Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

Wewnętrzne plastiki umyte APC SG 1:10, wysmarowane PB NL. Po jakimś czasie osiada na tym kurz i teraz pytanie czym go przetrzeć, mokrą czy suchą MF, czy jeszcze inaczej? Może jest coś co bardziej odpycha kurz od NL?

 

Ja przecieram suchą fibrą, można też dusterem. Wydaje mi się,że przecieranie mokrą ścierką PB NL mogłoby spowodować powstanie mazów na plastikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A czemu mnie cytujesz? Przecież właśnie mi chodzi o to, że IPA to nie cleaner i służy do czego innego niż cleaner.

 

Dlatego,że dziwisz sie że ludzie kładą wosk na ipę.. Pytasz w czym jest lepsza od cleanera. Nie można ich wartościowac i porównywać. Nie napisałes niczego,co usprawiedliwiałoby Twoje pretensje,że jak piszesz leją litrami ipe,ciagle piszą o tej ipie. Dla mnie wosk położony na ipe zastosowaną po cleanerze lezy dłużej. Po raz kolejny o tym piszę. Może spróbuj takiego schematu.Nic nie tracisz a zyskasz doświadczenia. Mysle,że skoro Colli wytrzymał tyle w zimie to położony na ipe w chwili obecnej wytrzyma z powodzeniem do pierwszych przymrozków.Powtórzę. IPA po!!!!cleanerze a nie zamiast cleanera. I tyle mego udziału w tym wątku.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bieniek, można podgrzać trochę suszarką/opalarką i spróbować uformować trochę do pierwotnego stanu.

Na lederzentrum chyba widziałem filmik z takiej operacji.

 

[ Dodano: 21 Maj 2013, 21:08 ]

o, jest:

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... i7ZhmRr4eY

Wlasnie ogladam.

Ktos pezrabial temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dochodzi do tego, że DG#652 też sie przemywa ipą, co dla mnie jest bzdurą.

 

Dlatego,że ludzie nie rozumieja wielu rzeczy,nie chca czytac forum ze zrozumieniem,poczytaja dwa zdania i juz wiedza wszystko o detailingu. Mój kolega najpierw długo prosił by mu rozpisac kolejnośc środków jakie ma uzyc przy korekcji,potem o wykaz potrzebnych kosmetyków,potem pare godzin mu pokazywałem i wyjaśniałem zaniedbując swoje auto i nastepnego dnia kiedy juz sam zaczał działac przyszedł z pretensjami,że ten cały autodetailing to o kant dupy potłuc. Bo nic sie nie świeci,wszystko rozmazane,pobabrane.

Co sie okazało? najpierw połozył wosk,odczekał wypolerował a potem nałozył na to cleaner.

Ręce opadają. Tak więc nie jest winą preparatu że uzywaja go niezgodnie z przeznaczeniem.To wina uzytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A cleaner da taki efekt wykończeniowy jak pasta lekkościerna? Czy UC załatwi sprawę jakby 2w1?

 

Optymalnie było by gdybyś po UC przejechał jeszcze jakąś pastą finiszującą bo może zostawić Ci hologramy, polecam Ci Koch Chemie antihologram. Jeśli nie, to jakiś cleaner właśnie lekkościerny-ostatnio bardzo miło zaskoczył mnie cherry glaze :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Różnice:

- delikatnie mniej kopci

Na to polecam stosować półsyntetyczny olej silnikowy do dwusuwów jako dodatek do zwykłego ON.

A cleaner da taki efekt wykończeniowy jak pasta lekkościerna? Czy UC załatwi sprawę jakby 2w1?

 

Optymalnie było by gdybyś po UC przejechał jeszcze jakąś pastą finiszującą bo może zostawić Ci hologramy, polecam Ci Koch Chemie antihologram. Jeśli nie, to jakiś cleaner właśnie lekkościerny-ostatnio bardzo miło zaskoczył mnie cherry glaze :good:

Jestem w posiadaniu DG #652. Poza tym chcę też dokonać możliwie dużego cięcia kosztów i nie chcę dokupywać coraz to kolejnych produktów.

Pastę finishową posiadam - SSR 1, jakiś rok temu nabyłem jej niewielką ilość jako gratis do zakupów. Tylko że obecnie sprawia wrażenie już nieco zgęstniałej, mimo że była w zakręconej buteleczce.

Poza tym, czy na cleaner DG #652 podejdzie wosk Butter Wet Wax? Bo też czeka od zeszłego sezonu na aplikację po korekcie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to polecam stosować półsyntetyczny olej silnikowy do dwusuwów jako dodatek do zwykłego ON.

coś słyszałem, coś czytałem, ale jeszcze się nie zdecydowałem na dolewkę :o podobno dobrze wpływa tak na silniki jak i FAP, nawet gdzieś tu na forum było to opisywane, ale jakoś nie mogę się do tego przekonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odważyłbym się dolać tego, ze względu na CR

 

CRowi to nie przeszkadza, ja u siebie dodawałem do paliwa już różnych dodatków dobrych firm i nigdy problemów nie było. Teraz zastanawiam się nad czymś takim http://allegro.pl/kleen-flo-smar-do-die ... 58741.html

 

choć jeśli to co powyżej to to samo co to, to mogę brać i polecać w ciemno:

 

http://allegro.pl/kleen-flo-smar-do-die ... 59452.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to polecam stosować półsyntetyczny olej silnikowy do dwusuwów jako dodatek do zwykłego ON.

coś słyszałem, coś czytałem, ale jeszcze się nie zdecydowałem na dolewkę :o podobno dobrze wpływa tak na silniki jak i FAP, nawet gdzieś tu na forum było to opisywane, ale jakoś nie mogę się do tego przekonać.

 

Cały temat na ten temat :)

http://avensis.info/viewtopic.php?f=69&t=11501

 

Ja osobiście leję do diesla 2T z Lique Moly 1/250 i nie wiem czy efekt placebo ale wydaje mi się ze ciszej chodzi , mniej kopci i troszkę lepiej się zbiera. Tylu zwolenników co i przeciwników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na innym forum czytałem,że te wszystkie wynalazki typu Verva,Ultimate,V-Power itd,nie daja nic poza wzrostem EGT,do tego stopnia że kolesiowi limitzery obcinały moc do 280 koni,gdzie na normalnej ropie bez problemu zestroili go na 300

na Leonclubie też chłopaki piszą,że tdi na pompowtryskach tez nie lubia tego paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja leje Liqui Moly 1052 od 8 miesięcy i jest si. Pompa pracuje ciszej. Ponoć pomaga on CR więc nie ma się czego bać escimo :D Dolewam w stosunku 1:200. Ktoś już tu wrzucił główny wątek o dodatkach od 2 suwów z forum avensis.

Tak czy inaczej nic złego nie zaobserwowałem do tej pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja co prawda nie mam diesla CR ale zwykły fordowski TDDI, i za radą uznanego mechanika z naszego forum focusów doelwam to:

 

http://sklep.millersoils.pl/premium-do- ... 500ml.html

 

tez w sumie nie wiem czy to nie placebo ale chodzi mi to padło troche lepiej ;) w sumie szłoby zrobić kombo i lać i 2T i millersa eco max, ale boje sie ze to za duzo bedzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.