Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

mam problem z polerowaniem kloszy lamp przednich, kiedyś przeleciałem papierkami 1500 i 2500 potem UC i było nawet fajnie, dzisiaj że mamy deszczowe dni postanowiłem doprowadzić je do stanu prawie nowego więc w ruch poszły papierki - 500,1000,1500,2500

potem UC no i zdziwko bo klosze są całe w świrlach, przeleciałem więc jeszcze raz 1000,1500,2500 no dalej to samo ..... o co kaman ?? ktoś coś poradzi ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

t.grychnik, mam wyjątkowo kiepskie wspomnienia z docierania Achillesa :/ - sprzedałem go dawno temu i nie planuję nigdy więcej kupić.

 

Spróbuj którejś ze spawdzonych teorii na temat kładzenia Coli i jemu podobnych:

- połóż go na goły lakier (przygotowany, przetarty IPĄ)

- użyj jakiegoś łatwego w użyciu i sprawdzonego cleanera jak np Dodo, wytrzyj go IPĄ i kładź wosk

- kup cleaner dedykowany do sealantów jak np: Auto Finesse Tough Prep Pre Sealant Cleaner i na to jedź z woskiem

 

Zobacz która opcja najbardziej Ci podchodzi - jak trzyma się wosk, jak to wygląda i jak przyciąga kurz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem w krótkich pytaniach, ani na forum, czym można zabezpieczyć kanapę w motocyklu, ale nie chciał bym po niej jeździć i brudzić spodni na tyłku, oczywiście nie jest to skóra tylko jakiś chropowaty sztuczny twór, bo nie mam pojęcia do czego to zaliczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki filc do polerowania szyby tlenkiem ceru ?? może ktoś coś konkretnego polecić ?

bo próbowałem zwykłym krązkiem filcowym na polerce ale to więcej szkód robi jak porzytku bo zostawia takie jakby ślady po paście grubościernej na lakierze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można kupić "specjalne" krążki do polerowania szyb, ale zwykły filc na rzep powinien się sprawdzać... Trochę to dziwne, że zostawia rysy o jakich piszesz, może po prostu wyczyściło Ci szybę z tłuszczy i ukazało się jej prawdziwe ja. Słabej jakości tlenek ceru lub filc :dontknow: ... Pamiętaj o wolnych obrotach i uzbrojeniu się w cierpliwość - szyba to nie lakier :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rustin, w normie. DA szybko sponiewiera pady. Dołek nie przeszkadza w pracy, bo przy docisku się wyrówna. Póki pad nie zacznie się strzępić to śmiało możesz go używać.

DA lubi zawsze docisk przy ściernych pastach, nawet przy finishu.

 

Do cuttingu spróbuj pady z mikrofibry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klapa dokładnie obejrzana i żadnych śrub nie stwierdziłem. Zostaje tylko wersja, że jest w całości przyklejona. Pytanie jakim sposobem ją odkleić aby nie uszkodzić spoilera.

 

Spróbuj plecionką wędkarską. Sprawdzony sposób. Kilka minut i spoiler odklejony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

rustin, nie wiem, ale:

- fakt 1 - pady tnące zużywają się najszybciej ze wszystkich

- fakt 2 - podczas pracy, zwłaszcza przy dużym nacisku, środek pada strasznie się grzeje

Być może powodu uszkodzenia pada, należy szukać gdzieś tu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, na czarny niemetaliczny lakier bmw jaki wosk byście użyli ? planuje zymol ebony, tylko troszkę się obawiam że może być kicha jak w przypadku sv mirage który no nie zrobił na mnie wrażenia ;/ może chg butter ? kiedyś go miałem, świetną robotę robił albo pete 53 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.