Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
Kupiłem sobie nowego Flaffy Dryer ale zapomniałem ,że przy pierwszym praniu strasznie farbuje. Teraz np pad żółty 3M zlevelował mi na kolor niebieski. :cry: Macie jakie sposoby jak to odbarwić ?

 

Zmiana koloru nie wpływa na właściwości pada - bez stresu ;)

Musisz tylko pamiętać, ze Twój niebieski 3M to tak naprawd żółty 3M :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

IPĘ używasz przy korekcie, żeby usunąć reszty pasty polerskiej więc w jaką zasadność miałoby tutaj?

 

pre wash -> płukanie -> mycie na dwa wiadra -> płukanie -> dekontaminacja (prickbort, ironx, glinka) -> płukanie -> wycieranie -> cleaner za pomocą aplikatora -> spolerowanie go fibrą -> wosk za pomocą aplikatora -> spolerowanie go fibrą

 

następnie co mycie, a dokładniej po nim, po wytarciu bierzesz QD robisz psik i rozprowadzasz fibrą do spolerowania.

 

do tego szyby i detale. I już masz zajeee ładnie wyglądające auto. Do tego 1 lub 2 razy w roku korekta mechaniczna (zależy od stanu lakieru) i co zmianę kół czyścił syf spod nadkoli.

 

Do tego co tydzień czyścisz wnętrze a co 4-6 miesięcy pierzesz ekstrakcyjnie. I czyścisz i zabezpieczasz skórę (czas zależy od środka konserwującego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co najlepiej położyć pod MEGUIARS GOLD CLASS WAX CARNAUBA PLUS ? :o Dostałem takie cudo w prezencie i nie wiem czego użyć jako cleaner/podkład.

 

Pozdr

 

ze stajni MEGUIARS to MEGUIAR'S ULTIMATE POLISH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IPĘ używasz przy korekcie, żeby usunąć reszty pasty polerskiej więc w jaką zasadność miałoby tutaj?

 

 

 

Zasadność wynikająca z praktyki wielu ludzi. Dotyczy to Colli 476. Sam to wypróbowałem w zimie. Po korekcie -IPA,cleaner,nastepnie zmycie go IPĄ i na goły,odtłuszczony lakier Colli. Siedział od października do marca i zszedł dopiero po Ludwiku. W poprzednich sezonach zimowych kiedy kładłem go na cleanery Lusso i Vanillę Hand Glaze siedział znacznie krócej. Tak więc jesli chodzi o Collinite 476 jest to zasadne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Co wszyscy z tą IPĄ się uwzięli. Bez IPY.

 

Nie uwzieli, tylko pod twory sealantowo-woskowe - FK1000 czy wlasnie Colli lepiej zmyc cleaner ipa by zostawic powierzchnie oczyszczona i jalowa. Przedluza to wtedy znaczaco okres ochrony lakieru auta.

Rozwiazanie to zostalo przetestowane przez wielu uzytkownikow forum i zdanie pokrywa sie.

 

Bo rozumiem, ze oczywiscie testowales obydwa rozwiazania i stad polecasz nie stosowanie ipy przed Collim? Siedzial dluzej jak bez ipy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy aplikator gąbkowy bilt hamber można myć po woskowaniu lub po BH za pomocą wody z szarym mydłem tak by nadawał sie do ponownego użycia? czym myjecie swoje aplikatory?

chodzi mi o domowy sposób ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy aplikator gąbkowy bilt hamber można myć po woskowaniu lub po BH za pomocą wody z szarym mydłem tak by nadawał sie do ponownego użycia? czym myjecie swoje aplikatory?

chodzi mi o domowy sposób ;)

jelen.png.f329619e7062f06775ce6b4b60cbb87f.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wszyscy z tą IPĄ się uwzięli. Bez IPY.

 

Nie uwzieli, tylko pod twory sealantowo-woskowe - FK1000 czy wlasnie Colli lepiej zmyc cleaner IPA by zostawic powierzchnie oczyszczona i jalowa. Przedluza to wtedy znaczaco okres ochrony lakieru auta.

Rozwiazanie to zostalo przetestowane przez wielu uzytkownikow forum i zdanie pokrywa sie.

 

Bo rozumiem, ze oczywiscie testowales obydwa rozwiazania i stad polecasz nie stosowanie ipy przed Collim? Siedzial dluzej jak bez ipy?

 

Dochodzi do tego, że DG#652 też sie przemywa ipą, co dla mnie jest bzdurą. Zamiast mycie IPĄ, uważam, że warto polecać cleanery typowo sealantowe. Jest ich kilka na rynku. Sam posiadam trzy i każdy z nich świetnie współgra z najbardziej pospolitym sealantem czyli FK 1000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IPĘ używasz przy korekcie, żeby usunąć reszty pasty polerskiej więc w jaką zasadność miałoby tutaj?

 

 

 

Zasadność wynikająca z praktyki wielu ludzi. Dotyczy to Colli 476. Sam to wypróbowałem w zimie. Po korekcie -IPA,cleaner,nastepnie zmycie go IPĄ i na goły,odtłuszczony lakier Colli. Siedział od października do marca i zszedł dopiero po Ludwiku. W poprzednich sezonach zimowych kiedy kładłem go na cleanery Lusso i Vanillę Hand Glaze siedział znacznie krócej. Tak więc jesli chodzi o Collinite 476 jest to zasadne.

 

I właśnie stąd potem milion razy w pytaniach i zestawach jest napisane: cleaner - IPA

Każdy patrzy cena IPA a cena cleaner to wybiera IPA.

Wg mnie zawsze było tak, że IPA była używana tylko i wyłącznie w trakcie korekty do inspekcji i czyszczenia reszty pasty. A pod wosk szedł cleaner. Zawsze tak robiłem i nigdy nie narzekałem. Zwłaszcza przy colli 476. A coraz częściej widzę, że wszyscy leją tę IPE litrami. Skoro jest o tyle lepsza od cleanerów to ja też chciałbym się dokształcić i z chęcią poczytam te testy z forum tylko nie mogę znaleźć.

Wiadomo ile osób tyle sposobów, EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiemy sie. Na tym Forum oraz na forach zagranicznych fachowcy spostrzegli,że Colli 476 dłużej się trzyma w zimie położony na gołym lakierze. I ja-wzorem ludzi z którzy to stosują równiez po raz pierwszy tej zimy to zastosowałem i okazło sie to byc parawdą. Ale powtarzam. Dotyczy to Colli,praktykowane w okresie zimowym gdzie wygląd ma mniejsze znaczenie. Nie napisałem,że to praktyka która powinna byc stosowana zawsze i wszedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.