Skocz do zawartości

Menzerna 500,4000 co nie tak


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Poleruje Yarisa Menzerna 400 biały,4000 zołty i wychodzą mi takie cuda.

Polerka bez stabilizacji obroty 1700-1900,4 przejazdy.Robiłem wcześniej srebrny seat, zielony lupo i takie kwiatki nie wychodziły.

Czy to wina nie dopracowanej pasty?

 

http://pokazywarka.pl/psl8tq/#zdjecie6875250

 

http://pokazywarka.pl/7lqc86/#zdjecie6875582

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docent114, A kiedy wszyscy się nauczą że na skróty droga jest dłuższa ...

Skoro ktoś wymyślił cuting, polish i finish to chyba nie bez powodu ? :wallbash:

 

Jak sie człowiek naczytał ze dwie pasty starcza to potem wychodzi kwiatek :)

A moze wina leży w tym ze nie dopracowałem moze 400?

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepsza by byłą kombinacja 400 i 3000

Różnica między 3000 a 4000 została już omówiona w innych tematach - stopień ścieralności taki sam, lepsze wykończenie daje 4000.

 

najwidoczniej potrzebujesz jakiejs delikatniejszej kombinacji.

SF 4000 na finishu (bo zakładam, że chodzi o żółty od flexi) jest delikatne - problem leży raczej w sposobie wypracowania SF - za krótko, za szybko i pasta nie zdążyła się "rozbić". Narobiła hologramów, mimo że to tzw. antyhologram.

 

Docent114, A kiedy wszyscy się nauczą że na skróty droga jest dłuższa ...

Skoro ktoś wymyślił cuting, polish i finish to chyba nie bez powodu ?

Tu się zgodzę połowicznie. Pominięcie polish`u jest tylko pozorną oszczędnością czasu. Jednak użycie polishu nie jest obowiązkowe i na niektórych lakierach sumienna praca z cuttingiem i finishem da taki sam efekt. Menzerna ma w swojej ofercie 11 past o różnej sile cięcia i wykończenia - nie oznacza to, że musimy stosować wszystkie po kolei. Dobór wg uznania w zależności od stanu i rodzaju lakieru. Ponadto cutting Menzerny jest na tyle mało inwazyjny (nie to co zielony 3M) i dobrze wykańcza, że przy prawidłowym wypracowaniu można się pokusić przeskoczyć polish :dontknow:

 

Najpierw zmieniłbym pada wykańczającego na coś bardziej japan friendly

Co masz na myśli? Żółty flexi i SF4000 to prawidłowy finish dla większości japońskich lakierów. Abstrahując od zjawiska sticky paint.

 

A moze wina leży w tym ze nie dopracowałem moze 400?

.

Wg mnie trafiłeś w sedno.

W przypadku niektórych lakierów dwie pasty wystarczą - było już o tym wielokrotnie. Lakier na Yarisie również zaliczyłbym do tego grona. Problem wynika raczej z pracy nad lakierem i nie do końca wypracowaną pastą.

Piszesz, że robiłeś 4 przejazdy - co masz na myśli? 4 przejazdy polerką po elemencie, czy 4 krotne wypracowanie pasty na elemencie (np. 4x 3-5min.)?

W obecnej sytuacji pozostaje Ci dobrze wypracować SF4000 i hologramy ustąpią. Mała ilość pasty, bardzo wolne prowadzenie maszyny, długa praca. Może będzie trzeba powtórzyć finish 2-3 razy do uzyskania pożądanego efektu - to konsekwencje braku polishu, który nie jest obligatoryjny, jednak jak widać, jego pominięcie nieraz tylko pozornie skraca czas korekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zmieniłbym pada wykańczającego na coś bardziej japan friendly

 

Ten pad jest jak najbardziej japan friendly. Problem leży gdzie indziej ;).

 

Docent114, A kiedy wszyscy się nauczą że na skróty droga jest dłuższa ...

Skoro ktoś wymyślił cuting, polish i finish to chyba nie bez powodu ?

 

Tutaj te hologramy zrobiła SF4000 :kox:. Polish pomaga, ale jeśli lakier się "trzęsie" to samym wykończeniem możemy zrobić kuku, gdy brakuje doświadczenia, sprzętu itp. 8-).

 

Docent114, to jest bardzo niewdzięczny lakier. Obstawiam, że na 90 % podobne hologramy (ale nie do wykrycia pod halogenem) zrobisz ściernym cleaner-em nawet ręcznie- zobaczysz je pod led-em po porządnym wymyciu (ale nie IPĄ, a zmywaczem antysilikonowym) :D . Na Twoim miejscu zainwestowałbym po pierwsze w porządną rotację a najlepiej do wykończenia w maszynę DA- uwiniesz się z 10 razy szybciej ;). Wg mnie na tym japońskim "dziadostwie" (chodzi mi o lakier) w połączeniu z rotacją dobrze wypadają cleaner-y SV z serii Profi. Tutaj wypracowywanie FG400, jeśli lakier jest pozbawiony rys jest bez sensu, co więcej na mega miękkim lakierze oznacza błyskawiczne ścinanie warstwy lakieru bezbarwnego- zastanawiałbym się czy 400 nie jest za mocna...

 

PS. Robienie samurajskiej maszkary na "lalę" przy pomocy maszyny bez stabilizacji obrotów i dysponowanie tylko jedną serią past to hardcore :mrgreen: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docent114, A kiedy wszyscy się nauczą że na skróty droga jest dłuższa ...

Skoro ktoś wymyślił cuting, polish i finish to chyba nie bez powodu ?

 

Tutaj te hologramy zrobiła SF4000 :kox:. Polish pomaga, ale jeśli lakier się "trzęsie" to samym wykończeniem możemy zrobić kuku, gdy brakuje doświadczenia, sprzętu itp. 8-).

 

Docent114, to jest bardzo niewdzięczny lakier. Obstawiam, że na 90 % podobne hologramy (ale nie do wykrycia pod halogenem) zrobisz ściernym cleaner-em nawet ręcznie- zobaczysz je pod led-em po porządnym wymyciu (ale nie IPĄ, a zmywaczem antysilikonowym) :D . Na Twoim miejscu zainwestowałbym po pierwsze w porządną rotację a najlepiej do wykończenia w maszynę DA- uwiniesz się z 10 razy szybciej ;). Wg mnie na tym japońskim "dziadostwie" (chodzi mi o lakier) w połączeniu z rotacją dobrze wypadają cleaner-y SV z serii Profi.

 

PS. Robienie samurajskiej maszkary na "lalę" przy pomocy maszyny bez stabilizacji obrotów i dysponowanie tylko jedną serią past to hardcore :mrgreen: .

 

Dobrze prawi!

 

Pamiętam jak dziś, gdy zabrałem się za lakier w mojej Avensis - czarny kod 209. Wszystko ładnie i ok dopóki nie wyjechałem na pełne słońce :dontknow: Z racji, że rotacji nadal się uczę rozwiązałem problem drugą maszyną DA. Idzie mi znacznie szybciej niż finish na rotacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

booohal, wiadomo, że są różne pady finishowe, jedne lepsze, inne gorsze - ale nie na tym problem polega. Tak jak tukolarz stwierdził - brak doświadczenia, brak odpowiedniego sprzętu, niewdzięczny lakier.

Gdyby ktoś się uparł, to na omawianych pastach, nawet z kiepską maszyną dałoby się doprowadzić ten lakier do nienagannego stanu. Oczywiście jeśli ktoś ma odpowiednie doświadczenie i dużo czasu :good:

 

mirek85 napisał/a:

SF - za krótko, za szybko i pasta nie zdążyła się "rozbić"

 

 

A ja myśle, że menzerna ma stałe cząsteczki

 

8-)

Menzerna, Scholl = Diminishing Abrasive Technology, iPT

Optimum, Megs (#105 & #205) = SMAT, non-diminishing abrasives

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet z kiepską maszyną

A co ma maszyna do tego?

Większości japończyków nie da się perfekt wykończyć zółtym flexi i już. Moim zdaniem w ogóle nie można w przypadku tego pada mówić, że jest to finish. Raczej średnio twardy polish.

 

Dokup tylko prawdziwego finishingowego pada i dokończ dzieła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś posiadałem podobny efekt a było to wynikiem zbyt dużej ilości 4000 i nie wykończenia pasty do końca.

Poleciłbym mniejszą ilość 4000 i dobre jej wypracowanie, chodź ja z żółtej flexi przesiadłem sie na czarnego wafla 3m bo lepiej mi jest nim wypracować paste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obecnej sytuacji pozostaje Ci dobrze wypracować SF4000 i hologramy ustąpią. Mała ilość pasty, bardzo wolne prowadzenie maszyny, długa praca.

 

Tak zrobilem i jest duzo lepiej.Na nastepnych elementach juz nie było problemu.Mniej pasty i dobrze szło.Dzieki

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do finishu, jak ma byc na igle, nigdy nie uzylbym zoltego pada flexi, dla mnie jest stanowczo zatwardy. Maszyna DA do finishu dla mnie nieoceniona. Sf4000 nie lubie, nie wiem czy to ja nie umiem z nia pracowac, ale ile nie wypracowywalbym na lakierze ti zawsze mam problem z wypolerowaniem microfibra. Megsowa 205 duzo przyjemniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.