Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

1. Chce zrobić korektę pomijając etap cuttingu. Jak powinna wyglądać kolejność prac?

polish -> mycie -> finish -> cleaner...?

czy polish -> finish -> mycie -> cleaner ?

 

2. Jaką prędkością pracować Menzrerną IP 2500 i SF4000 na maszynie DA Vander ?

 

W sumie to obie opcje ujdą, Menzerna PF2500 (IP to jest 2100, 2000) nie zostawia wielkiego syfu, tak jak w przypadku past tnących (np. FG500) więc IMO po polish przemyj IPĄ, po finiszu również i potem mycie przed aplikacją cleanera. Należy pamiętać, że pasty finiszowe są tłuste, wieć nie oszczędzaj ipy ;)

 

Chciałbym odświeżyć lakier mojego Seata Leona II. Proces jaki sobie ustaliłem jest następujący:

1.Mycie auta +glinkowanie

2. MEGUIAR'S CU

3. MEGUIAR'S SwirlX

4. Ceaner (coś znajjdę na forum)

5. Wosk collinite.

 

Pytanie dotyczy padów do polerki, jakich użyć?

Czy ustalona przeze mnie kolejność czynności jest prawidłowa czy ewentualnie czegoś brakuje? Z gór dziękuję za odp.

 

SwirlX bym sobie darował, jeśli pozycja nr 2 u Ciebie (CU rozumiem przez UC - ultimate compound)

 

Możesz kupić żółtego flexi, który wbrew pozorom super miękki nie jest i powinien dobrze współpracować z UC a cleaner nałożyć ręcznie, bądź jakims bardzo miękkim padzie, np. czarny urban.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co moge robic zle jesli jesli po polerowaniu manzerna 500 i bialym padem flexipads zostaja dalej glebsze rysy? Obszar okolo 30 na 30,znikaja tylko delkatatne koliste rysy,te wieksze za nic nie chca ruszyc.

Jeszcze jedno pyt: jak poleruje np jakis obszar i jest tam jakas najbardziej widoczna rysa to na niej poprostu robic wiecej przejazdow czy tez normalnie polerowac?

 

Polerka do Krauss DA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiegoś ciekawego wiaderka z zamykaniem do mycia samochodu.

Ma być zamykane z tego względu że chce nalać wody i szamponu w domu, podjechać sobie w nocy na myjkę ciśnieniową, spłukać samochód, umyć ręcznie tym co przywioze w owym zamykanym wiaderku, znów spłukać i zadowolony wrócić do domu ;)

Najtańsza wersja -12 litrowe wiadro ze szczelną pokrywką z Castoramy lub Leroy Merlin. Koszt wiaderka 7,99 zł pokrywka 1,99zł. Sprawdzone :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiegoś ciekawego wiaderka z zamykaniem do mycia samochodu.

Ma być zamykane z tego względu że chce nalać wody i szamponu w domu, podjechać sobie w nocy na myjkę ciśnieniową, spłukać samochód, umyć ręcznie tym co przywioze w owym zamykanym wiaderku, znów spłukać i zadowolony wrócić do domu ;)

Najtańsza wersja -12 litrowe wiadro ze szczelną pokrywką z Castoramy lub Leroy Merlin. Koszt wiaderka 7,99 zł pokrywka 1,99zł. Sprawdzone :good:

 

Polecam wiadra duże z podziałką 12l z Leroy Merlin, jeżdzę z takim wiaderkiem pełnym wody na myjkę parę ulic dalej i jest naprawdę szczelne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiegoś ciekawego wiaderka z zamykaniem do mycia samochodu.

Ma być zamykane z tego względu że chce nalać wody i szamponu w domu, podjechać sobie w nocy na myjkę ciśnieniową, spłukać samochód, umyć ręcznie tym co przywioze w owym zamykanym wiaderku, znów spłukać i zadowolony wrócić do domu ;)

Najtańsza wersja -12 litrowe wiadro ze szczelną pokrywką z Castoramy lub Leroy Merlin. Koszt wiaderka 7,99 zł pokrywka 1,99zł. Sprawdzone :good:

 

Zamiast kupić te dwa drogie wiadra po 180 zł za sztukę, pojechałem do Castoramy, kupiłem duże 12 czy 15 litrowe wiadra z pokrywami za 10 zł. A za resztę co zostało kupiłem B&D 1700spm ;)

Co prawda myjkę tylko na działce letniskowej będę używał a na co dzień wiadro + myjka ręczna na mieście.

Teraz przydałaby się jeszcze jakaś pianownica do myjki, puki co mam tylko taką 2 litrową ręczną z opryskiwacza

 

Czy taka pianownica będzie ok? http://allegro.pl/pianownica-lanca-pian ... 77751.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie ile wziąć od swojego Dyrektora za polerke, troche taka jakas krępująca sytuacja. Pełna stawka? czy moze "po znajomości" z upustami 10, 20, 30% itd. Nie chce wyjść na jakiegoś zdzierce, ale z drugiej strony, juz sam nie wiem :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś dobrego na stare plamy na dywanach przy praniu ekstrakcyjnym, potrzebuje jakis środek do odplamiania starych plam, czasem jezdze do klienta i są stare plamy a rm760 nie wystarcza na odpranie tych plam, co polecacie?, nie uzywam pre spray'u , podstawowy błąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest sens użycia pada cutting w połączeniu z pastą scholl S17+ ?

 

Oczywiście, warto próbować różnych kombinacji past i padów, w końcu różne są lakiery, rożne są defekty na nich ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.