Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Czy można nakładać samo SRP co miesiąc zaczynając od kwietnia-maja kończąc na wrześniu-październiku (tutaj już zabezpieczenie woskiem albo PNS po SRP). Chodzi mi o to czy nie za bardzo będę ścierał lakier, co prawda czytałem na DW, że SRP ma cięcie w skali od 0 do 10 - "0,5-1" ale mam i tak wątpliwości i oczywiście sporo rys 8-) . Czy lepiej może na początku czyli kwiecień-maj SRP a następnie co miesiąc politurę a wrzesień-październik SRP + wosk albo PNS. Zależy mi na szybkiej aplikacji ręcznej a z SRP pracuje mi się super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dunga ok dzięki.

 

Która opcja byłaby najlepsza, zależy mi na szybkiej aplikacji, maskowaniu rys, aby ładnie kropelkował itd.

 

1. Kwiecień-Maj SRP i co miesiąc do Września-Października powtórka a we Wrześniu bądź Październiku SRP + PNS (już posiadam).

2. Kwieceń-Maj SRP, następnie po myciu co miesiąc QD BSD (posiadam) a co dwa SRP, Wrzesień-Październik SRP + PNS.

3. Kwieceń-Maj SRP + Politura Chemical Guys Butter Wet Wax (posiadam) odnawiana co miesiąc do Września-Października po umyciu autka a Wrzesień-Październik SRP + PNS.

 

Co ile myć używacie IronXa aplikując na całe autko ? Czy może po całej dekontaminacji, później jedynie spryskiwać co jakiś czas doły drzwi, przedni zderzak, maskę, tylny zderzak, klapę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy autofinese finale można zastosować na położony wcześniej soft99fusso coat?

 

Można, a dlaczego nie? Na pewno się nie pogryzą ;) Chyba, że Fusso położony przed chwilą, wtedy nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dressingu opon Sonax xtreme żel do nabłyszczania opon 250 ml za 25 zł czy 500ml nielsen brillance za te same kwotę? Co będzie lepszym rozwiązaniem? Zależy mi na efekcie mokrej opony. Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedz

 

Nie znam tego Sonaxa ale z tanich środków do opon warty uwagi jest K2 Bold. IMHO nie gorszy od Nielsen Brillance.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

mam listwy progowe beżowe, które doprowadzam do ładu. Używałem Bilt Hamber Surfex HD, najpierw 1:10 i pędzelkowanie, osiągnąłem tylko efekt delikatnego mycia, więc użyłem stężonego Surfexa i pędzelkowania, efekt zdecydowanie lepszy, ale ja chcę lepiej. Listwy są porysowane, w rysach siedzi czarny brud. Jak do tego podejść? Jutro będę miał Devila, tylko czy nie będzie on za mocny?

Macie jakieś doświadczenia w tej kwestii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie potrzebuje pomocy, dziś po umyciu auta po ponad miesiącu zauważyłem że całe auto mam w maleńkich szarych kropkach, są wszedzie, jak się przejedzie ręką po aucie czuć że są na każdym elemencie :shock: próbowałem to potraktować cleanerem DJ Microprime ale zeszło może 5 % reszta siedzi na lakierze jak zła. Jak wezmę paznokciem to to schodzi, ale nie wyobrażam sobie skrobać teraz całego auta. Może sprobowac jakiegoś środka do usuwania smoły ? co radzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
nie, troche się boje jej uzywać, nią łatwo jest uszkodzić delikatny lakier, w dodatku jak ten syf sie dostanie pod glinke to na bank porobie jakieś hologramy albo rysy

 

Ponad 150 godzin na forum i takie teksty... :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nowy lakier, nie używalem nigdy wczesniej glinki bo nie było potrzeby stąd obawy. w dodatku na lakierze mam tysiące twardych kropek i nie mam pojęcia co z tego wyjdzie, a nie mam zamiaru sie uczyć na prawie nowym lakierze auta za 140 koła. Ja mam świadomość że umiejętne posługiwanie się glinka nie zaszkodzi aczkolwiek jak ktoś jej nie miał w ręcach wcześniej to róznie to może wyglądać na koniec, w dodatku że lakier mam taki że rysuje się od patrzenia na niego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.