Skocz do zawartości

Zakup używanego auta


Rekomendowane odpowiedzi

zmorka, zanim napiszesz, przeczytaj dokladnie.

Mieszkam na zachodzie, i wiem co wysylam na wschod.

Auta sa rozne. Kwestia ceny.

Wszystko co cale, sprawne, zadbane kosztuje wiecej niz srednia z allegro, czy otomoto.

Więc powiedz mi gdzie mamy kupować auta ? W salonach ?

Jak wszyscy na swiecie w salonach, w komisach, od osob prywatnych.

Trzeba tylko dobrze zaplacic i przestac sie krzywic kiedy samochod ma kilka lat i 200 czy 300 tys km, jakies wgniecenia czy ogniska rdzy.

W skorcie. Przestac wierzyc w cuda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Sucre, :mrgreen::good:

 

Grunt to znaleźć furę która ma potencjał. Doczyszczenie i wylizanie to inna sprawa.

 

Moze byc brudna i poplamiona, ale jak blacha i lakier sa równe, szyby w ori itp itd to wole takie auto brudne z zachodu niz wylizane rodzyny w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tam za mondeo masz? :)

I coś więcej o tej ibizie z 2007, bo znajomy szuka jakiegoś auta tego pokroju, może być na PW :)

 

 

EDIT: Ogólnie to go namawiałem na to 307 które stało/stoi u Ciebie, ale fujara jest i "nie chce mi się jechać do Częstochowy". Więc w zasadzie dałem sobie siana, niech kupi super furę w Warszawie :evil: Gorzej, że później będę musiał słuchać w pokoju "eee padło mi tooo", "znów się sypie" itp. no ale cóż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta szara 307 już sprzedana prawdopodobnie, ale jest jeszcze czarna ( full ori lakier ). Ibiza 1,9Tdi z 2007r, czarna 5d. Będzie w przyszłym tyg razem z 407 2.0 z 2006r z ori przebiegiem 130tys.km.

Jeżeli chodzi o mondeo to pełen przekrój :P 1.8, 2.0 i 2.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bida Panie
No ja wiem,ale mam nadzieję,że o mnie pamiętasz ;)

 

Moze byc brudna i poplamiona, ale jak blacha i lakier sa równe, szyby w ori itp itd to wole takie auto brudne z zachodu niz wylizane rodzyny w Polsce.

No proste ;)

Chyba większość z nas za dużo w tej branży widziała,żeby nie wiedzieć z czego się robi rodzyny :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie zakupu samochodu z Belgii, interesuje mnie pewien samochód, który został sprowadzony przez osobę zajmującą się takimi rzeczami, dostałem informacje, że auto jest opłacone i jedyne co zostało do uregulowania to recykling + koszt rejestracji na polskie tablice. Mam więc pytanie do specjalistów z tej branży, jeśli samochód wpadnie mi w oko i będę chciał go kupić to jakie dokumenty będę musiał dostać od sprzedającego, żeby nie mieć potem problemów w wydziale komunikacji? Pytam, ponieważ auto znajduje się kawałek drogi ode mnie i wolę uniknąć przykrych niespodzianek i wycieczek po kawałek papieru. Dodatkowo interesuje mnie kwestia tego recyclingu, ponoć takie coś musi być zapłacone przez osobę sprowadzająca auto, więc rozumiem, że przelew lub opłata musiałaby być na dane sprowadzającego, czy to w pełni legalne? Proszę o dokładne informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oryginalny dowód, faktura + wpis do ewidencji, przegląd zerowy(czasami przechodzi ważny z krajów UE), tłumaczenia dokumentów, ubezpieczenie, co do recyklingu to da Ci druczek do zapłaty wystawiony na jego firmę.

 

Dokładnie jak piszesz, przerabiałem to ze swoim. Recykling poszedł przez przekaz pocztowy juz wypisany, zwróć też uwagę na jakich tablicach jest bo ja zajechałem a tam atrapy z tektury ( czyli przyjechał " na lawecie " ). Akurat miałem 50km to ryzykowałem i pojechałem do domu, później na przegląd zerowy pojechałem to też z gościem z SKP dogadany, jako że przyjechałem do niego "na lawecie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.