Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

ok , jak szaleć to szaleć - szampan dopisany do listy :) . No i jeszcze plastiki zewnętrzne oraz oponki nowo zakupione dostaną CG Natural Shine Dressing , a do środka zapodam AG Interior Shampoo.

 

wojtassss , te "swirle" , to chodzi o wtrącenia metaliczne ? może głupie pytanie , ale jeszcze nie jestem obeznany w slangu :dontknow:

 

CG Natural Shine Dressing spłynie z plastików i opon prawie od razu. We wnętrzu wyczyść AG Interior Shampoo i potem nałóż na plastiki CG Natural Shine Dressing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

1. Jakie dwa roztwory Surfexa byłyby najczęściej używane?

Chcę wlać na stałe do butelek z atomizerem - jeden do lekkich zabrudzeń, do wnętrz; drugi do większego syfu np w komorze silnika.

 

2. Który z nich stosować do mycia opon przed nałożeniem dressingu? Ten słabszy czy jeszcze trzeci pośredni? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

 

Zakupilem glinke, dodo juice lite prime, colli 476s, IPA i szampon zamiast gold class meguiars byl tylko wash & wax.

 

Pierwsze pytanie w jakiej kolejnosci wszystko robić.

1. Mycie auta i osuszanie

2. Usuwanie smoly prickbortem?

3. glinkowanie

4. IPA (pomijam)

5. dodo juice lite prime

6. colli 476s

 

Czy to dobra kolejność?

W jakim kroku mogłbym stosować IPA jeśli jest wogóle sens (2 letnie auto - lakier dość sliski po zwyklym myciu, jakies mikroryski się znajda ale to nie jakies ostre swirle)

Nie wiem czy IPA przed cleanerem (dodo) tak jak wpisane czy tuż przed woskowaniem?

 

I najwazniejsze czy ten wash & wax meguiars nie bedzie usuwal wosku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jakie dwa roztwory Surfexa byłyby najczęściej używane?

Chcę wlać na stałe do butelek z atomizerem - jeden do lekkich zabrudzeń, do wnętrz; drugi do większego syfu np w komorze silnika.

 

2. Który z nich stosować do mycia opon przed nałożeniem dressingu? Ten słabszy czy jeszcze trzeci pośredni? :)

 

1. Ja zrobiłem sobie Gul Javela (moc podobna do Sufrexa):

-1:4 z dodatkiem Magi foam aby ładniej pieniło (koła, nadkola, progi etc.)

-1:10 do reszty.

Mniejsze stężenia jak dla mnie bez sensu, mam wrażenie że "don't work" :P

 

2. Mocniejszy. Na oponach masz dużo syfu z klocków, błota, asfaltu etc..

 

[ Dodano: 17 Maj 2013, 09:40 ]

Mam pytanie.

 

Zakupilem glinke, dodo juice lite prime, Colli 476s, IPA i szampon zamiast gold class meguiars byl tylko wash & wax.

 

Pierwsze pytanie w jakiej kolejnosci wszystko robić.

1. Mycie auta i osuszanie

2. Usuwanie smoly prickbortem?

3. glinkowanie

4. IPA (pomijam)

5. dodo juice lite prime

6. Colli 476s

 

Czy to dobra kolejność?

W jakim kroku mogłbym stosować IPA jeśli jest wogóle sens (2 letnie auto - lakier dość sliski po zwyklym myciu, jakies mikroryski się znajda ale to nie jakies ostre swirle)

Nie wiem czy IPA przed cleanerem (dodo) tak jak wpisane czy tuż przed woskowaniem?

 

I najwazniejsze czy ten wash & wax meguiars nie bedzie usuwal wosku :)

 

Kolejność taka sobie. Zrób po bożemu, będzie i szybciej i lepiej.

1. Usuwanie smoly prickbortem?

2. Mycie auta

3. glinkowanie

4. Mycie

5. Osuszanie

6. dodo juice lite prime

4. IPA (pomijam)

7. Colli 476s

 

Pod Coli IPA ma pewien sens. Podobno 476s lubi odtłuszczone powierzchnie. Ale nie jest to obowiązek.

 

I najwazniejsze czy ten wash & wax meguiars nie bedzie usuwal wosku :)

-W teorii co najwyżej go delikatnie uzupełni. Ale pewnie niezauważalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

[ Dodano: 17 Maj 2013, 09:40 ]

 

Kolejność taka sobie. Zrób po bożemu, będzie i szybciej i lepiej.

1. Usuwanie smoly prickbortem?

2. Mycie auta

3. glinkowanie

4. Mycie

5. Osuszanie

6. dodo juice lite prime

4. IPA (pomijam)

7. Colli 476s

 

Pod Coli IPA ma pewien sens. Podobno 476s lubi odtłuszczone powierzchnie. Ale nie jest to obowiązek.

 

I najwazniejsze czy ten wash & wax meguiars nie bedzie usuwal wosku :)

-W teorii co najwyżej go delikatnie uzupełni. Ale pewnie niezauważalnie.

 

Zatem IPA za pierwszym razem pominę (za duzo roboty).

 

Mycie po glinkowaniu musi byc jakoś bardzo dokladne? (samochod juz bedzie czysty) - wystarczy splukac myjka cisnieniowa albo myjka + piana i splukac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok , jak szaleć to szaleć - szampan dopisany do listy :) . No i jeszcze plastiki zewnętrzne oraz oponki nowo zakupione dostaną CG Natural Shine Dressing , a do środka zapodam AG Interior Shampoo.

 

wojtassss , te "swirle" , to chodzi o wtrącenia metaliczne ? może głupie pytanie , ale jeszcze nie jestem obeznany w slangu :dontknow:

 

CG Natural Shine Dressing spłynie z plastików i opon prawie od razu. We wnętrzu wyczyść AG Interior Shampoo i potem nałóż na plastiki CG Natural Shine Dressing

 

...skoro tak , to może zamiast CG na zewnątrz , dać ten specyfik - AUTOGLYM

 

BUMPER CARE 325M . Miał ktoś z nim jakieś doświadczenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie (jeżeli tu są) proszę o prostą pomoc. Testuję nowy wosk, a dopiero zaczynam przygodę z detailingiem.

Proszę o ocenę działania wosku, czy kropelki sa wporządku :) Wosk kładziony jedynie na umytą powierzchnię.

 

dscf0016o.jpg

dscf0015gi.jpg

dscf0014z.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko. Czy po AF Tripple można bezpośrednio nakładać wosk (w moim przypadku FK P1000). Lepiej było odczekać te kilka godzin, nie spadnie trwałość FK?? Nie miałem pod ręką typowego cleaner'a dlatego Tripple poszedł w ruch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.