Skocz do zawartości

Zabezpieczenie przed gryzoniami


wojtassss

Rekomendowane odpowiedzi

Czego używacie albo macie jakieś sprawdzone sposoby/środki na zabezpieczenie auta przed gryzoniami?

Parkuję czasem na zewnątrz i nie chciałbym niespodzianki w postaci przegryzionego kabla. Już kiedyś znalazłem przytargane słoniny itp pod maską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od lat stosuje w autach sierść psa pod maska i jest spokój z kunami i innymi dziadami...

Najlepiej pożycz na wieczne nie oddanie od drugiej połówki rajstopy i porób kilka bombek z sierści wyczesanego czworonoga i poukładaj pod maską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś miałem podobny problem, po otworzeniu maski wymieniłem spojrzenia z myszą...

 

Znalazłem wtedy informację że warto zawiesić kostkę domestosa pod maską, tak zrobiłem. Jednak nie wiem czy to działa, gdyż za kilka dni pierwsze co zrobiłem w wolnej chwili to konkretnie uprzątnąłem garaż i mój pies (nie żartuje) złapał tą mysz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od lat stosuje w autach sierść psa pod maska i jest spokój z kunami i innymi dziadami...

Najlepiej pożycz na wieczne nie oddanie od drugiej połówki rajstopy i porób kilka bombek z sierści wyczesanego czworonoga i poukładaj pod maską.

 

+1

Od momentu jak umieściłem pod maską sierść zawiniętą w stare skrawki prześcieradła, nie zdarzyło mi się bym znalazł jakiekolwiek ślady obecności gryzonia (zazwyczaj to były suche nadgryzione kromki chleba, ślady łap na obudowach plastikowych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy, sprawdzony (co prawda nie w samochodzie) sposób-kupa duzego drapieżnika-lwa, tygrysa itp (do kupienia w ZOO).

Pracownicy serwują te kupy w słoikach-wykłada sie na strychu i żadna kuna nie przyjdzie.

W samochodzie-może patent z rajstopami żony sie sprawdzi? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa rada z tym kwaskiem. Podłączes ie do prośby o podanie sposobu. Moja sąsiadka ma dwa psy które od lat wozi w aucie,więc jest ono przesiąknięte ich zapachem .Dawa razy kuna przegryzła jej przewody hamulcowe. Może więc ważna jest rasa psa :D Ona ma dwa owczarki niemieckie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koty podobno nie znoszą zapachu cytrynowego.. Więc pasuje taki kwasek umieścić gdzieś w pobliżu auta ew spryskać obok żeby waniło tymi cytrynami i podobno sierściuchy nie będą tam przyłaziły. Sam jeszcze tego nie spróbowałem, bo i tak jest zimno więc mnie to teraz nie przeszkadza, ale jak się ociepli to mam zamiar oduczyć moją kotkę włażenia na auto :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że pracuję w branży chemicznej...

 

Bros produkuje pastę która odstrasza gryzonie, co prawda należy ją stosować w ogrodzie., jednak myślę, że sprawdzi się także i w samochodzie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Jak już kotlet odgrzany to tez zapytam?

 

Podajecie sposoby na kuny,koty..

A co na konkretnie myszy i SZCZURY?

Zeszłej zimy jeden mi wlazł w wentylator i po przekręceniu kluczyka i automatycznym sie jego właczeniu, zabiłem go :mrgreen: niby dobrze tylko że dość długo nie mogłem dojść skąd smród w aucie a potem jednego dnia sierść i robale :/ niestety wtedy już było konieczne tygodniowe rozkręcanie, mycie i ogrzybianie auta :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie kupiłeś? Bo jak sąsiad kupił w markecie takie ,które przypominają plasteline lub glinke do auta to trzeba je zraszac wodą, bo inaczej wydzielaja słab y zapach. A jak kupił u Chinczyka takie zwykłe,ze zbitego proszku to kuny poszłu kłaśc sie na tory. Ja tez kupuję takie proszkowe i póki co (tfutfu) nie mam już chleba,boczku w silniku ani pogryzionych osłon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są normalne kostki do WC,Jak weźmiesz do ręki to zobaczysz,że jedne mają konsystencję plasteliny,inne to po prostu zbity proszek. Do toalety lepsze sa plastelinowe,do auta proszkowe. Biorę siateczkę,taką w jakiej w marketach sprzedają warzywa,cebulę itp obieram kostkę z opakowania i wieszam w komorze silnika.Ja daję dwie po obu stronachjedna . I póki co koniec z kunami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.