Jump to content

Rain Clear Glass Science

wojtassss
 Share

Recommended Posts

Na forum chyba nie poruszany temat tego środka, a że zaaplikowałem go 4 dni temu więc opiszę krótko jego aplikację, pierwsze działanie i systematycznie będę informował jak długo utrzymuje się działanie. Będzie jasne, czy jest to dobry konkurent znanego wszystkim Rain-X czy spisać go na straty.

Do sedna. Po standardowym umyciu auta szyby zostały umyte najpierw Meguiars Glass Cleaner a następnie Auto Glym Glass Polish. Do nałożenie Rain Clear użyłem aplikator Meguiars, a do spolerowania mikrofibry meguiars. Aplikacja jest banalna. Niewielka ilość żelu (ok pół ziarna groszku) pozwoliła na pokrycie połowy przedniej szyby. Zapach niewyczuwalny, konsystencja i widoczność środka idealna. Widać gdzie już został zaaplikowany. W instrukcji podano, że należy odczekać do wyschnięcia i spolerować. Ja zostawiłem to ze spokojem na 30-40 minut i dopiero spolerowałem. Oprócz tego nie wystawiałem auta na warunki atmosferyczne przez następne 5 h.

W nocy zauważyłem refleksy świateł z aut nadjeżdżających z przeciwka, które przełamywały się na szybie. Wyglądało to jakby była bardzo tłusta. Podejrzewam, że dałem za dużo środka albo za słabo spolerowałem. Po chwili deszczu i przetarciu raz wycieraczkami problem zniknął i już nie wrócił.

Drugiego dnia w trasie dopadła mnie ulewa. Przy największym możliwym natężeniu deszczu nie musiałem włączyć wycieraczek. Krople uciekały w mgnieniu oka i nie przeszkadzały w prowadzeniu pojazdu.

3 dni i 200 km później kropelki po bezdotyku (sama demineralizowana) wyglądały tak:

Prędkość 15-90. Zaczynają uciekać ok 40 a przy 70 to już fruną.

http://www.youtube.com/watch?v=JHS5s4xX9-4&feature=youtu.be

Na chwile obecną środek polecam w 100%. Zobaczymy jak z jego trwałością. Wycieraczek nie używam. Zrobiłem to na próbę, czy piszczą jak to niektórzy się skarżą przy innych środkach tego typu i nie zaobserwowałem takiego zjawiska.

Już wkrótce aktualizacja jak żyje środek na szybach :) i jestem ciekaw jego ochrony (bo niby spełnia również i taką funkcję) a dokładniej niedługo będzie chmara owadów i zobaczymy czy będzie problem z ich usunięciem.

Co zauważyłem dodatkowo? Działa na zasadzie wypełniacza. Na szybie jest znacznie mniej rysek.

Produkt nie zasycha tak jak rain-x, wytrzymałość na ścieranie (wycieraczki) dużo gorsza od rain-x jak i sama wytrzymałość, na plus aplikacja i docieranie- tutaj uważać żeby nie nawalić za dużo, produkt dosyć "tłusty" obowiązkowo dwie fibry do docierania.

W nocy zauważyłem refleksy świateł z aut nadjeżdżających z przeciwka, które przełamywały się na szybie. Wyglądało to jakby była bardzo tłusta. Podejrzewam, że dałem za dużo środka albo za słabo spolerowałem. Po chwili deszczu i przetarciu raz wycieraczkami problem zniknął i już nie wrócił.
właśnie dlatego dwie ;)

• 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

wojtassss, i jak się sprawuje na szybie wycieraczka? w którymś sklepie napisane było, że raz na miesiąc należy na nowo położyć. Minął już prawie miesiąc i ciekawi mnie czy widać, że nadaje się do nowego położenia już?

Pozdrawiam

Kurde zapomniałem nagrać :( bo taki zwariowany ostatnio czas mam. Nie zauważyłem ani trochę uszczerbku. Tak jak w dniu nałożenia, tak i wczoraj jak padał deszcz zbierało wodę. Obiecuję, że w ciągu 2 dni coś nagram to sami porównacie :)

• 2 weeks later...

Ok przed chwilą mi się przypomniało na szybko 5 minut się przejechałem. Akurat przestawało padać ale widać co i jak. Wydaje mi się, że jest lekko gorzej. Krople startują ok 60. Nie są takie malutkie, tylko większe i z ogonkami :D

3.00-3.45 to ok 70 do pod 2 złote

od 5.40 to stówka

czyli środek opadł na sile. Akurat w weekend nałożyłem to samo na inne auto i dziś nim jeździłem w deszczu i niebo a ziemia.

Czas leżenia na szybie ok 5 tygodni

przebieg myślę, że z 1000 km to maks, bo ostatnio na miejscu robota.

myte co tydzień piana->2 wiadra etc.

Pod koniec tygodnia będę mył to psiknę rainX w atomizerze i zobaczymy różnicę.

http://www.youtube.com/watch?v=JyYBPB1syEc&feature=youtu.be

Godny polecenia jest z Glass Science płyn do szyb 2w1, na bocznych szybach robi wystarczającą robotę. Niewidzialnej wycieraczki nigdy nie próbowałem nim ratować, może kiedyś spróbuję :o Nałożyłem niewidzialną wycieraczkę w piątek, na wszystkie szyby. Deszcz dopiero dzisiaj popadał. Może podłączę się do testu bo według mnie siedzi zdecydowanie dłużej jak 4 tygodnie ;)

u mnie rain x siedzi od pazdziernika do teraz, jedynie na przednia szybe nalozylem 2 warstwy w celu poprawienia odpychania wody.

Na przednich lampach, szybach bocznych i tylnej siedzi jak zly, efekty i wytrzymalosc wdg mnie takie jak NW z autolandu.

MatthewG mówię po prostu, że osłabł na sile. Nadal jest i odpycha wodę, więc spełnia pokładane w nim nadzieje :D z tym, że 5 tygodni niezbyt ciężkiej pracy i już widać, że jest słabszy. Zobaczymy jak pójdzie dalej.

Ok przed chwilą mi się przypomniało na szybko 5 minut się przejechałem. Akurat przestawało padać ale widać co i jak. Wydaje mi się, że jest lekko gorzej. Krople startują ok 60. Nie są takie malutkie, tylko większe i z ogonkami :D

od 5.40 to stówka

czyli środek opadł na sile. Akurat w weekend nałożyłem to samo na inne auto i dziś nim jeździłem w deszczu i niebo a ziemia.

3 min. i nie wytrzymał napięcia :D ale efekt kropelek od razu lepszy :D

• 2 weeks later...

od 5.40 to stówka

3 min. i nie wytrzymał napięcia :D ale efekt kropelek od razu lepszy :D

U mnie leży od około 2 tygodni, jakieś 500km - odprowadza świetnie.

Polecam niezdecydowanym, wydajność mega, położyłem już go u taty w aucie, u brata, na oknach w mieszkaniu, na szklane drzwi pod prysznicem i praktycznie go nie ubyło ...

Aplikacja - trzeba mieć silny biceps :D

Brałem ręcznik papierowy "Queen" z Biedry składałem na mały kwadracik, na to kropelka wielkości kukurydzy ziarenka, "rozciapywałem" to na 3 szyby boczne, pokrywało ładnie, trzeba się namachać żeby ładnie rozpracować produkt.

W przypadku kiedy nie widać dokładnie to dobrze "czuć" pod papierem czy już tu jest czy nie. Tam gdzie jest ładnie się ślizga, a gdzie nie ma jest trochę "tępo". więc tam trzeba "kręcić" bączki papierem :)

Potem kwestia spolerowania, zostawiałem na jakieś 15-20 minut, 2-3 ręczniki papierowe i wcieranie po kolei, na koniec mikrofibrą polerowania, a potem jeszcze mikrofibrą z biedronki do szyb taką żółtą (bez włosia) i nią idealnie się polerowało i bardzo szybko. Polecam.

Jest jeszcze jedna kwestia, moja przednia szyba jest mocno zczochrana przez kamyczki (częste wyjazdy na Słowację, gdzie można spotkać spory żwir w zimie) i ten preparat te ryski ładnie zniwelował i spowodował to, że jak użyję wycieraczki przedniej to pięknie zbiera wodę za 1 machnięciem.

Wcześniej pracowała strasznie wycieraczka i zostawiała niegładką powierzchnię, a teraz jak nowa wycieraczka po nowej szybie.

Bocznym szybom też się dostało :D idealna widoczność w trasie :-)

Polecam niezdecydowanym

Tak jak nie trawię NW tak ten test mnie oczarował i dziś mi przyszła paczka z Rain Clear ( wczoraj zamawiane tak przy okazji :-] )

w południe zaaplikowałem na wszystkie szyby które wcześniej umyłem mocnym APC, aplikacja jak i polerowanie bez problemów :good:

przed chwilą myłem samochód i jestem w szoku jak woda spierdziela z szyb :shock:

mam wrażenie, że tam gdzie dałem grubą warstwę ( przednia szyba ) to woda ucieka znacznie szybciej :o w sumie to na kawałek gąbeczki dałem dwie spore krople preparatu i tym zrobiłem przednią szybę a później obleciałem resztę

zobaczymy jak się sprawdzi w deszczu ...

Tak jak nie trawię NW tak ten test mnie oczarował i dziś mi przyszła paczka z Rain Clear ( wczoraj zamawiane tak przy okazji :-] )

w południe zaaplikowałem na wszystkie szyby które wcześniej umyłem mocnym APC, aplikacja jak i polerowanie bez problemów :good:

przed chwilą myłem samochód i jestem w szoku jak woda spierdziela z szyb :shock:

mam wrażenie, że tam gdzie dałem grubą warstwę ( przednia szyba ) to woda ucieka znacznie szybciej :o w sumie to na kawałek gąbeczki dałem dwie spore krople preparatu i tym zrobiłem przednią szybę a później obleciałem resztę

W deszczu sprawdzi się idealnie. Będziesz miał wrażenie, że bocznych szyb nie masz ;)

W deszczu sprawdzi się idealnie. Będziesz miał wrażenie, że bocznych szyb nie masz ;)

Normanie na bocznych szybach mam Sonaxa QD i to działa bardzo fajnie ale na przedniej nie toleruję jak mi się coś marze :x

bo zazwyczaj z tych NW co miałem w mieście kiepsko działały ( prędkość ) a znowu użycie wycieraczki = smuga co mnie bardzo denerwuje zwłaszcza w nocy

jakby co - szyba nowa, wycieraczki nowe ... :song:

Polecam zrobić tak, że po wyczyszczeniu szyby jeszcze IPĄ przejechać przed nałożeniem NW.

Ja nałożyłem i dałem nie pamiętam z 30 minut żeby podeschła. Jak nie dłużej nawet i wtedy spolerowałem. Na wszelki wypadek robiłem to rano, a dopiero wieczorem auto wyjechało z garażu. Żeby jak najbardziej wydłużyć okres kiedy na szybę nie trafia woda.

Będziesz zadowolony :)

BTW w weekend zrzucę z przedniej szyby tego rain cleara i zacznę porównanie rain cleara a 4 nano clear vision. Wszystko położone od nowa itp. Zobaczymy różnice w cenie :D

wojtassss - ani na opakowaniu ani na filmikach nic nie ma o czasie przysychania, polerują od razu :o ja tam chwilkę czekałem ;)

CV miałem, średnio mi podeszła ...

Chyba nie :o

dzisiaj trochę popadało więc korzystając z okazji przejechałem się kawałek - ledwo ruszyłem, drugi bieg a krople zaczynają uciekać :shock::-]

prędkość 60 - 70 ( CV dopiero się budziła przy 70 ) i krople już nieźle znikają :good: i co mi się podobało to to, że mimo niskiej prędkości i lekkiego opadu drobne kropelki uciekały równie dobrze!

patrząc na cenę/aplikację/wydajność/ilość produktu/efekt - to :good:, świetny produkt!