Skocz do zawartości

Zakup używanego auta


Rekomendowane odpowiedzi

A ja zastanawiam się nad zakupem czegoś takiego:

http://otomoto.pl/renault-9-r9-gtl-r11- ... 46249.html

 

Zarejestrowałbym na żółte blachy, wstawił do garażu i niech sobie stoi. Zastanawiam się jednak czy warto, bo na progach są wykwity rdzy, więc trzeba będzie od razu w auto zainwestować, a podejrzewam, że na progach się nie skończy.

Jest jakiś jasnowidz, który stwierdzi, że taka 9 będzię za kilka lat klasykiem wartym dużo więcej?

Duże Fiaty, Polonezy, Trabanty - to wszystko jest już trochę "przejedzone" więc kieruję się w stronę bardziej nietuzinkowych aut :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Byłem je wstępnie na szybko oglądać i wnioski nasunęły mi się takie...

Plusy:

- Wnętrze jest genialne, widać że o auto było dbane i to przesadnie

- Ludzie, którzy go sprzedają mają full kasy, co widać po autach jakie mają na podwórku, więc na pewno nie było tam żadnego druciarstwa

Minusy:

- Jeden próg już leci, więc z podłogą może być nieciekawie, a i zaprawki na błotnikach wskazują na to, że w karoserię może troszkę grosza być potrzebne do włożenia

- Jeździł nim młody chłopak, stąd ta kierownica i obrotomierz - wiadomo jacy są młodzi ludzie, więc mógł mu też dawać ostro do pieca

 

Ogólnie pierwszy entuzjazm opanowałem i w sobotę pojadę je oglądać chłodniejszym okiem, choć nadal to jakiś rarytas może być bo te auta w naszym kraju można policzyć na palcach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko wiek i ogólny stan samochodu ma znaczenie przy tego typu zakupach żeby można było oczekiwać że auto okaże się trafioną inwestycją.

Moim zdaniem, jeśli nie mamy sentymentu do marki/modelu, to dla zarobku nie warto trzymać auta przez kilkadziesiąt lat. Chyba że dla przyjemności, bo proporcjonalnie do okresu zysk będzie żaden.

Trochę inaczej ma się sprawa z samochodami które mają szczególne znaczenie dla historii motoryzacji, lub sportu samochodowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ogólnie szukam czegoś nietuzinkowego, niepopularnego, czego wiele na drogach nie spotkamy. Był boom na Trabanty, Maluchy, jest na Duże Fiaty, Polonezy, czy Skody 105. Mnie bardziej kręci coś innego, niespotykanego.

Ogólnie to marzy mi się Renault 25 w idealnym stanie, bo tak pięknego wnętrza chyba w żadnym samochodzie się nie uświadczy ale znaleźć takie... graniczy z cudem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wrażeń z jazdy między e39 a e46 to wydaje mi się że koledze chodziło o to, że e46 bardziej skrojona jest pod kierowcę. Wsiadasz, jest ciaśniej, wszystko pod ręką. E39 jest samochodem dużo większym, na pewno wygodniejszym, ale na pewno też mniej zwinnym i w jeździe bardziej ociężałym niż sporo lżejsze e46.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne i niedrogie Berlingo z Torunia :kox::evil:

 

http://otomoto.pl/citroen-berlingo-1-6- ... 15021.html

 

Jest jednak trochę tych śmieci na alle...ciekawe czy ludzie dalej się łapią....? :/

 

Z tego co widzę dodali ostrzeżenie po najechaniu na opcje "Napisz do sprzedającego"

Może mniej ludzi będzie się teraz na to łapać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, nie żebym coś sugerował, ale tutaj niby tiruriru, Berlingo, jakiś RS gdzieś tam, coś tam, a tu się okazuje, że Ty jesteś lepszy bolo, kolekcjoner i pasjonata aut z RS w nazwie :mrgreen:

 

http://otomoto.pl/audi-rs4-rs6-rs5-m3-m ... 19814.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogłoszenie o berlingo oczywiście usunięte, ale odpowiedź dostałem:

 

Witam,

 

wlasnie przeczytalem Twoja wiadomosc dotyczaca mojej oferty sprzedazy samochodu 2010 Citroën Berlingo 1.6 HDi Multispace - - . Przez pewien czas pracowalem w Polsce, wiec kupilem wlasnie to auto. To jest samochód z polskimi dokumentami rejestracyjnymi. Wszelkie podatki sa oplacone. Wrócil em do Irlandii i nie mialem czasu, aby go sprzedac przed wyjazdem z Polski . Samochód jest w idealnym stanie w srodku i na zewnatrz , nie uczestniczyl w zadnym wypadku . Laczna cena wynosi :PLN:13900

 

Samochód jest teraz w Dublinie (Irlandia ) .

 

Aby kupic ten samochód , mozna to zrobic na dwa sposoby:

 

1 . Moge dostarczyc samochód na Twój adres domowy. Dostawa jest wliczona w cene. Allegro zadba o wysylke i platnosc . Czas dostawy wynosi okolo 4-5 dni ( w zaleznosci od lokalizacji ) . Bedziesz miec 5 dni na przetestowanie i sprawdzenie samochodu.

 

2 . Mozna równiez przyjechac do Dublina , aby spotkac sie ze mna , przetestowac samochód , pójsc do przedstawiciela od kontroli samochodu, a dopiero potem mozesz mi zaplacic.

 

Zycze wszystkiego co najlepsze ze starej Irlandii i mam nadzieje, ze otrzymam od Ciebie szybka wiadomosc zwrotna !

 

 

 

 

Pozdrawiam ,

Lucas Portier

Architect ,

3 Great Strand Street

Dublin 1

Ireland

Email: lucasportier59@gmail.com

 

Brać? :idea::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogłoszenie o berlingo oczywiście usunięte, ale odpowiedź dostałem:

 

Witam,

 

wlasnie przeczytalem Twoja wiadomosc dotyczaca mojej oferty sprzedazy samochodu 2010 Citroën Berlingo 1.6 HDi Multispace - - . Przez pewien czas pracowalem w Polsce, wiec kupilem wlasnie to auto. To jest samochód z polskimi dokumentami rejestracyjnymi. Wszelkie podatki sa oplacone. Wrócil em do Irlandii i nie mialem czasu, aby go sprzedac przed wyjazdem z Polski . Samochód jest w idealnym stanie w srodku i na zewnatrz , nie uczestniczyl w zadnym wypadku . Laczna cena wynosi :PLN:13900

 

Samochód jest teraz w Dublinie (Irlandia ) .

 

Aby kupic ten samochód , mozna to zrobic na dwa sposoby:

 

1 . Moge dostarczyc samochód na Twój adres domowy. Dostawa jest wliczona w cene. Allegro zadba o wysylke i platnosc . Czas dostawy wynosi okolo 4-5 dni ( w zaleznosci od lokalizacji ) . Bedziesz miec 5 dni na przetestowanie i sprawdzenie samochodu.

 

2 . Mozna równiez przyjechac do Dublina , aby spotkac sie ze mna , przetestowac samochód , pójsc do przedstawiciela od kontroli samochodu, a dopiero potem mozesz mi zaplacic.

 

Zycze wszystkiego co najlepsze ze starej Irlandii i mam nadzieje, ze otrzymam od Ciebie szybka wiadomosc zwrotna !

 

 

 

 

Pozdrawiam ,

Lucas Portier

Architect ,

3 Great Strand Street

Dublin 1

Ireland

Email: lucasportier59@gmail.com

 

Brać? :idea::evil:

Ja bym się nie zastanawiał,gdzie tak miły człowiek,mógłby mieć związane coś, z jakimś oszustwem? :dontknow:

 

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.