Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

jeśli mam lekkie swirle na czarnym audi (2006r) i do dyspozycji menzerne 2000 i 3000 oraz tricolor to coś zdziałam? jeśli jak to jakimi konfiguracjami?

 

Ponawiam i pytam bo mam do dyspozycji ten zestaw za free ale 15 km muszę specjalnie jechać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Po prostu nie spodziewałem się, że mając włączone cały dzień radio wyładują baterię do zera (chyba jeszcze w międzyczasie zdążyły obejrzeć jakiś film na dvd)

 

Też się kiedyś na tym przejechałem :-]

Pracowałem przy aucie jednego dnia, następnego... Cały czas muzyka włączona, żeby sobie pracę umilić no i do garażu mi już nie pozwoliło wjechać :)

 

Cały dzień to nie tak mało zwłaszcza, że zasilane jest radio, wyświetlacz kolorowy, wzmacniacze/e, itd.

Powtórne odłączenie aku nic nie dało a na dodatek zauważyłem, że elektryczne otwieranie szyb się rozjechało :zly:

 

Tym to bym się akurat nie przejmował - pewnie kalibracja wystarczy. Nie znam tego modelu Mazdy ale przejrzyj instrukcję być może jest napisane w niej jak to zrobić.

 

Swoją drogą daj znać co było problemem jak już będziesz wiedział bo problemy są dość kuriozalne (poza szybami, to się zdarza) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli mam lekkie swirle na czarnym audi (2006r) i do dyspozycji menzerne 2000 i 3000 oraz tricolor to coś zdziałam? jeśli jak to jakimi konfiguracjami?

 

Ponawiam i pytam bo mam do dyspozycji ten zestaw za free ale 15 km muszę specjalnie jechać

 

Jakbyś pokazał zdjęcie tych defektów na lakierze byłoby łatwiej :-]

 

 

Nie jestem jasnowidzem, ale Audi ma bardzo twardy lakier więc nieźle musiałbyś się namachać, żeby te swirle usunąć. Mógłbyś spróbować ip 2000, ale czy to da zadowalające rezultaty tego nie wiem. :ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie szyb w Mazdzie to spróbuj takiej opcji:

Opuść/podnieść szybę i przytrzymaj przycisk aż do kliknięcia, każdą szybę z osobna w każdych drzwiach nie z panelu kierowcy i powinno działać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mogę kupić w Warszawie benzynę ekstrakcyjną 5l - chodzi o benzynę/rozpuszczalnik ekstrakcyjny, nie rozcieńczalnik przeważnie dostępny w marketach, który strasznie śmierdzi. Polecacie jakiś sklep? Najlepiej odpowiadałby mi mokotów/ursynów? Pzdr.

 

 

Kiedyś dystrybutor tego typu środków poinformował mnie, że benzyna/rozcieńczalnik to to samo. Nazwa benzyna znikła rzekomo ze względow podatkowych. A co do zapachu, to kwestia producenta, jedne śmierdzą, innne nie.

Jak ursynów to napewno tu kupisz benzyne ekstrakcyjną

 

Motor-Prese Polska

02-784 Warszawa (Ursynów), Janowskiego Aleksandra 52

 

parar, Sparco dzięki za odpowiedź. Co ciekawe kupiłem przy okazji w auchan był i rozcieńczalnik ekstrakcyjny 0,5l za 5zł i benzyna ekstrakcyjna 0,5zł za ok. 8zł.

 

Niestety oba mocno śmierdzące, czy różnica jest tylko w nazwie nie do końca wiadomo - być może rozcieńczalnik jest ciut słabszy. Kiedyś miałem taką wersję bezzapachową, niestety ciężko taką dostać, choć widziałem że sprzedają 5l na a. jak zużyję tę co kupiłem, to przetestuję. :ad: Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli po przygotowaniu odpowiednio lakieru zaczynam ciac FG 500, po wykonaniu ok 10 przejazdow lakier jest rozgrzany a po przetarciu lakieru IPA dalej sa drobne ryski choc w duzo mniejszej ilosci to znaczy ze nie wypracowalem dobrze pasty? dodam ze pracuje na starej celmie bez stabilizacji obrotow o stalej predkosci 1950 obr/min. Jest sens wtedy jechac mleczkiem o sredniej scieralnosci? bardzo prosze o jak najszybsza odpowiedz bo jestem w trakcie korekty :ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie szyb w Mazdzie to spróbuj takiej opcji:

Opuść/podnieść szybę i przytrzymaj przycisk aż do kliknięcia, każdą szybę z osobna w każdych drzwiach nie z panelu kierowcy i powinno działać

Z szybami sobie poradziłem - dzięki za porady.

Z radiem niestety nie - tak wyglądało przed odłączeniem aku:

iqwb116onxhd_t.jpg

 

Taki widok mam teraz :zly:

]4nxrx677yc0z_t.jpg[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie szyb w Mazdzie to spróbuj takiej opcji:

Opuść/podnieść szybę i przytrzymaj przycisk aż do kliknięcia, każdą szybę z osobna w każdych drzwiach nie z panelu kierowcy i powinno działać

Z szybami sobie poradziłem - dzięki za porady.

Z radiem niestety nie - tak wyglądało przed odłączeniem aku:

Obrazek

 

Taki widok mam teraz :zly:

]Obrazek[/url]

A soft do radia nie idzie przypadkiem z jakiejś płyty? Jakaś zmieniarka albo dodatkowy napęd?

Wygląda jak by nie miał z czego się załadować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy CB. Jest jakaś podkładka pod antene na magnes, żeby nie porysowała nam ona dachu? Folia, lub coś w stylu magnesu na lodówkę i dopiero na to antena czy inne patenty posiadaczy?

 

Ma ktoś coś takiego i spełnia to zadanie?

http://konektor5000.pl/index.php?p984,p ... 30mm-folia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz do tego radia dołączone oryginalne płyty bo najprawdopodobniej nawigacja się zresetowała, jeśli masz to procedura taka może pomoże:

włóż płytę oznaczoną literą A

wyłączyć i następnie włączyć zapłon

nawigacja wgrywa soft z płytki i zaczyna działać

później może działać na innych płytkach z mapami

Myślę, że jeszcze możesz mieć problem z centralnym po odpięciu tego aku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.