Skocz do zawartości

SAPHIR JUVACUIR Balsam mocno koloryzujący do renowacji skór


mamut103

Rekomendowane odpowiedzi

Test sponsorowany przez firmę

www.carok.pl

carok_logo400.jpg

 

Do testu otrzymałem balsam mocno koloryzujący do renowacji skór. Test został wykonany na elementach tapicerki skórzanej w BMW E38 oraz E30. Pracę umilał Chupa Chups dołączony do paczki :mrgreen::D

 

A więc do rzeczy. Tapicerka najpierw wymyta cleanerem do skór od Furniture Clinic, następnie balsam nakładany bawełnianą szmatką :good:. Aplikacja banalnie prosta, nie trzeba obawiać się że balsam pozostawi jakieś smugi czy łaty gdyż takie rzeczy (przynajmniej u mnie) nie miały miejsca. Warto pamiętać ze ściereczka którą nakładamy preparat nie będzie nadawała się do innych prac więc nie wybierajmy najładniejszej fibry jaką mamy w arsenale ;) Ja użyłem zwykłej bawełnianej koszulki :good:

 

Poniżej zdjęcia przed/po:

 

Poprzycierane szwy na środku siedzeń E38:

 

szewprzedpo.png

 

Przetarcia powstałe od wsiadania do auta na boczku siedzenia E38:

 

boczekprzedpo2.png

 

boczekprzedpo.png

 

Przycierki na tylnej kanapie E38:

 

kanapaprzedpo.png

 

Podłokietnik E38:

 

podlokietnikprzedpo.bmp

 

Fragment kanapy E30:

 

e30przedpo.jpg

 

Jak widać na zdjęciach balsam naprawdę daje radę. Jeżeli mamy małe przycierki lub załamania to myślę że jesteśmy tym kremem w stanie wyprowadzić je w 80-90%. Jeżeli chodzi o większe rzeczy to jak widać na ostatnich fotkach zostaną w sporym stopniu zredukowane i zamaskowane.

 

Balsam dosyć szybko schnie i nie ma tendencji do brudzenia ubrań- przynajmniej na razie, a to dopiero 2 dzień od aplikacji.

 

Ogólnie produkt bardzo ciekawy i godny uwagi, na zdjęciach nakładany w jednej warstwie kolistymi ruchami. Starałem się uchwycić jak najwięcej aparatem niemniej jednak sytuacja wygląda tak że gołym okiem wyszło jeszcze troszkę lepiej niż na powyższych zdjęciach :good:

 

Balsamik można zakupić bezpośrednio tutaj: Renowacja skóry

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do tego balsamu. Akurat mam go w swoim arsenałem wraz z kremem w tym samym kolorze.

 

Jeśli chcę tapicerkę zakonserwować i jednocześnie wyczyścić to jak mam postępować w jakich kolejnościach czego używać.

 

Do dyspozycji: IPA, cleaner do skóry, środek konserwujący do skóry, balsam, krem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z IPĄ na skórze nie działałem. Najpierw dobrze wyczyściłem skórę cleanerem, następnie balsam koloryzujący. Co do środka konserwującego i odżywiającego to najlepiej po jakimś czasie jak już ten balsam wyschnie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar zastosować produkty tej firmy u siebie w e32. Nie wiem czy dobrze kombinuje, ale krem jest do zamaskowania większych ubytków a balsam do codziennej konserwacji, odswiezenia środka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balsam jest do koloryzacji i raczej dużych ubytków się nim nie wypełni- obtarcia, przycierki wytarcia itp tak. Do bieżącej pielęgnacji to cleaner do skóry i jakaś odżywka, ale już nic koloryzującego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.