Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Stosowal juz ktos tzw fabric protectory? Np Nielsena. Pytam bo wypralem pokrowce i chcialbym je czyms zabezpieczyc, boje sie jednak ze material przestanie byc "oddychajacy" tzn bede siedzial jak na worku foliowym i tylko plywal w gorace dni na prawo i lewo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faraon3021, Mi w poprzednim aucie lód rozwalił czujnik. Miałem lekko uwaloną uszczelkę przy czujniku, podeszła woda + mróz i zonk - czujnik ciągle wskazywał przeszkodę. Akurat pracuje w salonie i czasami zdarzają się klienci z tym problem - głównie z czujnikami dokładanymi (fabryczne są jakieś mocniejsze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj robiłem korektę lakieru na dachu mojego granatowego forda.

FC500 na białym, IP2000 na pomarańczowym, FF3000 na żółtym :ad:

Po całym zabiegu w wielu miejscach widać rysy które nie zostały usunięte:

Obrazek

co ogólnie jest mocno rozczarowujące, bo się człowiek namęczy, a i tak takie zonki zostają :cry:

 

Tak czy siak - czy dobrym pomysłem będzie zakup koreczka oraz płatków 1500 i 2500?

 

Rozumiem, że najpierw pójdzie 1500 wzdłuż rys, a potem 2500 w poprzek. Płatki będą moczone w wodzie na 30 minut przed operacją. Po ręcznej robocie znowu pójdzie cały zestaw past i padów.

Dobrze planuje czy gdzieś głupotę walnąłem? ;)

 

1500 będzie raczej za mocny .

Na twoim miejscu użyłbym papierków 2000 i 2500, dłużej się pobawisz ale szkód nie narobisz . Taką kombinacją kiedyś zrobiłem takie coś :

 

dsc049313.jpg

dsc04931kz.jpg

dsc05427a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yasiek, czujniki sa fabryczne.

Jedyne co udalo mi sie wykopac w necie, to to ze w Mercedesach maja sklonnosci do gnicia, i lapia bledy.Pada jeden a przestaje dzialc i przod i tyl. :wallbash:

Nic o problemach zwiazanych z myciem, woskowaniem, powlokami czy podobnymi historiami :dontknow:

Czy sa wrazliwe na cisnienie wody, tarcie MF, polerowanie czy co tam im jeszcze moze im sie przytrafic w czasie zabiegow kosmetycznych ??? :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zakupiłem ostatnio na aledrogo APC autoglym-a, preparat dotarł w opakowaniu zastępczym(rozlewany z dużych pojemników).

Środek pachnie identycznie jak hydro-woski których używałem, zastanawiam się czy Sprzedawca nie pomylił się podczas rozlewania. Czy któryś z Szanownych Kolegów może rozwiać moje wątpliwości i "poniuchać' swojego apc autoglym-a? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu odkładasz ten aplikator do tego celu i tyle

 

+1 :good:

 

Dodatkowo, ja zamykam takie aplikatory w woreczkach strunowych, (możesz też spróbować, będzie go mniej czuć) a na woreczkach podpisuje do czego jest.

 

Wiesz: starość, to i pamięć już nie ta :-]:kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

g.pajak, sposób ok zawsze trochę danego środka zostaje na aplikatorze a piorąc usuwamy go. Bez prania jest bardziej ekonomicznie ;) Ale uwaga co za środek. Kiedyś aplikator z MF po użyciu Leather Cream z AG zamknąłem do takiego woreczka. Po tygodniu wyszła mi pleśń na nim :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

g.pajak, sposób ok zawsze trochę danego środka zostaje na aplikatorze a piorąc usuwamy go

...trochę nie zrozumiałeś, albo ja się niejasno wyraziłem :dontknow: : ja zawszę piorę aplikator, suszę, a dopiero potem do woreczka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym nakładacie woski w postaci gęstego mleczka ? Bo ogólnie mam problemy z aplikacją, tym bardziej, że auto białe i nigdy nie wiem ile i gdzie przesmarować i zawsze wydaje mi się, żę aplikator już "pusty".. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym nakładacie woski w postaci mleczka ? Bo ogólnie mam problemy z aplikacją, tym bardziej, że auto białe i nigdy nie wiem ile i gdzie przesmarować i zawsze wydaje mi się, żę aplikator już "pusty".. :o

Ja normalnym aplikatorem do wosku, słoneczkiem. Jak słabo widzisz, to proponuję robić to pod halogenem, ułatwia to sprawę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię zakupy i zastanawiam się czy kliknąć Zaino Z8. Poszukuję QD który pogłębi efekt łetluka :P

Brać WWL Jin czy jakiś inny ręcznik będzie odpowiedniejszy do polerowania wosku i pracy z QD ? Oczywiście w podobnej cenie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podskakiwania piór wycieraczek?

 

Niekoniecznie to wina NW....zużycie piór (nie tylko guma, ale też "stelaż") i złe ustawienie ramion....

 

0001QJY3Y8CYUFJI-C116.jpg

 

jak tu się ma gtechniq do tego?

 

Poza tematem piór, tak ogólnie - jeśli nie używałeś do tej pory, to polecam spróbować..."zapomnisz" o innych produktach :-]8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie, nakładałem wosk FK1000hp, nie było to prawidłowe nakładanie, ponieważ za szybko spolerowałem, ale przejdźmy do rzeczy. Samochód był zakurzony dosyć znacznie i zaczął padać deszcz i kropelki wyszły hm... No nie za ciekawe po prostu rozjechane, itp. To wina kurzu czy tego, że za szybko spolerowałem wosk ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.