Skocz do zawartości

Zakup używanego auta


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Generalnie nie wiem czy pomogę, ale taki dalszyyy wujek, ma takiego Jaga, tzn chyba XJ8 i wiem tylko tyle, że przez prawie rok stał w serwisie Bosha w moim powiecie bo poszła przekładnia kierownicza i ciekło z niej i nie dało się jeździć. Nie dało się jej naprawić, a 2 przekładnie zakupione w między czasie, oczywiście używane, każda po kilka tysięcy złotych były w gorszym stanie niż ta w aucie. Oczywiście, nawet był problem z zakupem takich używanych, bo jak na lekarstwo tego. Dopiero 3 przekładnia zaskoczyła, a cała operacja kosztowała koło 15-20tys zł :)

Auto od tej pory jeździ, ale jak coś walnie to jest mega problem jak widać ;) Ale opinia jest pobieżna i nie mega szczegółowa. Ale to tak w ramach ciekawostki. Aczkolwiek auto robi piorunujące wrażenie, zawsze jak gdzieś krąży po mieście to przyciąga wzrok.

Ale zakładam, że jak szukasz takiego auta to liczysz się z takimi dziwnymi/nagłymi wypadkami i jesteś tego świadomy psychicznie i finansowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko. Miał ktoś styczność z Jaguarem XJ6 4.0 ? Roczniki 89-93. Akurat rozważam kupno jednego z przebiegiem 260tys. Jak wyglądają koszty utrzymania, a raczej awaryjność ? Mam na myśli coś takiego jak w tej relacji

 

 

piękne auto , ale z racji wieku dużą uwagę należy zwrócić na stan nadwozia - zapraszam na forum

 

http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php

 

jest tutaj kilka tematów dotyczących xj40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na co zwrócić

Żeby szukać w innej wersji silnikowej jak 2,2 :mrgreen:

 

Dlaczego?

 

ogólnie oba silniki nie mają rewelacyjnej opinii. Z tych 2 wybrał bym jednak 2.0, jest mniej awaryjny...

 

zerknij na http://orum.toyotaklub.org.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które roczniki są wadliwe, oglądaliśmy dzisiaj Avensisa 2005 rok 2,2 diesiel 177KM full opcja i gościu mówił że tylko wymienia olej (5w40, co 10 000 km lub raz w roku) i gumy z tyłu na stabilizatorach po zimie. Stan licznika niby 212 000, sprawdziliśmy miernikiem i żaden element nie był malowany. Sprowadzony był do Polski w 2007 roku do tej pory w jednych rękach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam auta dla dziewczyny ,ma sluzyc jej do dojazdow do pracy (50 km dziennie) i dla mnie jako auto zastepcze na zime zamiast Mx ,(Mx wtedy bedzie zarejestrowany tylko na wiosna,lato).

Nasz wybor padl na Suzuki Swift od 2006 roku ,1.3 lub 1.5 ,silnik tylko benzynowy.

Ma ktos jakies doswiadczenie z tym autem?

 

Nasze inne typy procz swifta to ,Yaris ,Mini One ,Fiat 500 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam auta dla dziewczyny ,ma sluzyc jej do dojazdow do pracy (50 km dziennie) i dla mnie jako auto zastepcze na zime zamiast Mx ,(Mx wtedy bedzie zarejestrowany tylko na wiosna,lato).

Nasz wybor padl na Suzuki Swift od 2006 roku ,1.3 lub 1.5 ,silnik tylko benzynowy.

Ma ktos jakies doswiadczenie z tym autem?

 

Nasze inne typy procz swifta to ,Yaris ,Mini One ,Fiat 500 .

 

Jeżeli Swift to od razu go zakonserwuj. Kumpel ma i gdyby nie wersja 4x4 to sprzedałby ten samochód - konserwę położył na 5 letni samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukać używanej 500 w miare fajnym stanie bezproblemowe auto dobrymi silnikami ;)

 

Dziewczynie sie podoba , z tym ze wlasnie te silniki sa troszke lipne ,mialem w rodzine juz fiata z tym silnikiem 1.2 i masakra ;/ co innego abarth ale to juz wyzsza polka niestety.

 

Mini jak narazie odpada tylko ze wlzgelu spalania i ogolnych kosztow utrzymania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które roczniki są wadliwe, oglądaliśmy dzisiaj Avensisa 2005 rok 2,2 diesiel 177KM full opcja i gościu mówił że tylko wymienia olej (5w40, co 10 000 km lub raz w roku) i gumy z tyłu na stabilizatorach po zimie. Stan licznika niby 212 000, sprawdziliśmy miernikiem i żaden element nie był malowany. Sprowadzony był do Polski w 2007 roku do tej pory w jednych rękach.

 

Z tego co wiem to wszystkie D-CAT Toyoty to kibel, a jak myślisz jak ktoś chce sprzedać auto to powie coś złego na jego temat potencjalnemu zainteresowanemu ? ;)

 

W domu jest Avensis 2.0 D4D (125 km) 2009r, kupiony w salonie PL przelotu ma ok 100 000 km robione głównie w mieście, także silnik dostaje w 4 litery, ponadto w zimie ciężko go zagrzać do optymalnej temp. co dodatkowo negatywnie wpływa na silnik, odpukać na razie z samochodem nie mieliśmy żadnych awarii, na bieżąco robimy tylko przeglądy i wsio.

PS Silnik bez DPF.

 

Jak chcesz coś bezawaryjnego to może pomyśl o 2.0 VVTI ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://rw.otomoto.pl/suzuki-swift-sport-przeb-tylko-100tys-km-C29008748.html

Jak by coś to trochę znajomych wzięło od tego gościa auta i były w porządku :)

Nie znam go, ale tak wpadło w oczy jak przeglądałem sobie oferty. Raczej ma dobre samochody. Nie wiem jaka kwota wchodzi w grę, ale silnik benzyna, i 2007r więc spełnia kryteria :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://rw.otomoto.pl/suzuki-swift-sport-przeb-tylko-100tys-km-C29008748.html

Jak by coś to trochę znajomych wzięło od tego gościa auta i były w porządku :)

Nie znam go, ale tak wpadło w oczy jak przeglądałem sobie oferty. Raczej ma dobre samochody. Nie wiem jaka kwota wchodzi w grę, ale silnik benzyna, i 2007r więc spełnia kryteria :)

 

Kwota do 5000 euro ,czyli troche ponad budzet ,auto bedzie zarejestrowane w Niemczech takze z Polski odpada ,poza tym od handlarza auta nie kupie ,chyba ze dilera .

Chociaz co do ceny za wersje sport jakby byla naprawde malo zjedzona byl bym wstanie dolozyc ale tylko za sporta ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nikogo namawiać nie mam zamiaru, bo interesu w tym żadnego nie mam ;) Napisałem tylko co i jak. Stoi już ten Swift u niego chwile, więc myślę, że z ceny mógł by popuścić ;)

Zresztą jak nie jest jeszcze opłacone, to może wrócić z powrotem do ojczyzny z której go przywieźli, hehe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.