Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

FINISH KARE 215 One Step Cleaner & Sealant

 

 

Na forum spotkałem się z tylko jedną opinią o tym produkcie. Miał go ktoś w ręku jeszcze ? Ma służyć jako cleaner pod syntetyki, pewnie i tak IPA będę jeszcze po nim robił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku chciałbym poprosić o wyrozumiałość ze względu na niski staż detailingowy;) W wielu waszych relacjach widzę, że robicie domieszki płynu do naczyń(ludwika) do szamponu lub apc/aktywnej piany. Co daje dokładnie ten zabieg? Kiedy z tego korzystać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyn do naczyń usuwa, lub znacząco osłabia wosk. Stosuje się go najczęsciej, gdy wosk jest już słabiutki w celu wymycia reszty i przygotować lakier pod nową warstwę. Dzieję się tak, ponieważ ludwik ma inne niż obojętne pH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku chciałbym poprosić o wyrozumiałość ze względu na niski staż detailingowy;) W wielu waszych relacjach widzę, że robicie domieszki płynu do naczyń(ludwika) do szamponu lub apc/aktywnej piany. Co daje dokładnie ten zabieg? Kiedy z tego korzystać?

 

 

tutaj sobie poczytaj :)

 

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... c&start=15

2 strona tematu i odp na moje pytanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mati373737, co za bzdury :zly::!: Ludwik ma pH 5-8,5 a nowe płyny mają Ph obojętne. Jak zmywasz naczynia to w większości ręcznie, więc jakby był zasadowy lub kwasowy to wiesz co by miała Twoja mama z dłońmi?

 

sensei123, płynu do mycia naczyń używa się głównie po korekcie w celu odtłuszczenia i wymycia past. Jeśli dodasz go do zwykłego mycia zobaczysz ile rysek wyjdzie na lakierze ;) do odszczurzania też można go dodać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie. Wiem, że na temat SRP było już chyba wszystko ale na te pytanie odpowiedzi nie znalazłem.

Czy jest szansa aby środkiem SRP + polerka typu DA (vander, gąbki dołączone do polerki, ew. jakieś niby-futro) wyprowadzić rysy po papierze wodnym 2500? Miałoby to mieć miejsce na małej powierzchni po maskowaniu głębszej rysy w A6C6.

 

Przy okazji drugie pytanie: czy SRP wykończy po matowaniu reflektorów papierami do 2500?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukając szybko na necie

http://temachem.sklep.pl/opis/2313474/a ... 500ml.html

 

to z tego co piszą to raczej tym zmatowień po papierze nie usuniesz, znaczy może i usuniesz ale po dobrym wymyciu ipą zaraz wyjdą spowrotem :P

 

 

Pytanie z innej beczki, Jak podczas korekty zajmujecie się wnękami w drzwiach, klpie bagażnika itd ?

wymyć APC mogę ale potem tego raczej z karchera nie potraktuję bo będę miał wszędzie wodę w aucie .......

czy po wymyciu ipa i jakiś wosk w stylu sonax BSD ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to z tego co piszą to raczej tym zmatowień po papierze nie usuniesz

 

Dzięki za odpowiedź. Tak jak myślałem, ale wolałem się upewnić bo na ten moment pod ręką tylko SRP, możliwość zrobienia tego jest tylko jutro bo auto nie moje a na miejscu w Świnoujściu nie ma szans nic wartego uwagi kupić :( No trudno to nie ruszamy tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie korekty czarnego lakieru w Alfie 159 i pojawił mi się niemały problem. Robiłem pierwszy etap Menzerną 400 na białym padzie a drugi Kochem Antihologramem na żółtym lub czarnym. Do momentu dopóki wymywałem pasty IPĄ wszystko wyglądało naprawdę dobrze, rysy były ładnie wycinane, hologramy pięknie ginęły. Ogólnie zostały tylko grube głębokie rysy które odpuszczałem. W momencie gdy skończyła się IPA i ratowałem się zmywaczem silikonowym wyszła po prostu masakra. Pojawiły się duże ilości rys pod rożnymi kątami, których za piernika nie mogę usunąć. Była próba Menzerny 2500 na pomarańczowym padzie i na to finish ale efekt ten sam. Jakieś sugestie? Bo po ponad 30 godzinach pracy łapy lekko opadły nie wspominając o zapale :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było futro próbowane również, ogólnie Alfa ma miękki lakier i do momentu wymywania zmywaczem praca była naprawdę bardzo przyjemna. Teraz nie wiem czy te rysy były wcześniej ale niewidoczne, czy też sam ich w jakiś sposób narobiłem. Bo te które były zaraz po myciu auta prawie wszystkie pięknie wycięło a lakier jest gładziutki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie ;)

 

Zastanawiam się, czy ma sens robić teraz polerke przed zimą, czy wystarczy sama Glinka + wosk w celu zabezpieczenia lakieru, a po zimie powtórka, tyle że polerka przed woskiem? ;)

 

Za rok też jest zima, za dwa lata to samo... tak w kółko będziesz odkładał? Masz możliwość to rób teraz. Zimą auto też się może dobrze prezentować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimą auto też się może dobrze prezentować.

:good:

marstyle, jak masz czas to zrób korektę teraz a po zimię jakiś finish i git będzie, ja sam od prawie 2 lat odkładam korektę bo zawsze brak czasu lub przesuwam na inny termin i wtedy coś innego wyskakuje do zrobienia :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie powiedzcie mi bo nie mogę się doczytać czy APC zjada twardy wosk (np. colli 476, FK, DG 111) ??

Ogólnie zamierzam kupić pianownicę prawdopodobnie Epoca 2L i tu nasuwa się kolejne pytanie Piana dużo czytałem i nie ma jednoznacznej odpowiedzi jaką aktywną pianę wybrać ale moje typy to:

- Espuma Active

- VALETpro ADVANCED NEUTRAL SNOW FOAM

- K2 Bora / K2 Active Foam- najtańsze opcje - czy są skuteczne bo jeśli tak to po co przepłacać ?

- Shiny Garage neutral fruit snow foam

- VALETpro SNOW FOAM COMBO 2 (nie doczytałem czy jest bezpieczne dla wosku....??)

 

Ma domywać bardzo dobrze(często myje auto) bez ruszania wosku nie tak bardzo chodzi o pianę... - która opcja najlepsza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.