Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

majstry, czy mogę nawoskować szklany dach ? jakoś specjalnie go przygotowywać, czy wystarczy doczyszczenie ? pod ręką mam FK Pink Wax i ( znaleziony na dnie piwnicy, ale może akurat do czegoś się przyda ) Sonax BrillantWax 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Plak Wosk na Morko

Tego nie używałem, ale Sonaxa wosk na mokro już tak i sam w sobie daje fajne przyciemnienie, kropelki i zrzut wody i generalnie nawet niezłą śliskość :)

A co do Plaka. Dochodzi pytanie, czy jest on bardzo stary, co mogło zmienić jego właściwości i drugie, jak nie przetestujesz to się nie dowiesz :)

Przesmaruj sobie maskę i zobacz jak się zachowuje :)

Może się okazać, że znowu niska półka zaskoczy i będzie fajnie dawał radę albo jak to np w przypadku szamponów z woskiem zmieni zupełnie kształt kropelek wosku który jest pod nim :) Generalnie nie ma co zepsuć. Przetestuj, a jak masz jakieś auto bez wosku to na tym pierwsze połóż i się dowiesz jak działa :)

 

[ Dodano: 11 Kwiecień 2014, 12:54 ]

radekn bez papierków się raczej nie obejdzie :) Generalnie zaopatrzył bym się w małą zaprawkę dobraną po kodzie i jednak będziesz musiał troszkę przy kolorować jak nie chcesz malować całego zderzaka :) Ale jest szansa na wyprowadzenie, ale do ideału będzie ciężko no i raczej trzeba zaprawkować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pete's 53 VS angelwax body wax?

Który wosk fajniejszy na lato (wet lock trochę ważniejsze niż żywotność) ale jak poleży z 3 miechy to będzie fajnie.

No i jak przyciągnie kurzu w tych woskach? Podobno pete tutaj jest słaby

 

Pete's 53 i 3 miechy :lol:

Ingi żyją do 3-4 tygodni :) W sprzyjających warunkach (garaż, auto wekeendowe) 3 miechy poleży ale to raczej jest wosk do aplikacji raz w miesiącu jeśli autem jeździsz na co dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pete's 53 VS angelwax body wax?

Który wosk fajniejszy na lato (wet lock trochę ważniejsze niż żywotność) ale jak poleży z 3 miechy to będzie fajnie.

No i jak przyciągnie kurzu w tych woskach? Podobno pete tutaj jest słaby

 

Pete's 53 i 3 miechy :lol:

Ingi żyją do 3-4 tygodni :) W sprzyjających warunkach (garaż, auto wekeendowe) 3 miechy poleży ale to raczej jest wosk do aplikacji raz w miesiącu jeśli autem jeździsz na co dzień.

u mnie siedzi 2 miechy na cherry glaze, auto codziennie jezdzi, w nocy w garazu.

 

[ Dodano: 11 Kwiecień 2014, 17:16 ]

dareme89, Dzięki za podpowiedź :good:

 

Czy wg. Ciebie jako AIO lepiej sprawdzi się s30 czy s17+ ? Czasami zdarza mi się "odświeżyć" komuś lakier i wtedy skłaniałbym się do tej pasty, która co nieco wytnie i odpowiednio wykończy.

zdecydoiwanie s17+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pete's 53 VS angelwax body wax?

Który wosk fajniejszy na lato (wet lock trochę ważniejsze niż żywotność) ale jak poleży z 3 miechy to będzie fajnie.

No i jak przyciągnie kurzu w tych woskach? Podobno pete tutaj jest słaby

 

Pete's 53 i 3 miechy :lol:

Ingi żyją do 3-4 tygodni :) W sprzyjających warunkach (garaż, auto wekeendowe) 3 miechy poleży ale to raczej jest wosk do aplikacji raz w miesiącu jeśli autem jeździsz na co dzień.

Hmm nie jeżdżę na codzień, bo teraz ciepło to do pracy rower częściej, mniej więcej ok 600-700km miesięcznie.

Niestety bez garaż,u pod chmurką auto stoi. Więc skoro o 3 miechach mogę pomarzyć z petem to z bodywaxem jest lepiej tutaj?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plak Wosk na Morko

Tego nie używałem, ale Sonaxa wosk na mokro już tak i sam w sobie daje fajne przyciemnienie, kropelki i zrzut wody i generalnie nawet niezłą śliskość :)

A co do Plaka. Dochodzi pytanie, czy jest on bardzo stary, co mogło zmienić jego właściwości i drugie, jak nie przetestujesz to się nie dowiesz :)

Przesmaruj sobie maskę i zobacz jak się zachowuje :)

Może się okazać, że znowu niska półka zaskoczy i będzie fajnie dawał radę albo jak to np w przypadku szamponów z woskiem zmieni zupełnie kształt kropelek wosku który jest pod nim :) Generalnie nie ma co zepsuć. Przetestuj, a jak masz jakieś auto bez wosku to na tym pierwsze połóż i się dowiesz jak działa :)

 

Kilka razy już go używałem i jest lepiej niż jak by wgl. nie było wosku, jednak kropelki nie są tak fajne jak te z tematu o kropelkowaniu :kox:

Bardziej chodzi mi o to, czy ten Plak nie zje mi DG #111

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Co moge robic zle jesli podczas polerowania polerka DA mam bardzo duzo porozrzucanych drobinek pasty?

I drugie pyt.Przy cieciu padem cutting nastepnie light potem finish zostaja delikatne ryski,koliste.Co moge robic zle? Pasty biore 4 ziarnka grochu,srednio 5 przejazdow gora,dol i 5 prawo lewo,rozpracowuje paste na 2 potem 6 bieg.I jeszcze jedna kwestia: Dociskac polerke mocno czy raczej delikatnie?

Dopiero zaczynam uzywac polerki mechanicznej wiec prosze o wyrozumialosc :)

DSC03780.JPG.c0ab49145a5366427724e9cc3d5c6744.JPG

DSC03779.JPG.72d3cb79846b7c73260f6d9765fd8e92.JPG

DSC03786.JPG.bf5b02a2884f7d96022b73b57ea4a5a9.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PitBull89, Coś to na pewno da, ale zależy jeszcze co to za szampon.

 

Obecnie mam w czym wybierac bo w arsenale mam miedzy innymi 4nano, shiny garage , meguiars

No to jade za jakies 2h opryskac i napisze jaki efekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jade za jakies 2h opryskac i napisze jaki efekt

 

Tylko, że w sumie to o co ci chodzi :mrgreen:

Masz wosk na aucie i brudne auto i chcesz go umyć nie niszcząc wosku, czy masz brudne auto i nie masz na nim wosku i kombinujesz?

Bo jak to pierwsze to proponuje opłukać wodą i umyć na dwa wiadra, lub znaleźć bezdotyk z w miarę delikatną pianą i oblecieć auto tak jak ma być "na bezdotyku"

a jeśli mówimy o tej drugiej opcji to nie wiem nad czym się zastanawiać? Proszek, płukanko i dziękuje :)

Zabawa z szamponem to taka sztuk dla sztuki, ale jak masz czas i ci sie chce 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy już go używałem i jest lepiej niż jak by wgl. nie było wosku, jednak kropelki nie są tak fajne jak te z tematu o kropelkowaniu :kox:

 

O ile na bocznych panelach jeszcze jakoś to wygląda, tak na powierzchniach płaskich (dach maska) już niekoniecznie ;) U mnie oblatuje wnęki drzwiowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiegoś ciekawego wiaderka z zamykaniem do mycia samochodu.

Ma być zamykane z tego względu że chce nalać wody i szamponu w domu, podjechać sobie w nocy na myjkę ciśnieniową, spłukać samochód, umyć ręcznie tym co przywioze w owym zamykanym wiaderku, znów spłukać i zadowolony wrócić do domu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cześć!

Kolejna porcja szybkich pytań z okazji detalingowego rozdziewiczania mojej osoby.

 

1. Białe plamy po 303 Aerospace na progach i oponach, psiknięty bezpośrednio na oponę/plastikowy próg, przetarte mikrofibrą i zostały białe plamy. Skutek niedoczyszczenia przed położeniem dressingu?

2. Prawie niewidoczny 303 Aerospace na plastikowych nadkolach. Kupiłem go z myślą, że to będzie w jakimś stopniu "czerniło" materiał, ale efekt jest znikomy. Przeleciałem NOWĄ oponę (o małym profilu 205/35) i też szału nie ma, ledwo widoczna różnica, liczyłem na efekt jak na zlotach, że ponaciągane opony na szerokie felgi świecą się jak psu jajca.

Wychodzi na to, że ten cały 303 Aerospace jest swego rodzaju zabezpieczeniem, a nie dressingiem, tak?

Szkoda, że tak późno się zorientowałem.

4. Kolejne. Po umyciu i wytarciu samochodu, z lusterek zaczęła cieknąć woda-normalka, postanowiłem pierwszy raz w życiu użyć QD, padło na Almond QD od SG, bo takiego dostałem w gratisie do zamówienia. Psiknięcie na lakier, przetarcie mikrofibrą i mam piękne smugi na lakierze, skutek niewłaściwego użycia czy po prostu ten QD jest do dupy?

5. Przed umyciem spsikałem front samochodu T&G od SG, potem opłukanie samochodu i mycie. Po wysuszeniu zostały porządne zacieki w miejscach aplikacji T&G, co jest nie tak?

6. Czy można prać aplikatory piankowe? W czym?

 

Uff..

Z góry dzięki za odpowiedzi, ale zrozumcie, każdy od czegoś zaczynał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.