Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Pytanie do posiadaczy CB. Jest jakaś podkładka pod antene na magnes, żeby nie porysowała nam ona dachu? Folia, lub coś w stylu magnesu na lodówkę i dopiero na to antena czy inne patenty posiadaczy?

 

Ma ktoś coś takiego i spełnia to zadanie?

http://konektor5000.pl/index.php?p984,p ... 30mm-folia

 

Od siebie napiszę, że miałem taką przeźroczystą naklejkę. Leżała z 2-3 lata na klapie bagażnika. Oczywiście miałem oryginalną gumową nakładkę pod magnesem. Antenę zakładam kilka-kilkanaście razy w roku. Ta podkładka była "klejona" na wodę. Po tych kilku latach bardzo ciężko było ją usunąć, była tak jakby już wklejona w lakier. A jak ją usunąłem to jest wyraźny ślad na lakierze w tym miejscu. Menzerna 2500 nie usunęła tego śladu. Na stronie, którą podałeś jest napisane, żeby wymieniać ją co 3 miesiące. Może wtedy nie będzie problemów jakie ja miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, ponieważ ostatnio tata chciał mi pomóc w utrzymaniu czystości w samochodach i kupił mi środek do czyszczenia tapicerki, jednak ja nie za bardzo jestem do niego przekonany i bardziej był bym skłonny używać go do czyszczenia plastików i teraz pytanie do was, czy rozcięczyć go jakoś czy bez obaw można go stosować w takiej formie w jakiej jest? Preparat to dokładnie taki jak na zdjęciu

 

5905694001805-moje-auto-tapicerka-650ml-plyn-do-prania-tapicerki.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, ponieważ ostatnio tata chciał mi pomóc w utrzymaniu czystości w samochodach i kupił mi środek do czyszczenia tapicerki, jednak ja nie za bardzo jestem do niego przekonany i bardziej był bym skłonny używać go do czyszczenia plastików i teraz pytanie do was, czy rozcięczyć go jakoś czy bez obaw można go stosować w takiej formie w jakiej jest? Preparat to dokładnie taki jak na zdjęciu

 

Obrazek

 

Używałem coś takiego ale w aerozolu (piance) i nie dawało za bardzo rady,odbarwień nie było.

 

[ Dodano: 5 Lipiec 2014, 23:38 ]

Obecnie stosuję wafle 3M (od zielonego do niebieskiego) i Pasty Menzerny 500-2000 i kocha antihologram

 

Z past jestem bardzo zadowolony,leczy czy te pady są odpowiednie pod te pasty? :o

 

Używałem "chwilę" Flexipads ale wydawały mi się zbyt twarde.

Co byście polecili na "testy"? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jaki środek do szybkiego nałożenia po SRP aby go utrwalić na dłuższy czas ? Zależy mi na czasie nakładania i spolerowania oraz oczywiście aby się to utrzymało parę miesięcy. Myślałem o EGP, jednak po głębszej lekturze forum po jego nałożeniu należy odczekać 30-60 min przed spolerowaniem MF. Gdybym miał garaż nie stanowiłoby to problemu, jednak działam na podwórku i jest narażony na piasek (spryskam oczywiście ziemię przed operacją). Myślałem jeszcze o Collinite 476s tylko tutaj znowu najlepszy efekt jest podobno, gdy się go nałoży po 12-24h od nałożenia SRP ale z kolei na stronie AG jest napisane, że SRP jest gotowy po 10 min :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jaki środek do szybkiego nałożenia po SRP aby go utrwalić na dłuższy czas ? Zależy mi na czasie nakładania i spolerowania oraz oczywiście aby się to utrzymało parę miesięcy. Myślałem o EGP, jednak po głębszej lekturze forum po jego nałożeniu należy odczekać 30-60 min przed spolerowaniem MF. Gdybym miał garaż nie stanowiłoby to problemu, jednak działam na podwórku i jest narażony na piasek (spryskam oczywiście ziemię przed operacją). Myślałem jeszcze o Collinite 476s tylko tutaj znowu najlepszy efekt jest podobno, gdy się go nałoży po 12-24h od nałożenia SRP ale z kolei na stronie AG jest napisane, że SRP jest gotowy po 10 min :idea:

 

mateuszk, za bardzo demonizujesz rzeczywistość. Nałóż Collinite 476s i będzie dobrze. Czas polerowania czy nakładania będzie praktycznie taki sam dla każdego kładzionego wosku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle sprecyzowałem pytanie bardziej mi zależy na tym, który z nich szybciej można spolerować po nałożeniu. EGP z tego co czytałem 30-60 min powinien leżeć a przez ten czas sporo syfu na niego naleci. Ze względu na to iż będę walczył narażony na piasek. :o Czy 2h będą wystarczające po spolerowaniu SRP aby nałożyć wosk ? Musiałbym oczywiście przed nałożeniem na dany element przetrzeć MF aby pozbyć się kurzu/piasku.

Czy Meguiar's UC można stosować na akrylu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osa_607, Też mam z tym problem ;P Ogólnie twarde i gumowe to jest :idea: Za to druga strona (pędzel) trochę za delikatna. Z całego zestawu najfajniejszy sztywny szeroki pędzel, dobrze wyczesuje brud ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1z Einszett Kunststoff Intensiv Pflege

vs

Koch Chemie Nano Magic Plast Care

 

Który z tych środków jest trwalszy i który daje lepszy efekt?

Ktoś miał okazję porównać je bezpośrednio?

 

Linki:

http://www.pielegnowacauto.pl/dressing- ... ge-1l.html

http://www.pielegnowacauto.pl/kochchemi ... 500ml.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koch

 

obydwa są fajne, ale jednak koch wygrywa trwałością ;) mają inną konsystencję, bo 1z to taki żel, koch jest płynny - dla mnie lepiej. No i kropelki kochowe też miażdżą ;)

 

EDIT: przy czym jak chcesz 1 litr, tak jak 1z to to jest to samo co NMPC - http://www.pielegnowacauto.pl/koch-chem ... ar-1l.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koch

 

obydwa są fajne, ale jednak koch wygrywa trwałością ;) mają inną konsystencję, bo 1z to taki żel, koch jest płynny - dla mnie lepiej. No i kropelki kochowe też miażdżą ;)

 

A pod względem odżywiania/efektu wypadają podobnie?

 

przy czym jak chcesz 1 litr, tak jak 1z to to jest to samo co NMPC - http://www.pielegnowacaut...st-star-1l.html

 

Najchętniej to bym kupił 100-200ml ale takich opakowań nie ma. Miałem kiedyś próbkę Kocha i biorąc pod uwagę wydajność to 500ml jest już przesadą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.