Skocz do zawartości

Zakup używanego auta


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wszystko zależy jaki samochód. Ja jestem zdania, że na samochód musi być kupiec. A na każdy się jakiś znajdzie tylko pytanie po jakim czasie. Nie wiem, ale przez ostatnie 2-3 miesiące kilku znajomych posprzedawało samochody od 8-100tys zł i każde zeszło w nie dłużej niż 3dni od wystawienia :)

Inna sprawa, że były to raczej auta zadbane ;) A nie jakieś zjeżdżone trupy.

Jak auto zdrowe, cena jakaś względnie normalna, a nie z kosmosu, to wystawiaj ;) Może sprzedaż już, a może będziesz czekał z pół roku na kupca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największym problemem jest teraz też pogoda, bo według mnie dużo ludzi będzie zniechęconych, żebym przyjeżdżać i oglądać auto w takie minusowe temperatury, gdzie auto jest zawalone śniegiem lub lodem, ale pewnie macie racje, że jak jest dobre auto to i kupiec zawsze się znajdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardziej ogranicza tylko zasięg poszukiwania,tak np. znajomy nie mógł sprzedać samochodu przez 2miesiące(zaczął w listopadzie),w okolicy nie było zainteresowania po prostu.Zaproponowałem,że wezmę auto do innego miasta i ogólnie jeden telefon po tygodniu,jedne oględziny,samochód sprzedany ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No popatrzcie a ja myślałem, że największym problemem ze sprzedażą auta są kupujący którzy chcą auto nie bite, nie malowane nigdy,z nowymi oponami oraz drugim komplecie w bagażniku, w stanie idealnym bez żadnych dodatkowych opłat i aby po prostu wsiadać i jechać, najlepiej z opłaconym OC i przeglądem przez najbliższy rok,serwisowane w aso kupione od starszego pana.

Przebieg max 150k km. (ale akurat handlarze nam to zagwarantowali z każdym autem przywiezionym zza granicy)

Obojętne czy kupują auto z 1995 roku za 4 k czy z 2010 za 60k wymagania ani trochę się nie zmieniają.

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po części tak jest. Ale spójrz na to z innej strony. Kupując auto za 60tys zl chcesz mieć wszystko na tip top. Zakładam, że za tą cenę kupujesz jakiś 1-2roczny kompakt :)

Natomiast kupując auto za 10tys zl, może to też jest śmieszne, ale im więcej rzeczy dobrych w aucie tym auto Cię mniej wyjdzie. Bo kupując auto za 10tys zl bez opłat, na łysych oponach, bez drugiego kompletu kół i np bez zrobionego rozrządu (większość samochodów jest w takim stanie) to z 10tys zł robi ci się 15tys zł.

Więc też nie można sobie tak kupować w świat. A to, że klienci są coraz bardziej wymagający, no cóż. Nawet kiedyś czytałem artykuł handlarza, że teraz nie wyciągają z auta, radia, zapasówek, dobrych alusów z oponami tylko wręcz to dokładają jak się kalkuluje żeby skusić klienta :)

 

A co do rzeczy nie możliwych.

Ostatnio byłem ze znajomym po auto, Bora sedan, 2000r, przebieg 170tys km od pierwszego właściciela z Niemiec, książka z wszystkimi przeglądami, na całym aucie ori lakier, wszystkie szyby, lampy oryginał, rozrząd robiony prz 130tys km, dwa komplety kół, jeden komplet opon prawie nowych, tarcze klocki co dopiero zmieniane. Auto czyste, zadbane, klima, szyby lusterka w prądzie, pakiet skórzany, silnik 2.0 115km.

A auto kosztowało 11tys zł z wszystkim opłatami ;)

I co nie da się kupić dobrego auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że da :-] Bmw 540iA, jeden wł, ori przebieg 229tys.km. Cena powiedzmy że bardzo dobra ;) Na allegro była cały jeden dzień...w niedziele jadę po 3x E39. Jedna w dieslu 530d z 2003r z ori przebiegiem 230tys.km. Kolejna 540iA z 99r z ori przebiegiem 196tys.km :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamil ale kupiłeś u nas w PL czy za granicą?

Bo jak u nas w PL to sory ale wiesz co teraz handlarze robią?

Książka to jest najmniejszy problem aby ją podrobić, co do stanu auta i zgadywaniu przebiegu po wnętrzu się nie wypowiem bo sami wiemy jaki detailing robi cuda.

To, że szyby i lampy oryginał to co?

Po prostu w razie w. kupi się oryginalne lub używki z tego samego roku i tyle(zresztą szyba zawsze może się zbić przednia/tylna a boczne ktoś mógł wybić więc to też jest zgadywanka)

Oczywiście nie twierdze, że coś takiego wam się przydarzyło tylko tak na prawdę nigdy nie jesteśmy pewni przebiegu jeśli sami w ASO z właścicielem go nie zweryfikujemy.

handlarz musi zarobić a wejdźmy sobie na Autoscout lub mobile.de

Tam 3/4 aut są droższe niż te u nas sprzedawane, a gdzie transport, gdzie poprawki wszystkie, gdzie marża dla handlarza?

Nie ma cudów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, kupił auto za 2000zł wymienił pół samochodu i sprzedał z zyskiem :)

Szczerze, jeśli było by to auto za 30-50-100tys zł to jestem w stanie zrozumieć podmiankę wnętrza, szyb, lamp itd :) Ale w aucie za 10tys zł sorry, ale nie :)

Jeśli się orientujesz w cenach to sam wiesz ile kosztuje wnętrze, kierownice itd ;) Wiadomo, nie są to cuda, ale tak sobie wymieniając żeby była lala to się zaraz uzbiera spora sumka. A mówimy o aucie prawie 15 letnim, więc Niemiec zostawił w rozliczeniu i tyle :) A komis/salon chce się tak starego samochodu pozbyć. Jeżdżąc po Europie Zachodniej widać na autostradzie jakimi jeżdżą samochodami. Auto 10 letnie zdarza się 1/10 :) Ja jeżdżąc z kuzynem Leonem z 2000r czułem się jak bym był przynajmniej z 5lat z motoryzacją za nimi.

A co przebiegu, sprawdzany w ASO :) Akurat miałem możliwość sprawdzenia, wszystko się zgadzało. Ale fakt, faktem dobre auto to 1/50 może się trafi :) A też cudów nie ma, zawsze coś dołożyć trzeba do auta.

Jak wspomniana Bora. Na lato były prawie nowe opony, ale na zimę opony z 2000r czyli od nowości i były do wyrzucenia. No i w sumie 1000zł od razu na nowe opony poszło :) Więc z 11tys zł zrobiło się 12tys zł :) Ale przynajmniej 2 komplety nowych opon na aucie, więc już do sprzedaży kiedyś tam nie będzie potrzeby wymiany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zauwaźyłem Golfa 5 1.9 tdi samochód z kartką sprzedam. Samochód byl kiedyś w moim posiadaniu, sprzedałem go w 2009 roku jako auto czteroletnie. Samochód kupiony w serwisie. Auto w momencie sprzedaźy było z przebiegiem 230 tyś (auto firmowe). Z ciekawości przejrzałem portale aukcyjne i co? Jest, jest :shock: ale ale to chyba cud :evil: auto sprzedawane przez drugiego właściciela z przebiegiem uwaga ... 177 tyś!!!!!!!!!!!!!!!!!!! O zgrozo. :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kawa636, Ja bym nie powiedział, ze o zgrozo.

 

Bo niestety, ale z moich obserwacji i podkreślam jest to moje zdanie, zauważyłem, że ludzie chcą być oszukiwani i niestety ale takie są fakty. A jak jest klient, który chcę żyć złudzeniami to trzeba mu dać to co chcę.

 

Widzę to po moim kuzynie, który szuka audi a6 po 2004 roku. Byłem z nim oglądać kilka sztuk, które sobie wybrał to faktycznie przystanki autobusowe, ale przebiegi dostosowane do allegrowych czyli poniżej 180tyś. Jak mu znalazłem dwie audi z 2006 roku jedna miał 280tyś a druga coś 265tyś to jak pojechaliśmy oglądnąć to wszystko ok ale ten przebieg.

 

Wiec trzeba powiedzieć w prost klient nasz Pan. I po w/w sytuacji zrozumiałem dlaczego u nas trzeba kręcić liczniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yukon, Szuka coś do 40 tyś. Chciał by 3.0 tdi lub 2.7 tdi rok raczej obojętnie.

 

PS.

Chociaż mi się wydaję, że ta kwota do której on chce coś kupić to trochę za mało w przypadku przyzwoitego egzemplarza. Nie chodzi tu o igiełkę, ale chyba będzie musiał coś dorzucić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaffel123, 2004r idzie wyrwać w okolicach 40k ale w dobrym stanie i z małym przebiegiem będzie ciężko.

 

dzisiaj facet dawał mi 53k ale się nie zgodziłem. http://otomoto.pl/audi-a6-s-line-klimat ... 47628.html

 

Twoja audi jest młoda i stąd również ta cena ale ja mu powiedziałem, ze jak chce to pojadę obejrzeć mu to czy tamto auto, ale ma zacząć normalnie myśleć a nie jak jakaś ciemna masa, ze kupi auto używane w stanie nowego.

Chyba będzie musiał dozbierać coś bo jak tak dalej będzie szukał to całą kasę na wycieczki przejeździ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, trochę z innej beczki...

Wiecie gdzie mogę znaleźć wszystkie wzory felg dedykowanych do S-klasy W221 po lifcie 4-Matic?

Chodzi mi o rozmiar 18" i głównie jakie one one miały parametry, tj. szerokość i ET.

 

Na forum MB szukales?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.