Skocz do zawartości

Alkoholowy kącik KA


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 283
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jest whisky i whisky.
i jeszcze whiskey - amerykańska ;)

 

Co do kamieni, to średnio się sprawdzają. Nawet przy whisky on the rocks, słabo chłodzą jak dla mnie, nawet po 24h w zamrażarce. A w shaker'ze sobie już wgl ich nie wyobrażam :shock: Jeżeli nie chcecie lodu w trunku (bo rozwadnia), to polecam schłodzić szkło w lodówce bądź za pomocą lodu ( wrzucacie trzy kostki, trochę stopnieją, wylewacie do zlewu i gotowe). 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest whisky i whisky.
i jeszcze whiskey - amerykańska ;)

 

Co do kamieni, to średnio się sprawdzają. Nawet przy whisky on the rocks, słabo chłodzą jak dla mnie, nawet po 24h w zamrażarce. A w shaker'ze sobie już wgl ich nie wyobrażam :shock: Jeżeli nie chcecie lodu w trunku (bo rozwadnia), to polecam schłodzić szkło w lodówce bądź za pomocą lodu ( wrzucacie trzy kostki, trochę stopnieją, wylewacie do zlewu i gotowe). 8-)

Ja znam jeszcze jeden sposób na zimnego drinka , niekoniecznie whisky (bez rozwadniania) .

Zmrożone winogrona :good:

 

Ja w te święta pierwszy raz będę degustował chyba dobre ( na pewno drogie)whisky.

Ojciec znalazł portfel i w podzięce za znależne dostał coś takiego

<a href=83096eaf7e52e940med.jpg' alt='83096eaf7e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znam jeszcze jeden sposób na zimnego drinka , niekoniecznie whisky (bez rozwadniania) .

Zmrożone winogrona

 

Bardzo ciekawy sposób. :good: Zastanawia mnie tylko to, jak po roztopieniu będzie wyglądać taki owoc w drinku. Zazwyczaj rozmrożone owoce zamieniają sie w "ciapy". No i czy winogrono nie wpłynie na smak.

 

Co do whisky, nie jest złe. Jest to jak etykieta mówi SINGLE MALT, a więc ma bankowo cała mikstura 10 lat. W przypadku Blended Whisky 10 Y.O, wystarczy aby jeden z kilku składników miał 10 lat i do takowej się zalicza. ;)

 

Trudno będzie Ci się na początku do jej aromatu i smaku przyzwyczaić - ma 10 lat, będzie mocno trącić beczką, ale o to chodzi :) Na pierwszą porcyjkę rozrób z wodą i spróbuj :-]

 

 

Tak w ogóle Panie i Panowie, zapraszam do lektury : http://www.milerpije.pl/

 

Dużo recenzji różnych "łych" :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha i jeszcze jeden fajny numer. Jak imprezujecie gdzieś na działce itp bez dostępu do lodówki polecam podjechać do McDonalda po lód.

Wierzcie mi dostaniecie całą reklamówkę za free. Doradził mi tak znajomy kelner który pracuje w hotelu. Podobno zawsze tak robią jak im braknie.

Ja pierwszy raz myślałem ze to fake i trochę siara była jak mnie posłał ale o dziwo bez problemu , grzecznie otrzymałem całą reklamówkę.

Nawet chciałem dać piątaka ale pani kategorycznie odmówiła i życzyła udanej zabawy.

Nie ma nic gorszego jak ciepły drink i zimna kobieta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha i jeszcze jeden fajny numer. Jak imprezujecie gdzieś na działce itp bez dostępu do lodówki polecam podjechać do McDonalda po lód.

Wierzcie mi dostaniecie całą reklamówkę za free. Doradził mi tak znajomy kelner który pracuje w hotelu. Podobno zawsze tak robią jak im braknie.

Ja pierwszy raz myślałem ze to fake i trochę siara była jak mnie posłał ale o dziwo bez problemu , grzecznie otrzymałem całą reklamówkę.

Nawet chciałem dać piątaka ale pani kategorycznie odmówiła i życzyła udanej zabawy.

Nie ma nic gorszego jak ciepły drink i zimna kobieta :)

 

My na kursie barmańskim jak nie mieliśmy lodu, to braliśmy kilka lodówek turystycznych i heja na MC :mrgreen: nigdy problemów nie było :D A lód w nich stał kilka godzin jeszcze.

 

Taka rada, jeśli pakujecie lód do woreczków foliowych i wsadzacie do zamrażarki - dobrze jest polać go wpierw wodą mineralną, ponoć kostki się nie "przyczepiają do siebie".

 

pouse-caf_exannxs.jpg

 

Kto chętny na płonące pousse cafe ?

 

Od spodu :

 

-Syrop miętowy

- Syrop z Grenadyny

- Syrop Blue Curacao

- Bols Apricot Brandy

- Scotch Whisky

- Absynt

 

Jeżeli ktoś chętny zgłebić się w tajniki tego warstwowego trunku, to służę pomocą. ;)

 

P.S : Foto moje, autentyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAMIANe34, Znam, piłem właśnie te. Idzie wypić, ale nie przypadło mi do gustu. :-] Oczywiście, jest napewno szprycowane alkoholem o wyższym procencie, co z resztą czuć. :wallbash:

 

BTW. Trzeba w wakacje zorganizować lokalny zlocik, DAMIANe34 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

booohal, Johannes to takie bardzo poprawne piwko, niczego mu nie brakuje, ani niczego nie ma za dużo. Bardzo fajnie się je pije, a po kilku nagle pojawia się myśl: "cholera, które to już?" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.