Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • Moderator
Mi właśnie kończy się Cyclone. Devil będzie równie skuteczny i choć trochę mniej duszący :?:

 

Cyclone jest duszacy? Nie zauwazylem. Red Devil na pewno bardziej.

 

Surfex HD jeszcze jest dobry moim zdaniem :good:

 

Moje ulubione APC. Super sie pieni, dobrze domywa, tylko nie nadaje sie do prac wewnatrz, dusi dosc mocno. Ale do Glorii/PA lepszego APC nie znalazlem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokupuję środki na wiosnę i zastanawiam się nad cleanerem.

Mam Colli 476, i zawsze robiłem ręczne odświeżenie Glinka>Megs UC>AG SRP>Colli 476.

Zastanawiam się czy jest sens dawać między SRP a woskiem cleaner?

Jeśli jest sens to jaki cleaner wybrać? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja się w tym już gubię dlatego dopytuję:)

Przeglądałem forum i wyczytałem, że SRP to w zasadzie nie jest typowy cleaner tylko all in one, a po normalnym cleanerze wosk podobno lepiej trzyma - chociaż ja już nie raz nakładałem na SRP od razu Colli i ładnie wyglądało i długo kropelkowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ja też w sprawie zacieków ale chyba troche innych niż kolega powyżej, chodzi o zacieki po wodzie nie moge sie ich pozbyć.. ostatnio wziąłem się za czyszczenie auta bmw e53 czarne, wygladalo to tak:

Shiny perfect active foam >> spłukanie >> mycie szamponem >> suszenie za pomoca fluffy >> glinkowanie >> ponowne mycie szamponem + suszenie >> i zaczołem nakładać Cleaner Megurar’s jednak nie miało to sensu bo te zacieki dalej były.. próbowąłem na małym fragmencie nelson cyclone ale też nie dawało rady, chciałem polecieć Cleaner Megurar’s > odżywka > wosk ale chyba bez sensu jak w sumie auto "brudne" ;/ Panowie pomocy.. czy źle używam tych środków czy użyć czegoś innego?

 

i pytanie z drugiej beczki po cleanerze polecieć auto IPA? i takie srodki jak cleaner, politura wosk kładę jedną warstwe czy pare po sobie dla lepszego efektu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i pytanie z drugiej beczki po cleanerze polecieć auto IPA

TAK w celu zwiększenia żywotności wosku

NIE w celu polepszenia 'luku' na rzecz żywotności wosku

 

i takie srodki jak cleaner, politura wosk kładę jedną warstwe czy pare po sobie dla lepszego efektu?

 

Zasadniczo jedna . Chyba że dla pewności można położyć dwie gdybyś nie był pewien czy wszędzie nałożone. Lecz z woskiem zasada jest taka im cieniej tym lepiej. Może nie tyle lepiej, ale nadmiar i tak zetrzesz mikrofibra więc nie ma sensu nakładać dużo ;) no chyba że wosk pożyczyłeś od kolegi to się nie musisz zużyciem przejmować :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanko. Czy po 3-stopniowej korekcie, przed woskiem trzeba (można) lakier oczyścic jakimś cleenerem czy wystarczy umyć auto i na to wosk?

Wypada przelecieć cleanerem, pasty finiszowe są bardzo tłustę i lubią coś po sobie pozostawić na lakierze zawsze ;) I tak jak Mask pisze zwłaszcza jeśli posiadasz dedykowany cleaner pod wosk, na pewno lepiej poleży taka kanapka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.