Skocz do zawartości

ALFA ROMEO dobor past


Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym wybrał Menzerna, bo nie trzeba pracować "metodą zenitu". Rozprowadzenie pasty na jedynce i ognia na 2000 :evil:

 

Ja zastanawiając się nad tym samym, dlatego wybrałem Menzernę: 500 (teraz woziłbym 400) / 2000 / 4000 ;)

 

Zresztą jest cały temat o Menzerna vs 3M.... ;):acute:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał Menzerna, bo nie trzeba pracować "metodą zenitu". Rozprowadzenie pasty na jedynce i ognia na 2000 :evil:

 

Ja zastanawiając się nad tym samym, dlatego wybrałem Menzernę: 500 (teraz woziłbym 400) / 2000 / 4000 ;)

 

Zresztą jest cały temat o Menzerna vs 3M.... ;):acute:

 

nie znalalzem tam konkretnej odpowiedzi :)

 

dzieki za wypowiedz :)

 

[ Dodano: 27 Maj 2013, 18:31 ]

Lakier na nowszych alfach jest naprawdę miękki. Menzerna się u mnie sprawdziła.

 

Masz zdjęcie jakie defekty chcesz wywalić? Niektóre elementy wyprowadziłem spokojnie CarPro Fixer nawet :)

 

moja Bella to 159 2007r

 

defekty? Bardzo duzo hologramow, nie wiem jak wczesniej ktos dbal o nia :( kilka glebszych rys, ogolnie to szału nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łap menzerne bo raczej prościej się nią pracuje. Jak możesz dodatkowo CP Fixer bo mi się na plastikach fajnie tym pracowało a i sporo defektów zebrał.

 

Jeden minus to, że w cieple się nią (Menzerną) kiepsko pracuje (garaż, sucho i ok 30st). Dodawałem wtedy trochę PB lekkościernego i szło fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łap menzerne bo raczej prościej się nią pracuje. Jak możesz dodatkowo CP Fixer bo mi się na plastikach fajnie tym pracowało a i sporo defektów zebrał.

 

Jeden minus to, że w cieple się nią (Menzerną) kiepsko pracuje (garaż, sucho i ok 30st). Dodawałem wtedy trochę PB lekkościernego i szło fajnie.

 

a jakie konkretnie polecasz pasty z menzerny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodawałem wtedy trochę PB lekkościernego i szło fajnie.
Wystarczy min. wody i zacząć od nawilżonego (ale dobrze odsączonego) pada wodą.

 

Znacznie lepiej z PB, jest oleisty i w cieple nie zasycha jak woda. Już nawet od wody lepszy jaki QD.

 

Co do Menzerny. 500 na twardym padzie naprawde na 159 sporo zdziała. Potem możesz CP Fixer jak masz inny niż czarny kolor na średnim a potem miękkim padzie. Albo 2000 (pad średni) i na końcu 4000 (pad miękki).

Nowych Menzern nie patrzyłem jeszcze, więc się nie wypowiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodawałem wtedy trochę PB lekkościernego i szło fajnie.
Wystarczy min. wody i zacząć od nawilżonego (ale dobrze odsączonego) pada wodą.

 

Znacznie lepiej z PB, jest oleisty i w cieple nie zasycha jak woda. Już nawet od wody lepszy jaki QD.

 

Co do Menzerny. 500 na twardym padzie naprawde na 159 sporo zdziała. Potem możesz CP Fixer jak masz inny niż czarny kolor na średnim a potem miękkim padzie. Albo 2000 (pad średni) i na końcu 4000 (pad miękki).

Nowych Menzern nie patrzyłem jeszcze, więc się nie wypowiem :)

 

a czym sie rozni menzerna 3000 od 4000 i ktora lepiej wybrac bo juz mam metlik, a jutro chcialem po pasty zajechac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy weźmiesz 4000 czy 3000 będzie bardzo podobnie. Niby 4000 ma lepiej wykańczać, ale jej minusem jest uciążliwe docieranie. Strasznie się marze gdy chcemy ją wytrzeć po polerowaniu i to może denerwować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy weźmiesz 4000 czy 3000 będzie bardzo podobnie. Niby 4000 ma lepiej wykańczać, ale jej minusem jest uciążliwe docieranie. Strasznie się marze gdy chcemy ją wytrzeć po polerowaniu i to może denerwować.

 

a reszta ktora podalem ok 400 i 2000?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FG400 jest bardzo fajna, 2000 nie używałem bo mam 2500. Co do fg400 to polecam, przy odrobinie wprawy można zrobić dobrą korektę na 2 pasty fg400 i 4000/3000 ponieważ 400 całkiem dobrze wykańcza polerowaną powierzchnie. Gdzieniegdzie można spotkać opinie ze Fg400 można stosować jako one step, ale oczywiście na maszynie DA którą można ją wyprowadzić bez hologramów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FG400 jest bardzo fajna, 2000 nie używałem bo mam 2500. Co do fg400 to polecam, przy odrobinie wprawy można zrobić dobrą korektę na 2 pasty fg400 i 4000/3000 ponieważ 400 całkiem dobrze wykańcza polerowaną powierzchnie. Gdzieniegdzie można spotkać opinie ze Fg400 można stosować jako one step, ale oczywiście na maszynie DA którą można ją wyprowadzić bez hologramów.

 

czyli 2000 nie jest mi potrzebna?

 

czym sie rozni 2000 od 2500 sorry, ze tak pytam dla mnie poki co te pasty to czarna magia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.detailer.pl/blog/2011/04/men ... -tabela-2/ 2000 troche mocniej tnie, ale gorzej wykańcza. Jeżeli będziesz robił jedno auto i wiesz, że lakier jest tak zniszczony że będziesz musiał zacząć od mocno sciernej pasty typu fg400 to moim zdaniem można to zrobić na 2 pasty czyli fg400 i ff3000/sf4000. 2500 przydaje się np na one step lub po prostu na mniej zniszczone lakiery żeby nie używać niepotrzebnie fg400.

Zawsze powinno się zaczynać od najmniej sciernej kombinacji i zwiększać "moc" cięcia aż do uzyskania pożądanego efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.detailer.pl/blog/2011/04/menzerna-test/menzerna-tabela-2/ 2000 troche mocniej tnie, ale gorzej wykańcza. Jeżeli będziesz robił jedno auto i wiesz, że lakier jest tak zniszczony że będziesz musiał zacząć od mocno sciernej pasty typu fg400 to moim zdaniem można to zrobić na 2 pasty czyli fg400 i ff3000/sf4000. 2500 przydaje się np na one step lub po prostu na mniej zniszczone lakiery żeby nie używać niepotrzebnie fg400.

Zawsze powinno się zaczynać od najmniej sciernej kombinacji i zwiększać "moc" cięcia aż do uzyskania pożądanego efektu.

 

moze faktycznie sprobuje na dwie pasty 400 i 3000 lub 4000

 

w sumie probe pierwsza robilem kombinacja past 3M zielony korek i 3M ultrafina pod lampa rys nie widzialem :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

FG400 to idealna pasta do lakierów Alfa Romeo. Naprawdę skuteczna nawet na maszynie DA.

 

Ja później stosuję 2500->4000 (zamiast 4000 mam Koch Antihologram).

Sprawdzone zestawy - wiele osób nimi pracuje nawet na twardszych lakierach.

 

Pierwszy post w tym temacie i już jest Alfa Romeo + FG400: http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... 60&start=0 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio testowo z braku czasu przeleciałem srebrną Alfę 156 Menzerną IP2000, na to cleaner i budżetowy selant Turtle Wax Extra Gloss.

 

Nawet wrzucałem kropelki do PSB.

 

Efekt naprawdę zadowalający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Jest sens dokupowac 3000 jak sie ma 2500 i 4000?. Robilem one step sama 2500 i bylem zadowolony z osiagnietego rezultatu. 3000 cos zmieni?

 

3000 i 4000 to pasty finiszowe więc to tak jakbyś je dublował. 2500 + 4000 będzie dobrym połączeniem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.