Skocz do zawartości

Poszukuje kleju do plastiku


karmen

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi o to, że rozbierałem dziś częściowo konsolę środkową i okazało się, że niektóre mocowanie są naderwane nieco i ledwo się trzymają. Jakieśtam foto poglądowe poniżej.

W zasadzie to mógłbym użyć po prostu kropeki lub super glue, ale wydaje się, że jednak te elementy chociaż trochę pracują podczas jazdy i trochę elastyczne to musi być połączenie. Te kleje typu kropeka to raczej twarde spoiny robią.

Tak więc pytanie moje jest takie: jaki klej do tworzywa użyć? Jak rozpoznać jakiego rodzaju tworzywo sztuczne to jest? Będzie gdzieś to napisane na tych gratach? Nie powiem - jakieś znaczki i symbole są wybite na tych częściach, ale nie wiem co one oznaczają.

 

 

20130413_180810-800x600.jpg

20130413_181304-800x600.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym spoiwem będzie ten sam materiał klejący co część sklejana. Ja bym rozgrzał to lutownicą i połączył. Jak nie masz lutownicy to rozgrzej kawałek metalu , dotknij na całej długości łączenia i zaciśnij. Powinno dać rade. A najlepiej jak kolega napisał-jedź tam, gdzie spawają plastiki. Za 5 zł masz połączone.

P.S. Uwaga, bo niektóre tworzywa po rozgrzaniu "strzelają" czyli efekt jakby się plastik zagotował i wtedy uwaga na ręce i oczy. Ja już tak miałem jeden raz i plastik wtopił mi się w palec. Od tego czasu zawsze robię próbę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem kiedyś z kolega, który pracował przy produkcji form na kokpity samochodowe. Ponoć deski rozdzielcze są robione z ABSu. Postaram sie odnowić kontakt i dowiedzieć się wiecej. My w pracy używamy klejów Loctite, mogę sprawdzić jaki jest do abs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karmen, zawieź to do spawania plastików. Tylko wcześniej nie próbuj kleić żadnym klejem bo ciężko będzie oczyścić do spawania. Zapłacisz 5 zeta i nie pęknie. Ja nie próbowałbym używać klejów ew. jak wcześniej pisali samemu zgrzać na gorąco. Stare lutole fajnie się nadają do tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapłacisz 5 zeta i nie pęknie.

No nie 5 zeta ale od 4-paka browca do 50 zł przynajmniej tak chcą w Wawie ale fakt niczym lepiej nie skleisz też kiedyś męczyłem się z tymi plastykami i sklejanie klejem nic nie dało.

Jeszcze lepsze rozwiązanie Allegro i polowanie na okazję :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 lata później...

Temat trochę stary ale może komuś w przyszłości się przydadzą instruktaże jak spawać PP youtube.com/user/ataszek/search?query=PP wszystko wytłumaczone od podstaw wraz z ewentualnym doborem sprzętu. Jeśli uprzeć się na klej to też doradzają jaki wybrać i na co wrócić uwagę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
5 minut temu, 3echo napisał:

Potrzebuję przykleić listwę na podszybiu w Grande Punto do deski rozdzielczej.Połamały się zaczepy.Wymiana na nową nie wchodzi w grę,gdyż ten typ tak ma.Proszę o radę jakiego typu klej najlepiej się nadaje do tego?

"klej szewski" używany do butów, klei plastiki, gumę prawie wszystko, latami wytrzymuje mrozy i upały, jak skleisz to zostanie na amen 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.