Skocz do zawartości

Alkoholowy kącik KA


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 283
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie: domowy cydr!

 

Nie wiem jak to się produkuje, ale jakiś czas temu brat mnie poprosił żebym mu kupił 30 kartonów soku z biedronki. Dzisiaj podzielił się efektem swojej pracy. Smak raczej wytrawny, 4%, mega orzeźwienie, na lato ideał, można też do obiadu- albo zamiast "kompotu po schabowym z ziemniaczkami i kapustką", albo tam gdzie pasowałoby wino półwytrawne.

 

Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam domowy napój jabłkowy gazowany lekko alkoholizowany:Cydr/ Cider

 

Potrzebne produkty:

4 szt. 1 l soku jabłkowego bez cukru ( 4x1,97 zł)

drożdże winne tokay

8 łyżeczek cukru do dosypania w czasie butelkowania( 1 łyżeczka cukru na 0,5 l napoju)

 

Nastawiłam 24 maja 2012 r.( uwaga! Mocno fermentuje/pracuje z drożdżami na początku)

Butelkowałam 13 czerwca 2012r.

1-sza degustacja 18 czerwca 2012r.

Niektórzy zalecają picie po 1/2 roku, ale już teraz jest pyszny i orzeźwiający!

U mnie nie postoi!

Przepis z forum wedlinydomowe.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam gin z tonikiem, plus cytrynka/limonka no i lód. Najlepszy gin to nasz Lubuski lub Gordon`s, a tonik to tylko Kinley lub Schweppes, w każdym bądź razie z chininą, nie zapadniecie na malarię :)

 

 

potwierdzam i polecam :D :D :D a dla odmiany Mohito aby się nie nudzić dla orzeźwienia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grabek246, właśnie nalałem sobie 30ml whiskey i 100ml soku pomarańcznowego do szklanki bo mnie coś boli brzuch i tatuś zawsze mówił, że na takie bóle najlepsza jest wódka. Wobec tego stwierdzam: kwaskowatość soku pomaranczowego skutecznie zabiła niedoskonałości Blue Barrel :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Camel- napisał/a:

bo mnie coś boli brzuch i tatuś zawsze mówił, że na takie bóle najlepsza jest wódka

 

Ma rację :good: , a najlepsza jest seta z pieprzem :)

 

Mój ojciec też tak mówi, ostatnio mnie namawiał i dobrze, że nie wziąłem :P

 

Złapałem jelitówkę, akurat by pomogło :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepsza jest seta

 

Była kiedyś w Ti-Vi migawka ze 110 urodzin pewnego Obywatela. Wnukowie ze swoimi dziećmi i wnukami :D delegacja z ZUS-u i Rady Gminy itd. Dziadek kontaktowy, czerstwy i rześki, na pytanie o zdrowie i choroby stwierdził, że nigdy nie był w lekarza, a wszelkie dolegliwości załatwiał i załatwia szklaneczką wódki... :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była kiedyś w Ti-Vi migawka ze 110 urodzin pewnego Obywatela. Wnukowie ze swoimi dziećmi i wnukami :D delegacja z ZUS-u i Rady Gminy itd. Dziadek kontaktowy, czerstwy i rześki, na pytanie o zdrowie i choroby stwierdził, że nigdy nie był w lekarza, a wszelkie dolegliwości załatwiał i załatwia szklaneczką wódki... :kox:

Coś w tym jest :) Też najchętniej korzystam z lekarstw stoiska monopolowego a od 96r. ubiegłego stulecia jeszcze nie byłem na zwolnieniu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Co tu od prawie roku taka cisza? Sami abstynenci? :mrgreen: W sumie ja tez nie pamiętam kiedy miałem piwo w ręku :oops: Ale dzisiaj było zamówienie u mamusi na dwie Fortuny czarne. Super browar. Jeśli ktoś lubi słodycz i karmelek to polecam.

 

c0wi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piłem jeszcze niedawno o nazwie coś w stylu "Piwo na zimowe wieczory", ale nie pamiętam dokładnie. Też dosyć ciekawe, ale pod koniec już ledwo wchodziło, bo było strasznie słodkie i mdłe. Smak ogólnie fajny, ale przedobrzyli trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.