Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj pierwszy raz umyłem samochód (bez wosku) pianownicą z AngelWAX Foam, a następnie rękawicą Meguiarsa z szamponem Shiny Garage Strawberry. Po wytarciu do sucha i umyciu szyb zwykłym Cleanem do szkła, prysnąłem wodą z węża, a moim oczom ukazały się okropne zacieki na szybie i lakierze. O ile na lakierze mogę zrozumieć ze względu na brak wosku to szyb już nie bardzo. Przez ostatnie 6 miesięcy myłem auto na myjni bezdotykowej i takiego problemu nie było (nawet bez programu woskowania i nabłyszczania). Ktoś wie gdzie może leżeć problem?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Czym się różni Gtechniq C1.5 od C2? Wg danych producenta oba są sealantami typu psik&wipe. C1.5 jest 2 razy droższy.

 

BTW, jest coś fajnego w UK czego nie ma u nas?

Te środki różnią się od siebie głównie składem.

C2 jest bardziej kwarcowy,c1,5 natomiast bardziej sealantowy.

Jeżeli chodzi o wygląd to auto lepiej wygląda po c1,5 jest naprawdę fajny wetlook,natomiast c2v3 jak się utwardzi to siedzi dłużej w sensie kropelek,na bezdotyku pojawia się szybciej tafla,jednak po przejeżdżce auto jest suche,więc taki anty waterspot system :mrgreen: .

Mam obydwa c2 używam jak QD przy wycieraniu,c1,5 natomiast bardziej jako szybki,dobry look ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
1. Ktore mikrofibry najlepiej sprawdzaja sie do wycierania lakieru w trakcie korekty :?: Mam wrazenie ze moje zostawiaja rysy.

Polecam te:

http://www.pielegnowacauto.pl/flexipads ... 40x40.html

 

2. Po korekcie, przed nalozeniem wosku nalezy uzyc cleanera :?:

Nieeee.... Kto Ci takich głupot naopowiadał?

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. chciałem zapytac sie na temat polerki samochodu malowałem czarnym akrylem i mam taka skorke pomaranczy i troche kurz osiadł bo malowałem w garazu wiadomo jakie warunki. mam juz paste g3 i jakie mleczko po niej zastosowac najlepiej. ewentualnie cos lepszego jak g3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Znajomemu chce wyczyścić wnętrze w BMW X3, dzisiaj udało mi się obejrzeć stan jednak nie mam w 100% pewności jak do tego podejść. Telefonicznie dostałem informację że to w 100% skóra więc myślę że preparat np. od Colourlock do skóry + odżywka będzie idealny.

 

Jednak po oględzinach nie mam pewności co tutaj dokładnie siedzi za tapicerka?

 

Na drzwiach wygląda mi to na skórę ale nie jestem pewien, tak samo na siedzeniach - środki siedzeń wyglądają na skórę, natomiast po bokach .. ?

Prosił bym o pomoc bo wolę się upewnić niż źle podejść do tego...

 

hOB5rILl.jpg

I reszta zdj:

 

 

QT5XZuJl.jpg

vxP7zSMl.jpg

g0UfLjMl.jpg

qCEIEgel.jpg

Xim02LNl.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.