czy jest to autko w miarę bezawaryjne i godne polecenia?

 

 

Auto ma służyć głównie jako auto rodzinne po mieście i do dojazdów do pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tasek, tez się troche interesował ostatnio nad hrv, silnik 1.6 i 16V 4WD (124KM) taki bedzie najbardziej odpowiedni, lecz jak wiadomo d16 czasem lubi olej i trzeba sie pogodzic albo remont silnika, z kolejnych minusów skrzynia biegów w trasie, po prostu zbyt krótka piątka, Mysle ze 10 tyś rok raczej 2000r, serwis na dzien dobry zawsze liczyć plus 1500 i ew gaz, częsci nie beda drogie jeżeli chodzi o zamienniki, na co zwócić uwage ? czy nie walony bo bedzie problem z rdzą jak zle zrobiony, most, przeniesienie napędu, czy bierze olej i podstawowe rzeczy zwiazane z zakupem uzywki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwagier ma taką HRV ze 4 lata, zagazował i tak:

-rdzewieje a nie bita - hondy niestety z tych lat lubią, nadkola z tyłu zwłaszcza

-muł niesamowity (ma tą słabszą i 3drzwi 2wd)

-bagażnik malutki, teraz z dzieciakiem, to wózek + mała torba i full, musiał dokupić bagażnik dachowy

-pali sporo, bo po mieście około 12-13. Jak na trasie to podobnie, bo ma bagażnik i jest wysoki, więc opory ma niesamowite

-brak klimy - wystarczyło kupić z klimą ;)

-samochód jest niekomfortowy (zawias, może ten brak klimy)

Ale szwagier mówi, że lubi ten samochód, bo mu się podoba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialem na necie sporo pozytywnych opinii, i stosunkowo niewiele narzekan.

Galaxy tez nie wyglada zle, ale jest wiekszy i ma wyzsze spalanie, a ja potrzebuje max 3 miejsca i duzy bagaznik przy mozliwie niskim spalaniu, na czestych trasach w promieniu ok 200 km.

Czasem wypad do Polski z dwuosiowa przyczepa 750kg.

Na dzien dzisiejszy nie widze alternatywy od Forda. :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już się rozpisuję ;)

 

w wersji przed liftem były 3 silniki

 

2.0 (trochę słaby - s max to mały autobus). Niby można jeździć ale po zakupie będziesz żałował

2.3 wystepujący tylko z automatem - wiec demonem prędkości nei jest a na dodatek pije wiecej

wiec zostaje jedyny i słuszny wybór 2.5T

 

w wersji po lifcie to silniki warte uwagi to 1.6 EB lub 2.0 EB. Opinii również nie mają złych, ale chyba jeszcze troche za wcześnie żeby coś więcej pisać o ich awaryjności oraz żywotności.

 

Wiec wybór dla mnie prosty - jeżeli przed liftem 2.5T, jeżeli po 2.0EB :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam samochodu dla taty i wpadł mi w oko Ford Mondeo Mk3 kombi z silnikiem 2.2 tdci 155KM.

Proszę o opinie dotyczące tego konkretnego modelu

 

W piątek kupiłem MKIII w sedanie 2.0 130KM

 

Jeżeli chodzi o konstrukcje to nie ma do czego się przyczepić - auto kupione od rodziny więc co nieco o nim wiem :)

 

Ps. Tylne zaciski potrafią się zacinać - a dokładnie ręczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam samochodu dla taty i wpadł mi w oko Ford Mondeo Mk3 kombi z silnikiem 2.2 tdci 155KM.

Proszę o opinie dotyczące tego konkretnego modelu :)

 

Kolega z pracy od 2 lat jeździ takim z końcówki 2006 roku ... z tego co mówi, nic się nie popsuło a na liczniku ponad 270kkm, zjechał przez wakacje całą EU ( IT, FR, Cro, itd ) spalanie jak na motor 2.2 symboliczne bo w okolicach 6 na trasie i kolo 8 w miecie w lecie- drugi kolega ma Lexusa Is 220d, motor tez 2.2 w ropie ale średnie bliżej 8-9 z trasy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.