Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dzisiaj bądź jutro pierwszy raz będę używał cleanera HDC, zawsze cleaner nakładałem maszyną, czy mogę tak samo postępować z HDC ? Na jakich obrotach pracować i jaką powierzchnię robić na raz ? Np. dach dzielić na 4 części ?

 

HDC możesz pracować na miękkim padzie z DA. Pracujesz na 2-3 biegu - generalnie powinno się tym cleanerem pracować na niskich obrotach. Przed rozpoczęciem pracy dobrze jest pad zwilżyć wodą - HDC (przynajmniej u mnie, w wyższych temperaturach otoczenia) szybko wysycha, a najlepiej jest pracować tym cleanerem tak, aby pokryć powierzchnię jak najcieńszą jego warstwą i dobrze go wypracować (praktycznie do jego zniknięcia). Dlatego lepiej pracować na niewielkich powierzchniach - w zależności od nastroju i czasu, np. maskę Octavii "dzielę" na 2, lub 4 części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed rozpoczęciem pracy dobrze jest pad zwilżyć wodą - HDC (przynajmniej u mnie, w wyższych temperaturach otoczenia) szybko wysycha, a najlepiej jest pracować tym cleanerem tak, aby pokryć powierzchnię jak najcieńszą jego warstwą i dobrze go wypracować (praktycznie do jego zniknięcia). Dlatego lepiej pracować na niewielkich powierzchniach - w zależności od nastroju i czasu, np. maskę Octavii "dzielę" na 2, lub 4 części.

 

żadnej wody, po prostu pracuj na mniejszych fragmentach i mniej środka to nie będzie nic zasychać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciąż nie znalazłem na forum odpowiedzi na męczące mnie pytania, więc liczę na pomoc. :)

1. Jeżeli chodzi o stosowanie APC przy zakamarkach, a także wnętrzu. Przeczytałem, że specjale pędzelki mają plastikową obwódkę, podczas gdy te do malowania ścian mają metalową, co może być niebezpieczne dla lakieru. Zauważyłem, że wiele z Was owija ten metal taśmą izolacyjną. W związku z tym moje pytanie dotyczy tego, czy taki pędzelek do ścian owinięty taśmą spełni swoje zadanie w takim samym stopniu, jak specjalny pędzelek? Czy włoskami też się różnią?

2. Stosowanie APC we wnętrzu. Wszyscy wPSB przy relacjach dotyczących wnętrza wrzucacie fotki podczas pędzelkowania np. elementów wykładziny we wnętrzu. Następne zdjęcie zwykle ukazuje już wyczyszczoną powierzchnię. W związku z tym moje pytanie dotyczy wymycia APC wraz z brudem. Bo zarówno na zewnątrz, jak i w komorze silnika możemy zmyć APC strumieniem wody. A we wnętrzu? Ściereczką, czy inaczej?

3. Ptasie odchody na lakierze. Wiem, że są specjale środki do usuwania tego, ale czy z równym powodzeniem stosować można także środek do usuwania owadów i smoły, czy raczej używać specjalny środek do ptasich odchodów?

 

Z góry dzięki wielkie za pomoc. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Możesz używać dowolnych pędzelków z marketu budowlanego, ważne tylko by owinąć taśmą elementy metalowe. Włosie jest raczej identyczne.

 

2. APC z brudem wymywasz mokrą mikrofibrą, którą płuczesz w wiaderku z czystą wodą, a potem wycierasz jeszcze wszystko suchą szmatką - i gotowe.

 

3. Do ptasiego łajna najlepszy jest oprysk ostatnim programem na myjce bezdotykowej.. a jak nie chcesz chlapać całego auta, to zmywasz to jakimś Quick Detailerem. Innych środków się do tego nie używa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kasę na maszynę ale nie mam warunków do jej używania. Miałem już zakupić ale polerowanie na podwórku z piachem + wiatr, deszcze, słońce, sąsiad ciągle jeździ i kurzy, zaraz inni się zlecą, że im hałasuje, obok mieszkania rosną jeszcze na dodatek lipy :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem ludzi którzy poświęcają czas aby napisać posta typu: poszukaj na forum, było itp. Jak już piszecie to moglibyscie napisać już to rozwiązanie... Ja kolego do tym typu opony i dywaniki gumowe używam pasty do butów:-D naprawde daje świetne wykończenie i długotrwałe

 

UWAGA! Ten post został nagrodzony ostrzeżeniem! :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem ludzi którzy poświęcają czas aby napisać posta typu: poszukaj na forum, było itp. Jak już piszecie to moglibyscie napisać już to rozwiązanie... Ja kolego do tym typu opony i dywaniki gumowe używam pasty do butów:-D naprawde daje świetne wykończenie i długotrwałe

Ja polecam kujawskim posmarować :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.