Skocz do zawartości

Zakup używanego auta


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Pytanie do znawców Opli. Jak oceniacie to auto?? I na co zwrócić uwagę przy zakupie vectry??

 

http://allegro.pl/opel-vectra-c-gts-1-8 ... 69572.html

 

Boże, czy ja widzę wtryski od LPG w odległości kilometra od kolektora? :wallbash:

 

Tak, poza tym to chyba czerwone Valteki :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stare diesle przecież są nie do zabicia.. tam nie ma DPF, dwumasy i wtrysków.. przecież to były wzory niezawodności, wiadomo, że coś będzie trzeba zainwestować ale w porównaniu do benzyny o wiele większe przebiegi robiły..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby wypowiedzieć się na temat mazdy 3 z lat 2007-2009 (na ten rocznik mnie stac). Chodzi mi głównie o kwestie blacharsko-rdzawe.Czy to prawda,ze na 3 bedzie gorsza blacha i o wiele mniej lakieru niz np na focusie czy astrze?

Szukam tego auta z silnkiem 1.6 105 KM. Coś więcej o tej jednostce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie słyszałem o tym ale chciałem to potwierdzić. Ciężko mi będzie zrezygnować z 3 bo designersko, Mazda z tym modelem trafiła w 10 (dla mnie), ale no wszystko ma swoje granice. Podobno chodzi o to, że jest ona produkowana głównie na rynek USA i JPN, gdzie nie ma takich ciężkich warunków pogodowych jak choćby u nas, i głównie to jest przyczyną lecących blach. Po prostu lakier i sama blacha są zbyt słabe na nasze warunki klimatyczne. Potwierdzi ktoś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no odnośnie rdzy w Mazdach to niestety taka jest prawda łapie je ruda przeokrótnie ale jak się w miarę zakonserwuje to posłuży na parę lat, ja mam 323f z 2001r. u mnie też ruda nadkola tylne zjadała bo tam jest najwięcej tego ale reperaturki załatwiły sprawę i mogę spać spokojnie. I wiem, że jak będę kupował następne auto to będzie to właśnie Mazda bo jeśli chodzi o naprawy to nic prócz el. eksploatacyjnych nie było ruszane wszystko oryginalne oczywiście prócz akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz bez przesady.. jak kupisz bezwypadkowa i zrobisz solidna konserwacje to bedzie ok.. po kazdej zimie wymyc z soli podwozie, uzupelnic konserwacje i ok.. mechanika nie do zabicia.. jak to Twoj wymarzony model to szukaj zdrowej sztuki i kupuj..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak mowisz dobry egz. z potwierdzoną oryginalnością lakieru i bez wypadkowości ale blachy Mazdy mają cienkie wieć sól ma co chrupać ale konserwacja odpowiednia i cieszysz się z jazdy aczkolwiek 105KM to troszke mułowate bydle będzie nie lepiej150KM wersja sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie lepiej, a mps 2.3 260KM jeszcze lepiej. Ale niestety tusek i s-ka nie pozwalają :/ Toż teraz paliwo może być nawet po 7 zł ;)

A tak na poważnie, na miasto myślę, że mi wystarczy. Ścigał się nie będę a zależy mi na w miarę ekonomicznej jednostce. Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Mazdy to fakt, z tego rocznika jeden kolega szukał, 90% miało już zaprawki, reperaturki na tylnych nadkolach... rdza rdzą podparta, no i silniki, o ile benzyny są ok to diesle mają średnią reputacje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po liftingu tak jak koledzy mowia zapanowali nad tym, aczkolwiek trzeba kupic dobry egxemplarz i przede wszsytkim nie szukac aut tanich, a ty ch drozszych! Z pewnoscia bedziesz zadowolony, gdyz te Mazdy sa produkowane w Japoni wiec o awaryjnosci mozesz zapomniec!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Takie tam, małe zakupki ;)

uBjAS9I.jpg

UAugyOQ.jpg

wr7UTkh.jpg

zKqdLDC.jpg

Co najpiękniejsze to że wszystkie w oryginale, nic nie malowane od nowości. Aż myślałem że się miernik spitolił, ale po obejrzeniu A6 która była cala malowana wiem że działa :P

A wczoraj : Ibiza 1.9Tdi 2007, 407 2.0 2006, astra 1.8 2005, focus 1.6tdci 2007, carens 2.0 2007 i stilo 1.9jtd 2004.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.