Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

Fedur, http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... ton#474721

 

a poza tym co w linku, to delikatnie octem na wacik i też powinno ruszyć

 

skoro masz i kwas i ocet, to możesz spróbować i jednym i drugim, strzelić fotkę przed/po, opisać jak Ci się pracowało i zaktualizować wątek - będzie dla potomnych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dostane gdzieś osobno uchwyt do Lare EPL 11 ale taki typu D ? Bo w zestawie nie było a chciałbym takim popracować. ??

 

Ja tez nie dostalem w zestawie ale w ofercie byl, takze musieli mi dosłac. Pytales Lare ?

 

Kupiłem u Mariusza z SCS także nie wiem czy pisać do Lare czy do niego. Myslałem, że tego uchwytu niema w zestawie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

wczoraj czyscilem APC deske rodzielcza i wszystkie plastiki w samochodzie wielbiciela PLAKA :lol:

 

Udalo sie cale te ustrojstwo zmyc tylko, ze nie chcacy na boczkach drzwi (sa materialowe) powstaly zacieki ze splywajacego APC. Czym najlepiej ogarnac te boczki? Nie mam odkurzacza pioracego niestety :/

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U zony w pracy robili jakis remont na dachu. W podszybiu centymetr piachu, ale najgorsze ze lewa strona samochodu, dach, maska tyl wraz szybami pokryte ciemnymi kropkami.

Bylem na 2 myjniach nic nie dalo. Wbite w szyby, plastiki i lakier. Recznie myte 3 godz z mocnym dociskiem troche zeszlo. Powstaly rysy jak po brudnej glince. Wczesniej uzywalem piany, apc i szamponu by to namoczyć. Dachu nie ruszylo bo nie mialem sily juz dociskac, czeka mnie polerka calego samochodu.

 

Putanie czym usunac te kropki betonowe? Paznokciem schodza ale to pracy na kilka dni. Pomocy. Mam kwas do usuwania cementu, ocet i glinke. Moze ktos zna dobry sposob na to?

 

Ostra glinka i korekta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

knzz, UC jak się przyłożysz to usunie ślady po papierze ściernym. Na błotniku, tam gdzie jest to nieudane odcięcie najpierw spróbuj je lekko przeszlifować papierem np. 2500, żeby złagodzić krawędź, a potem UC. Lakier srebrny, więc UC powinien spokojnie wystarczyć, chyba, że masz dostęp do maszyny i past, to się nawet nie zastanawiaj. ;)

 

Ogólnie to zawsze warto spróbować środkami, które się ma a jeśli nie wystarczą, to wtedy pytać/kombinować. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak nikt nie pomoże czym to usunąć??

 

Pytałem wcześniej, prosiliście o zdj.

Podrzucam i ponawiam pytanie czym to usunąć??

UC sobie poradzi - czy korekta maszyną plus pasta F400 F2500 F3000.?

 

ObrazekObrazekObrazek

 

 

zderzak polerka, a łuk na drzwiach to nie wiem czy dobrze widzę, jeśli to kreska po malowaniu to papier 2000 + polerka tylko uważaj aby tam nie przetrzeć do bazy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

knzz, UC jak się przyłożysz to usunie ślady po papierze ściernym. Na błotniku, tam gdzie jest to nieudane odcięcie najpierw spróbuj je lekko przeszlifować papierem np. 2500, żeby złagodzić krawędź, a potem UC. Lakier srebrny, więc UC powinien spokojnie wystarczyć, chyba, że masz dostęp do maszyny i past, to się nawet nie zastanawiaj. ;)

 

Ogólnie to zawsze warto spróbować środkami, które się ma a jeśli nie wystarczą, to wtedy pytać/kombinować. :mrgreen:

 

zderzak polerka, a łuk na drzwiach to nie wiem czy dobrze widzę, jeśli to kreska po malowaniu to papier 2000 + polerka tylko uważaj aby tam nie przetrzeć do bazy

 

Dzięki wam za poradę.

Niestety maszyny jeszcze się nie dorobiłem - zastanawiam się cały czas ale nie wiem jaka na początek była by dobra ;)

 

Co do łuku na drzwiach to tak już jest takie przetłoczenie Focus mkI, bardziej chodziło mi o te dwie matowe plamy które są poniżej listwy. Ale s to takie same matowe miejsca jak na zderzaku więc z waszych opisów powinno zejść po zastosowaniu UC ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko o wosk do białych lakierów: znalazłem Meguiars White Wax G6107 i to podobno jakaś nowość jest. Czy jest tu jakiś wątek o tym wosku bo dość długo szukam ale nic nie znalazłem?

Czy jest ktoś kto go używał i może ewentualnie odradzić zakup lub go polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Miś, wątku poświęconego temu woskowi jak na razie nie mamy. Nie kojarzę też żeby ktokolwiek o nim wspominał.

Woski (nie koloryzujące) nie są przeznaczone do jednego koloru auta. Poczytaj też o innych woskach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o innych woskach czytałem już sporo ale pomyślałem, że skoro to jest produkt specjalnie przygotowany do jasnych kolorów to może z białego da radę wyciągnąć coś szczególnego.

W takim razie zaryzykuję i sprawię sobie ten wosk na próbę...

Dzięki za szybką odpowiedź ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.