Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam, robię teraz auto w jasnym śliwkowym kolorze-na większości elementów jest oryginalny lakier z tego co widać.

 

Zacząłem od szyberdachu, podzieliłem taśmą na pol i zacząłem polerować średnia gąbka i zielonym korkiem.Po ok 3-4 przejazdach nie zeszło w sumie nic.Spróbowałem twardą gąbkę, zwiększyłem docisk i po kilku przejazdach i rozgrzaniu elementu zeszło większość rys.Rozpyliłem zmywaczem silikonowym, przetarłem mikrofibra i powtórzyłem to jeszcze raz i zostawiłem.Przeszedłem na druga stronę i po pierwszym przejeździe twardą gąbka zeszło większość rys lecz pojawiły się hologramy.Zniknęły po użyciu miękkiej gąbki i pasty wykańczającej.Przemyłem znów 2 razy zmywaczem silikonowym i nic nie wyszło.

 

Mógłby mi ktoś wytłumaczyć dlaczego są takie różnice między tymi dwoma połowami?Oraz czy dwukrotne wymycie elementu zmywaczem silikonowym usunie większość wypełniaczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

g.pajak psemo kubik

Dzięki za opinie więc na pierwszą w tym roku korektę moją na pewno coś lepszego kupię niż flexi(pracowałem u znajomego właśnie na 3M ale to dosłownie paręnaście minut), co do Urbana to wiem, że pierwsze pady się rozklejały ale później już Nowiccy tetsowali te nowe i są dużo lepsze także akurat do wypowiedzi kloppo nie przywiązałem uwagi, bo może jeszcze nie miałem swojej maszyny i sam korekty nie robiłem ale jednak sporo tutaj czasu spędzam aby odróżnić nie które informację.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szybkie pytanie – jak sensownie mogę rozłożyć w czasie korektę ( wielkie słowa na początek .. ) , nie mogąc zrobić wszystkiego za jednym podejściem ? ( co chyba i tak jest niemożliwe dla amatora )

 

Czy taki plan ma sens, czy to będzie tylko zdublowana robota ?

- mycie + glinka

- po np. 2 dniach ponowne mycie , ale już na bezdotykowej, bez glinkowania i po tym podjazd maszyna DA :ad: ( korekta lakieru w częściach = np. jednego wieczoru maska, drugiego drzwi z jednej strony itd. )

- i po skończonej korekcie , która zajmie mi pewnie z tydzień , dopiero woskowanie całości

 

Czy może woskować każdy element zaraz po korekcie, w celu zabezpieczenia? A może nie ma sensu myć i glinować, żeby dopiero za 3 dni zabrał się za korektę ? bez sensu narobić się bezefektywnie

 

Może jest jakiś sprawdzony schemat dla amatora, który nie dysponuje całymi dniami ?

 

pytanie nr 2: czy do glinki lepszy będzie roztwór szamponu ( mam kapkę Gold Class's ) czy może poślizg zrobiony z CarPlan Demon Shine ( czytałem w ktoryms temacie, że fajnie sie z tym glinkuje )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko, po zimie czas zrobić z lakierem porządek, i tak mam cleaner AF Tough Prep, będe miał też AG UDS i myslałem żeby dać go po cleanerze, na UDSa ewentualnie jakiś wosk lub coś w sprayu, mam akurat kilka np Zaino Z6. Może tak być ? głównie chodzi czy cleaner nie będzie sie jakoś gryzł z UDSem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie maty pod samochód. W jednej z fotorelacji zauważyłem, że samochód w garażu stał na macie, prawdopodobnie miało to związek z wodą (żeby nie zalać garażu - taki mi się wydaje). Gdzie takową można kupić, ewentualnie jak to się nazywa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szpadliszi, jak ja robiłem korektę, to nie wyobrażam sobie podejścia do polerowania kilka razy. Z reguły po pełnej korekcie człowiek ma dość na miesiąc ( na pewno amator :-] ).

 

Jeśli jesteś zmuszony, rób to panelami, trochę po partyzancku ... ale każdy element musisz wtedy skończyć danego dnia. Najlepiej zacząć od maski, bo to najlepsza dostępna powierzchnia - sprawdzisz w ten sposób lakier, co jesteś w stanie osiągnąć.

 

Wracając do przygotowania, to jednak cały etap dla każdego panelu: odsmalanie/ironx, prewash lub ewentualne spłukanie wężem (jeśli nie masz myjki) bez jazdy na myjnię, 2 wiadra, mały kawałek glinki i spłukanie znowu. Taki panel jesteś w stanie przygotować w 30min. Możesz to robić na myjni, jeśli masz blisko. Przed wjazdem na stanowisko przetrzeć IPA z ewentualnego kurzu.

 

Przed korektą nie trzeba się aż tak martwić o rysy, niektórzy myją na 1 wiadro itp, bo i tak to jest lepsze traktowanie lakieru niż przez 95% użytkowników.

 

Po polerowaniu nie ma sensu zabezpieczać danego panelu, po zakończeniu wszystkich części, wszystko dokładnie umyć wg sztuki i wtedy nakładać woski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie maty pod samochód. W jednej z fotorelacji zauważyłem, że samochód w garażu stał na macie, prawdopodobnie miało to związek z wodą (żeby nie zalać garażu - taki mi się wydaje). Gdzie takową można kupić, ewentualnie jak to się nazywa ?

Mniej więcej też o to ale głównie aby np. prowadząc działalność związaną z detailingiem móc zrobić coś z brudem i nie lądował np. na trawie, lub jak ktoś nie ma odpływu w garażu

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=4618

 

a tutaj mata http://www.chemicalguys.com/Chemical_Gu ... acc_m1.htm

pewnie można zlecić jakiejś firmie która robi plandeki różne i taniej by to udało się wytworzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie: dostałem tester Kochchemie. Tylko problem bo wszystko jest po deutchlandzku i ni w ząb nie wiem o co chodzi i do czego to użyć. Translator też nie daje rady. Na opakowaniu jest napis "Wachsfrei. Scheiben- Reinigung mit system nas( s to podwójne niemieckie) und trocken. KochChemie ImFinishVorn." Mógłbym zapytać osoby/ sklepu od którego dostałem ale wstydu nie chce se robić :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do zabezpieczenia grilla z Mercedesa W123, jest to jasno szary plastik, czym to najlepiej ogarnąć?

Jeśli ma to być typowy restorer, bo plastik jest wyblaknięty to polecam Owatrol Polytrol. Mam u siebie na podszybiu od listopada, nadal trzyma świetnie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy taka kolejność czynności jest prawidłowa?

1.Opłukanie wodą

2.Mycie na 2 wiadra i opłukanie

3.Glinka BH soft i opłukanie

4.Nałożenie Meg's UC, ręczna polerka, potem mikrofibra

5.Nałożenie wosku Meg's Cleaner Wax, potem mikrofibra

 

Ponawiam pytanie, bo zaginęło w natłoku postów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.