Skocz do zawartości

Zakup używanego auta


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dać 20 złotych diagnoście i zobaczyć podwozie? :idea:

 

A tak ogólnie, to serio pytasz na co zwracać uwagę w 20-to letnim aucie? 8-)

A dlaczego by nie ? Nie kazdy lubi nowe auta a nie każde stare musi być dobite.

 

Co do diagnosty jednak w pełni się zgadzam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego by nie ?

 

:D

 

Nie chodzi o sens zakupu i jazdy tanim samochodu, tylko o to, że zasada szukania takiego auta jest moim zdaniem uniwersalna i prosta: nadwozie i porządek w papierach. Reszta to już kwestia zbicia ceny....choć nie sądzę aby ktoś pozbył się zdrowej i sprawnej 80 (uchowaj Boże TDI :evil: ) za jakieś grosze, ot tak, bo się opatrzyła :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego by nie ?

 

:D

 

Nie chodzi o sens zakupu i jazdy tanim samochodu, tylko o to, że zasada szukania takiego auta jest moim zdaniem uniwersalna i prosta: nadwozie i porządek w papierach. Reszta to już kwestia zbicia ceny....choć nie sądzę aby ktoś pozbył się zdrowej i sprawnej 80 (uchowaj Boże TDI :evil: ) za jakieś grosze, ot tak, bo się opatrzyła :mrgreen:

Z tym akurat się zgodzę. Buda najważniejsza.

 

A co do całości to po prostu źle Cię zrozumiałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się kupić wreszcie auto, oczywiście obejrzałem kilka "igiełek" w okolicy i zdecydowałem jednak, że rozpocznę poszukiwania w Rzeszy (jak za każdym razem wcześniej), mam po raz pierwszy auto europejskie (uwielbiam japończyki) ale portfel pozwolił tylko na focusa kombi z 2010, bez najmniejszej stłuczki, mam nadzieję że sie nie zawiodę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest w drodze do kraju, jak ogarnę to wstawię fotki :) mam jedna z mms-a zaraz będzie :)

 

 

wiem wiem kolor , no ale cóż, to jest diesel 136KM 2.0 TDCI kombi, znajomi i koledzy szukali ponad dwa tygodnie, tam też już jest ciężko coś ustrzelić

 

focus_zps40ee87b3.jpg

 

a to jest jedyne co mu dolega :

 

focus2_zpsf2f5b948.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest w drodze do kraju, jak ogarnę to wstawię fotki :) mam jedna z mms-a zaraz będzie :)

 

 

wiem wiem kolor , no ale cóż, to jest diesel 136KM 2.0 TDCI kombi, znajomi i koledzy szukali ponad dwa tygodnie, tam też już jest ciężko coś ustrzelić

 

Obrazek

 

a to jest jedyne co mu dolega :

 

Obrazek

 

zmorka szukam podobnego i tez najprawdopodobniej pocisne do D.Tyle tylko,ze ja potrzebuje hatcha 5d i w benzynce.Mialem 5 lat mk I 1.8 TDCi i juz dziekuje bardzo za z diesla,zwlaszcza ze dieslem moim zdaniem trzeba robic min 30 kkm.W innym przypadku mija sie to z celem.

A kolorek mniam mniam.Sam szukam bialego,tylko z czarnymi swiatlami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie musicie jeździć do Niemiec - przestańcie tylko oglądać samochody z pierwszej strony otomoto, wylistowanych od najtańszych ;)

 

dokładnie ; filtrowanie od "najwyższej ceny" trzeba ustawić :) są fajne auta, salon Polska, 1szy właściciel, jasna historia serwisowa; tylko trzeba mieć trochę więcej $ i uzbroić się w cierpliwość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś lubi wycieczki po PL,żeby zweryfikować,że cukierek jednak jest gorzki,a w aucie bez wkładu,bezwkład wynosi 8k to czemu nie? :mrgreen:

 

lepiej za granice jechać na kilka dni ?? :D

 

zależy kto gdzie mieszka , na wschodzi ciężko coś znaleźć - sam to przerabiałem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest jeden istotny.

Jeśli kupujesz w Rajchu powiedzmy 8 letni samochód - dajmy na to że to Volvo - to jęśli było serwisowane w ASO, to jest to volvo które bazuje na oryginalnych częściach i ma książkę serwisową (jesli nie ma to handlarz coś przekręcił, mimo ze tam za to są kary)

 

U nas właściciel Volvo po 3 latach mówi "nie dam się wydymać, Mietek ma dobre zamienniki to po co przepłacać jak za 1/3 ceny mogę kupić zamiennik"

 

I tym sposobem jak 5 lat było auto robione na zamiennikach, to jest to volvo tylko z wyglądu. W rzeczywistości to jakiś ciorch na chińskich wahaczach.

 

W skrócie:

Jeśli nowe - to w Polsce

Jeśli używane - pakuj termos i kanapki, sprawdź ciśnienie w lawecie, czy są pasy do mocowania i fahren nach Berlin!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wrażenie że u nas w ASO (może to byc zarówno aso kia czy dacia a moze być i bmw lub mercedes) pracują ludzie którzy byli na tyle słabi, że nie potrafili nawet otworzyć własnego warsztatu samochodowego.

 

Np kiedyś w oplu wymieniali mi przez 2h żarówkę do halogenu w przednim zderzaku :D

Itd, takie opowieści można mnożyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.