Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Szukam jakiegoś ciekawego wiaderka z zamykaniem do mycia samochodu.

Ma być zamykane z tego względu że chce nalać wody i szamponu w domu, podjechać sobie w nocy na myjkę ciśnieniową, spłukać samochód, umyć ręcznie tym co przywioze w owym zamykanym wiaderku, znów spłukać i zadowolony wrócić do domu ;)

 

Shiny Garage ma zamykane wiaderka z separatorem ;) sprawdź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysh_daniels, a ja polecam http://www.pielegnowacauto.pl/grit-guar ... eskie.html

 

sam takie mam i nie żałuje ani złotówki wydanej na te wiadra :good:

 

szczelność pierwsza klasa :good:

i wiem że to tylko wiadra i wydać 360zł za komplet dwóch to sporo ale nie będziesz żałować :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ony, akurat ta druga opcja. Glinka ma zebrać to czego nie udało Ci się umyć. Jeśli użyjesz glinki na nie umyty lakier, zaraz ją zapaprzesz.

 

Przed glinką będzie mycie ofc, pytałem raczej o to jak przygotować powierzchnię po glince na wosk aby było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

male_720ed68b49c84607aec15f2486d4a.jpg

Polerka- Krauss DA

BP- Flexipads

Pad- miękka mikrofibra Flexipads

Pasta- Scholl S17+

 

Co zrobiono nie tak? Bo nigdy czegoś takiego nie miałem na gąbkach. Za wysoka była temp- to widać. Ale na DA? Góra na 5 biegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekko dociskałem polerkę aby polerowała tak jak przystało- aby nie stawała (docisk samą wagą polerki był kiepski).

Przerzuciłem się później na żółtego Flexi i takiej temp nie było ani na padzie ani na BP (a docisk taki sam stosowałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z reklamacją? Bo szczerze powiedziawszy pad mnie nie interesuje ale BP już tak i mam nawet pomysł, jaki zamontować w zamian:

http://www.flexipads.pl/produkt/175/dys ... -flexipads

lub

http://www.flexipads.pl/produkt/151/125 ... -flexipads

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Chce zrobić korektę pomijając etap cuttingu. Jak powinna wyglądać kolejność prac?

polish -> mycie -> finish -> cleaner...?

czy polish -> finish -> mycie -> cleaner ?

 

2. Jaką prędkością pracować Menzrerną IP 2500 i SF4000 na maszynie DA Vander ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy robić deironizację nadwozia? - tzn chcę trochę odświeżyć lakier za pomocą UC na rotacji, potem cleaner, wosk itd...

Auto przed zimą było traktowane deironizatorem i zabezpieczone FK1000p.

 

I teraz moje pytanie czy deironizację muszę w przypadku traktowania UC wykonać czy taka "korekta" sama usunie ewentualne opiłki żelaza?, a samą deironizację wykonywać tylko jeżeli nie "grzebię" przy lakierze, a zabezpieczam go na kolejny sezon?

 

Aha i jeszcze ile razy do roku wykonać taką deironizację? ja myslę aby raz, tylko przed czy po zimie? :kox:

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiegoś ciekawego wiaderka z zamykaniem do mycia samochodu.

Ma być zamykane z tego względu że chce nalać wody i szamponu w domu, podjechać sobie w nocy na myjkę ciśnieniową, spłukać samochód, umyć ręcznie tym co przywioze w owym zamykanym wiaderku, znów spłukać i zadowolony wrócić do domu ;)

 

Tutaj masz dobry sprzęt i nieco taniej, niż Grit Guard: http://showcarshine.pl/1107-blackfire-b ... guard.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

krzygaj, deironizacja :) jest elementem oczyszczania lakieru. Im lepiej go oczyścisz tym dłużej / lepiej, będzie leżał wosk.

Ja przed każdym woskowaniem, deironizuje, odsmalam i glinkuje auto.

Jeśli chcesz odświeżyć lakier przed woskowaniem to radzę go wpierw dokładnie oczyścić. Jeśli tego nie zrobisz, upaprzesz pad a to doprowadzi do bałaganu na lakierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym odświeżyć lakier mojego Seata Leona II. Proces jaki sobie ustaliłem jest następujący:

1.Mycie auta +glinkowanie

2. MEGUIAR'S CU

3. MEGUIAR'S SwirlX

4. Ceaner (coś znajjdę na forum)

5. Wosk collinite.

 

Pytanie dotyczy padów do polerki, jakich użyć?

Czy ustalona przeze mnie kolejność czynności jest prawidłowa czy ewentualnie czegoś brakuje? Z gór dziękuję za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka myjka za 300-350 zł nadaje się do umycia samochodu czy nie warto ?

Chodzi o jakiegoś karchera np K2 albo B&D pw1700spm? Czy lepiej te pieniądze przeznaczyć na mycie samochodu na myjkach ręcznych ?

Spokojnie taka myjka Ci wystarczy. Sam mam B&D 1700spm i jest bardzo dobra. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.