Skocz do zawartości

Gdzie skutecznie odgrzybić klimatyzację na śląsku?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Na wstępie przepraszam, jeżeli nieodpowiedni dział...

Od jakiegoś czasu czasami niemiłosiernie śmierdzi mi z kratek nawiewów. Chciałbym przy okazji "nabić" klimatyzację czynnikiem. Gdzie to najlepiej zrobić na śląsku? W tamtym roku byłem u faceta naprzeciwko politechniki w Zabrzu, ale nie jestem zadowolony. Jestem z Zabrza...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam się nad tym zastanawiałem.

Dzwoniłem do firmy na ul. Pawliczka, koszt przeglądu klimy + odgrzybianie (ozonowanie) 120zł.

Dzwoniłem też do SKP w Rudzie Śląskiej (WodKan) i tam koszt przeglądu plus ozonowanie 131zł.

Po długim majowym weekendzie muszę się wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, chodziło mi o BASa. jak pytałem o przegląd to gościu powiedział mi, że z uzupełnieniem czynnika. ale jak długo trwa ozonowanie to nie wiem.

 

jak się dowiadywałem o przegląd klimy to w jednej firmie powiedziano mi, że podczas odsysania czynnika wyminia się też olej sprężarkowy i nie wiem czy w BASie coś takiego robią. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się dowiadywałem o przegląd klimy to w jednej firmie powiedziano mi, że podczas odsysania czynnika wyminia się też olej sprężarkowy i nie wiem czy w BASie coś takiego robią. :o

 

Proces wymiany czynnika to wymusza więc zawsze jest to wykonywane - chyba ze ktoś oszczędza na wszystkim :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znam dwa dobre zaklady na slasku zamjmujace sie klima jeden jest w Mikołowie ( jak znajde adres to podrzuce) a drugi w Bedzinie jak sie jedzie obok targu w kierunku Łagiszy to druga w lewo jak dobrze pamietam. To są dwaj magicy ktorych znam i wiem, ze zrobia wszystko z klima. W bedzinie koles uruchomil klime ktora nie dzialala prze 5 lat za 450 zl :D

Pelen przeglad klimy i uzupelnienie czynnika kosztuje u niego 250zl ale wedlug mnie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znam dwa dobre zaklady na slasku zamjmujace sie klima jeden jest w Mikołowie ( jak znajde adres to podrzuce) a drugi w Bedzinie jak sie jedzie obok targu w kierunku Łagiszy to druga w lewo jak dobrze pamietam. To są dwaj magicy ktorych znam i wiem, ze zrobia wszystko z klima. W bedzinie koles uruchomil klime ktora nie dzialala prze 5 lat za 450 zl :D

Pelen przeglad klimy i uzupelnienie czynnika kosztuje u niego 250zl ale wedlug mnie warto.

 

Jeśli Mikołów to na pewno ten zakład

http://www.elektroklima.pl/

 

Wg wielu ludzi z branży moto najlepszy fachowiec od układów klimatyzacji w regionie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

turzol,

najlepszy to jest ten

 

http://www.auto-klima.pl/

 

Tutaj bym polemizował.

W aucie żony leciał smrodek z kratek i zleciłem tam odgrzybianie. Wstawił do auta pudełeczko z ozonem i po kilkudziesięciu minutach niby miało zabić bakterie. Smrodek pozostał, facet skasował 150zł.

 

W moim aucie był problem z układem klimatyzacji, bujałem się po warsztatach 2 tygodnie i nikt nie potrafił zdiagnozować usterki. Zajechałem więc do "Auto śląskiego ", ten skasował za nabicie i sprawdzenie szczelności układu pomimo, że 2 dni wcześniej miałem tą usługę robioną w innym zakładzie i wyraźnie zaznaczyłem, że problem leży gdzie indziej. Oczywiście klima nadal nie działała, a facet mamrotał coś o zatartej sprężarce i jej wymianie - nowa koszt 3700zł.

Dopiero jak odstawiłem auto do Paździorka ten bez problemu zlokalizował usterkę i auto w ciągu kilku godzin miałem gotowe.

Poza tym jako jeden z nielicznych warsztatów sprawdza szczelność układu za pomocą barwnika UV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

no i jestem po wizycie u Paździorka i jest :good:

mimo, że nie byłem umówiony to sprawdzili mi klimę i uzupełnili czynnik. dodatkowo poprosiłem o zalanie klimy barwnikiem, by sprawdzić czy ten "wyciek" czynnika to jakaść nieszczelność czy po prostu ten typ tak miał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie koszta ?

za ciśnieniowe sprawdzenie szczelności, uzupełłnienie czynnika (ile nie wiem, ale dużo) i zalanie klimy barwnikiem zapłaciłem 150zł czyli moim zdaniem rozsądną cenę :good:

ile zapłacę za kontrolę szczelności za trzy tygodnie nie wiem :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

turzol,

najlepszy to jest ten

 

 

W aucie żony leciał smrodek z kratek i zleciłem tam odgrzybianie. Wstawił do auta pudełeczko z ozonem i po kilkudziesięciu minutach niby miało zabić bakterie. Smrodek pozostał, facet skasował 150zł.

 

 

Turzol skoro ozonowanie nie pomogło to co było przyczyną?

Ja dziś po ozonowaniu( ok 40min) u Autoklinika K-ce . Efekt - jest ok , zobaczymy po pierwszym deszczu czy smrodek wróci. Na ciepłym troszę jeszcze śmierdzi więc trochę mnie to niepokoi stąd moje pytanie do turzola

Cena - na miejscu na bilbordzie pisze 80zł na stronie www 60zł minus 10zł na hasło internet no i na tej kwocie się skończyło (50zł) :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.