Skocz do zawartości

Czym to wyczyścić ? ( mocne zabrudzenia )


Treys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Posiadam raczej mocne zabrudzenia ( coś się wylało a ja nie wiem co :thumbdown: ) i nie wiem czym to mogę usunąć , próbowałem APC Red Devil od SG jednak słabo sobie z tym radziło... nie posiadam odkurzacza do prania , więc potrzebuje czegoś w przystępnej cenie oraz do pracy ręcznej

 

 

sprawa wygląda tak

 

1. Tutaj nie wiem co się wylało...

 

img0335gy.jpg

 

2. Tutaj podejrzewam że być może jakiś olej z piły motorowej ale nie jestem pewny na 100%

 

img0333vb.jpg

 

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krd,

Tylko Sebastian nie ma ekstraktora. Ja bym spróbował Heavy Duty Carpet Cleanerem od VP. Z ogólnych recenzji na tym forum podobno dobrze sobie radzi w pracy ręcznej.

 

no własnie mam tylko zwykły odkurzacz , ale widzę ze cena za 1L nie jest kosmiczna więc pewnie spróboje szczotką z miękkim włosiem może da jakiś efekt... cholera zdał by mi się odkrzacz może już nie długo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena za 1L nie jest kosmiczna

 

No jest to jakiś plus. Z drugiej strony preparaty do czyszczenia tapicerek nie są kosmicznie drogie. A nawet jeśli są drogie to w zamian za to są wydajne ;) Jak zdecydujesz się na HDCP (nie namawiam ani nie reklamuję - nie mam w tym interesu) działaj 2-3 podejścia z rozcieńczeniem 1:10 jak nie da rady to 1:5 i powinno być ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena za 1L nie jest kosmiczna

 

No jest to jakiś plus. Z drugiej strony preparaty do czyszczenia tapicerek nie są kosmicznie drogie. A nawet jeśli są drogie to w zamian za to są wydajne ;) Jak zdecydujesz się na HDCP (nie namawiam ani nie reklamuję - nie mam w tym interesu) działaj 2-3 podejścia z rozcieńczeniem 1:10 jak nie da rady to 1:5 i powinno być ok :)

 

zobacze co i jak bo możliwe że mnie teraz nie będzie i za miesiąc to kupie a jak nie wypali to będę w następnym tygodniu to testował ( musze zamówić :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj tez Nap Low Foam Nielsena, świetnie sprawdza się do ręcznej roboty :good:

Ja miałem podsufitkę ubrudzoną pochodną smoły (bitumiczne płyty faliste zachciało mi się wozić), najpierw wyczyściłem Sanesolvem, potem póki jeszcze był wilgotny zastosowałem NLF Nielsena na fibrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mam jeszcze pytanie co do Valet Pro Heavy Duty Carpet pisze ze trzeba przy pracy ręcznej wyczyścić tym ekstraktorem , a co jak go nie mam po prostu spryskać wodą i wysuszyć ;) ?

 

 

i nie wiem dalej co będzie lepsze czy

 

Valet Pro Heavy Duty Carpet czy NIELSEN NAP LOW FOAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mam jeszcze pytanie co do Valet Pro Heavy Duty Carpet pisze ze trzeba przy pracy ręcznej wyczyścić tym ekstraktorem , a co jak go nie mam po prostu spryskać wodą i wysuszyć ?

Chodzi o to żeby minimum odessać mocnym odkurzaczem, lecz nie każdy domowy się do tego nadaje, najczęściej Karchery z garażu są używane - oczywiście jeśli chodzi o pranie ręczne.

Ekstrakcja dotyczy de facto prania z użyciem odkurzacza piorącego (ekstrakcyjnego)- potocznie spryskanie i odessanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mam jeszcze pytanie co do Valet Pro Heavy Duty Carpet pisze ze trzeba przy pracy ręcznej wyczyścić tym ekstraktorem , a co jak go nie mam po prostu spryskać wodą i wysuszyć ?

Chodzi o to żeby minimum odessać mocnym odkurzaczem, lecz nie każdy domowy się do tego nadaje, najczęściej Karchery z garażu są używane - oczywiście jeśli chodzi o pranie ręczne.

Ekstrakcja dotyczy de facto prania z użyciem odkurzacza piorącego (ekstrakcyjnego)- potocznie spryskanie i odessanie.

 

no ja niestety takiego nie posiadam , i teraz nie wiem czy jest sens to kupować czy nie ? posiadam zwykły mocny watowy odkurzacz tylko i tak jak pisałem jest sens to kupować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebyś mógł zastosować odkurzacz do odciągania wody, musi być do tego przystosowany, koszt to min. 300-600 zł, zależy od marki i możliwości.

Jeśli masz garaż, często działasz przy aucie/autach to warto nabyć.

Ewentualnie od kogoś pożyczyć, np. z Komfortu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebyś mógł zastosować odkurzacz do odciągania wody, musi być do tego przystosowany, koszt to min. 300-600 zł, zależy od marki i możliwości.

Jeśli masz garaż, często działasz przy aucie/autach to warto nabyć.

Ewentualnie od kogoś pożyczyć, np. z Komfortu

 

 

hej ja o tym doskonale wiem ale nie tutaj kierowałem swoje pytanie.... pożyczyć nie mam od kogo ( nikt poza mną się tym nie interesuje a wszyscy znają tylko tempo paste do polerowania więc.. )

 

 

moje pytanie było odnośnie czy opłaca mi się kupić ten środek do czyszczenia bez posiadania odkurzacza piorącego... czy jest sens to jakoś czyścić ? odkurzacz mam zwykły tylko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odszukaj albo tu na forum (pokaz foto robił strzemo) albo zgugluj Fabric Stain Remover.

Czyści nawet krew. Poprawka po tym prepeparacie Super interior Cleanerem AG. Na koniec wyrównujesz pianką Interior Foam też AG i masz problem z głowy.

A olej trzeba nawilżyć benzyną ekstrakcyjną i wycisnąć do skutku tamponami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest preparat znanej firmy na K do tzw kapsułkowania... jest przeznaczony do czyszczenia maszynowego, ale ręcznie też się da coś zdziałać.

(teoria)Wygląda to w ten sposób że wcierasz płyn szczotką, brud się z nim łączy- ale w przeciwieństwie do "normalnych" środków po wyschnięciu zamienia się w jakby kurz(kapsułki które w środku zawierają brud) który odkurzasz zwykłym odkurzaczem.

Wady

- jest dość drogi

- w ten sposób można ruszyć tylko lekkie zabrudzenia

BTW. nie widać zdjęć z zabrudzeniami, nie wiem czy problem leży u mnie czy...

ps. linków nie wstawiam, bo mi Ktoś znowu posta usunie :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie doszła mi jeszcze przesyłka :( miała być na czwartek / piątek i nie ma jej , mam nadzieję że jutro dojdzie i we wtorek coś spróboje z tym zrobić ( chociaż nie jestem pewien czy się wyrobie ) dam znać jak to wygląda po czyszczeniu jak coś

 

[ Dodano: 10 Czerwiec 2013, 15:18 ]

No więc tak Valet Pro dotarł dziś do mnie i chciałem na szybko sprawdzić jak poradzi sobie z zabrudzeniem , na wstępie dodam iż interesowała mnie na szybko boczna plama ( będzie inny dzień to wyczyszczę to dokładnie ) rozcięczenie 1:5 i tak to wygląda

 

przed :

img0335nv.jpg

 

po :

img0350kv.jpg

 

po z oświeleniem :

img0349bg.jpg

 

 

ręcznie jak mi radzono spryskać > wetrzeć > wilgotną szmatką przetrzeć ;) do tego wysuszyłem to trochę suszarką , efekt jest super jak na szybkie czyszczenie

 

 

 

sprawca całego zamieszania :

 

img0351xg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Calkiem fajnie to wyszlo:-) Gratulacje:-) A lowiedz mi czy takie jakby brazowe przebarwienia na podlodze to kwestia swiatla czy cos zostalo?

 

to takie brązowe to zostało bo jak pisałem wcześniej nie doczyściłem bo skupiłem się na bocznej plamie ;) przyjdzie lepsza pogoda to wyczyszczę to porządnie , VP daje rade i nie śmierdzi pachnie jakby Cytrusami :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.